PROGRAM PÓŁKOLONII

g1480d

16.07.2018 – 27.07.2018

program zajęć półkolonii

FOTORELACJA Z PÓŁKOLONII

DSC_0080 Więcej »

INFORMACJA

WYNIKI REKRUTACJI ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE

DLA RODZICÓW

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii UROCZYSTEGO ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Więcej »

UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD

IMG_20180613_143632W dn.13 czerwca w kętrzyńskim ratuszu odbyło się  z udziałem naszych uczniów uroczyste rozdanie nagród za udział w miejskich konkursach- o Wojciechu Kętrzyńskim, o zamkach gotyckich i ortograficznym. Nagrody wręczał uczestnikom konkursów  Burmistrz Krzysztof Hećman. Z naszej szkoły nagrody  książkowe za zwycięstwa i udział otrzymali uczniowie: Karol Stefański, Olga Łozowska i Zuzia Lesik za udział w konkursie o patronie miasta i Agata Ożga za II miejsce w konkursie ortograficznym. Więcej »

ZIELONA SZKOŁA

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z Zielonej Szkoły w roku szkolnym 2017/2018 Więcej »

INFORMACJA O NABORZE UCZESTNIKÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN. „KĘTRZYŃSKIE MALUSZKI-UTWORZENIE NOWYCH MIEJSC PRZEDSZKOLNYCH W GMINIE MIEJSKIEJ KĘTRZYN”

Ogłasza się nabór uczestników (nauczycieli wychowania przedszkolnego) do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Zientary Malewskiej” do udziału w studiach podyplomowych w ramach Projektu pn. „Kętrzyńskie maluszki-utworzenie nowych miejsc przedszkolnych w Gminie Miejskiej Kętrzyn” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 2: „Kadry dla gospodarki”, Działanie 2.1 „Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej”  Więcej »

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie  informuje, że w dniu 15.06.2018 (piątek) o godz.16oo odbędzie się spotkanie rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasie I  w roku szkolnym 2018/2019.

                            Z a p r a s z a m y

DOBRY START 300+ DLA UCZNIA

300Zgodnie z uchwałą nr 80 Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start” (M.P. poz. 514) i wydanym w związku z tym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. poz. 1061), od 1 lipca 2018 r. można będzie składać wnioski na nowe świadczenie „Dobry start”.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługiwać będzie na każde uczące się dziecko – bez względu na dochody. Świadczenie przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia, zaś dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24 roku życia. Więcej »

Najmłodsze pokolenie Kętrzyna i Uniwersytet Trzeciego Wieku

IMG_9049W Galerii KCK odbył się wernisaż wystawy przygotowanej przez  sekcję fotograficzną Uniwersytetu Trzeciego Wieku we współpracy z naszym oddziałem przedszkolnym. Na fotografiach ich autorzy starali się pokazać najmłodsze pokolenie kętrzynian w jej naturalnym otoczeniu, ich pasje, zainteresowania i sukcesy.

 Wernisaż, który odbył się 8 czerwca był efektem kolejnego zadania realizowanego przez sekcję fotograficzną UTW z cyklu dotyczącego opowieści o Kętrzynie i jego mieszkańcach. Tym razem na kilkudziesięciu eksponowanych fotografiach ich autorzy usiłowali ukazać najmłodsze pokolenie mieszkańców naszego miasta. Ich celem było pokazanie zainteresowań tegoż pokolenia, sposobów spędzania wolnego czasu oraz pasji i osiągnięć. Czy autorom fotografii udało się pokazać stan ducha najmłodszego pokolenia kętrzynian a tym samym odpowiedzieć na pytanie jak będzie ich przyszłość i przyszłość miasta? Na to pytanie każdy odwiedzający galerię musi odpowiedzieć sobie sam. Wystawę można obejrzeć w godzinach otwarcia Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Autorami zdjęć zaprezentowanych na wernisażu są: Ryszard Szabelski, Jarosław Tomczak, Jan Lewandowski, Bożena Groblewska i Andrzej Foltyński. Osobą współpracującą z naszym oddziałem i koordynatorem projektu jest Pani Izabela Pniewska, której wszyscy serdecznie dziękujemy.

Więcej »