TRÓJKA ZAGRA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WOŚP

10 stycznia 2021 gramy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Czeka nas sporo zmian w związku z m.in. koronawirusem.

Jedno jest pewne – na pewno odbędzie się kwesta, która jest podstawą każdego Finału WOŚP.

Chcesz się do nas przyłączyć i wyruszyć tego dnia z puszką w „teren”? Przyjmiemy Cię z otwartymi rękami.

Chętni do zbierania już mogą zgłaszać się do p. Doroty Mendala.

Zgłoszenia powinny zawierać: imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za puszkę, zdjęcie (może być zeskanowane lub zrobione telefonem w formie legitymacyjnego), PESEL, datę urodzenia, adres, telefon, telefon i zgodę na kwestowanie rodzica lub opiekuna.

Zgłoszenia proszę przesylać poprzez Librusa do 2 grudnia 2020 r.

 UWAGA !!!

Dzieci do 13 roku życia mogą zbierać w 3-osobowych zespołach kwestujących, gdzie jedna osoba będzie odpowiedzialna za puszkę z identyfikatorem. Osoby towarzyszące będą bez identyfikatorów. W tym gronie musi znaleźć się przynajmniej jedna osoba dorosła.

Wszelkie dokumenty niezbędne do udziału w WOŚP zostaną przesłane osobom zgłaszającym się po zamknięciu listy. 

Pytania dotyczące WOŚP proszę kierować do p. Eweliny Kopyczyńskiej lub p. Doroty Mendala.

Osoby odpowiedzialne za organizację WOŚP w naszej szkole to: p. Ewelina Kopyczyńska, p. Dorota Mendala, p. Aneta Chadryś i p. Radek Wróbel, a w oddziałach przedszkolnych p. Marta Żukowska.

Serdecznie zapraszamy :)

ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI DLA PODOPIECZNYCH DPS W KĘTRZYNIE

DZIEŃ KREDKI

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,

Namalują wszystko, to co chcę!”

Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. Dlatego 22 listopada obchodzimy „Dzień Kredki”. W naszym przedszkolu z tej okazji zorganizowaliśmy gry i zabawy, w których dzieci chętnie uczestniczyły. W grupie „ Pszczółki” dzieci najpierw stworzyły kredki z kartonowych rolek, aby później okleić je kolorowym papierem. Później w ruch poszły kredki i maluchy przelały na papier swoje pomysły. Po tym zadaniu przyszedł czas na bal. Wszystkie „pszczółki” w rytm piosenki o kredkach bawiły się tańcząc po całej sali. Po grach i zabawach, wymęczone dzieciaki wysłuchały w skupieniu bajki pt. „Niezwykłe przygody kredek”. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy ogromną kredkę, przy której zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Więcej »

DZIEŃ JEŻA U PRZEDSZKOLAKÓW

10 listopada grupa Pszczółki po raz pierwszy obchodziła przypadający w tym dniu-Międzynarodowy Dzień Jeża. Dzień ten, był znakomitą okazją by uświadomić dzieciom, jak ważną rolę w środowisku pełnią jeże, przybliżenie gatunku objętego częściową ochroną, wskazanie, co  zagraża tym małym zwierzątkom, jak my możemy im pomóc. W czasie zajęć zdalnych dzieci oglądały film przyrodniczy o jeżach, słuchały ciekawostek o ich życiu i zwyczajach, uczyły się zabawy naśladowczo-ruchowej „Jeż”, a także bawiły się przy nagraniu piosenki „A to jeż”. W grupie został także przeprowadzony konkurs plastyczny, którego tematem był oczywiście-jeż. Pszczółki wykonały przepiękne prace, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne i przyrodnicze. Wszystkie konkursowe jeże były oryginalne i bardzo ciekawe. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i książeczkę niespodziankę. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom dzieci z naszej grupy za udostępnienie materiałów do wykonania prac i pomoc dzieciom. Dzień Jeża z pewnością na stałe zagości w kalendarzu świąt w przedszkolu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac wykonanych przez nasze dzieci.

Więcej »

LEKCJA DLA CIAŁA I UMYSŁU

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie, kondycję oraz zdolności poznawcze dziecka. Ruch zapobiega wadom postawy oraz pomaga korygować te już wykryte. W naturalny sposób pobudza metabolizm i ogranicza udział tkanki tłuszczowej w ogólnej masie ciała, zmniejszając ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości. Sport systematycznie zwiększa siłę i sprężystość mięśni a także pojemność płuc i głębokość oddechu podnosi tym samym wytrzymałość całego organizmu. Regularna aktywność zwiększa przepływ krwi, co skutecznie dotlenia mózg. Dzięki temu poprawia się pamięć, koncentracja oraz jakość snu, co ma niebagatelne znaczenie dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczniowie klasy 2 „b” wiedzą jak ogromny wpływ na zdrowie ma sport dlatego ćwiczą codziennie.

Więcej »

KOMUNIKAT DYREKTORA

Bez tytułu

_9822m-kopia

„Piątki z  Żółtym Talerzem”

Nasze dzieci  od listopada będą korzystały z programu Żółty Talerz.

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. W bieżącym roku szkolnym z programu korzysta ponad 15 000 dzieci z niemal 350 placówek edukacyjnych w całym kraju. Program od listopada ,w każdy piątek realizowany jest również w naszej placówce.

Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce. Jest realizowany we współpracy z czterema sprawdzonymi polskimi organizacjami pomocowymi: Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Caritasem, Polskim Czerwonym Krzyżem i Stowarzyszeniem SOS Wioskami Dziecięcymi w Polsce.

Ten unikalny w skali całego kraju sojusz realizuje najważniejsze cele programu, do których należą: zwiększenie liczby dzieci mających dostęp do regularnych, zdrowych i smacznych posiłków w stołówkach szkolnych i świetlicowych oraz edukacja w zakresie zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat.

Partnerem merytorycznym programu jest Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Eksperci tej uczelni przygotowali Listę̨ Produktów Żółtego Talerza dla osób przygotowujących posiłki dzieciom. Uwzględnia ona tylko pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb dzieci składniki. Ponadto mając na uwadze jak ważna jest prawidłowa dieta w życiu i rozwoju dziecka Zespół Programu Żółty Talerz przygotował pakiet materiałów edukacyjnych z zakresu zdrowego żywienia, na podstawie, których realizowane są w naszej placówce zajęcia.

Organizatorzy programu zadbali o to, aby dzieci uczestniczące w programie jadły nie tylko zdrowo, ale również smacznie. Więcej »

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Bez tytułu

W dn. 11.11 obchodzimy święto narodowe związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku przypada 102 rocznica tych ważnych dla Polaków wydarzeń, które zaowocowały odrodzeniem państwa polskiego po wieloletnim okresie zaborów.

Już po raz kolejny społeczność naszej szkoły w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii śpiewanie odbyło się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line.

Uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły, choć zdalnie, chętnie przyłączyli się do obchodów tego święta. Wykonanie kotylionów, fotografowanie się z barwami narodowymi, śpiewanie hymnu państwowego czy recytacja patriotycznych wierszy to tylko niektóre z podjętych działań.

Aktywne włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, wzmacnia u młodych ludzi poczucie patriotyzmu i solidaryzowania się z Ojczyzną i innymi Polakami. Taka aktywność zasługuje na pochwałę i szacunek, jest godna naśladowania.

MŁODY PATRIOTA

125277251_1052812705158572_6093653568074724536_n Więcej »

PRZERWA NA CZYTANIE…

3Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Zientary-Malewskiej w Kętrzynie po raz pierwszy włączyła się w ramach Tygodnia Bibliotek, do realizacji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu pod nazwą „PRZERWA NA CZYTANIE”, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja jest realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

„Przerwę na czytanie” rozpoczęliśmy od spotkania z panią bibliotekarką Grażyną Wyszkowską, która zaakceptowała niniejszy projekt do realizacji. Pani bibliotekarka przygotowała dokładny harmonogram przeprowadzenia tej akcji.

Na drzwiach biblioteki i na gazetce Samorządu Uczniowskiego pojawiły się plakaty z informacją o planowanej akcji.

Dnia 28 października 2020 roku uczniowie Szkoły pod opieką swoich nauczycieli zebrali się na trzeciej przerwie na korytarzu szkolnym i czytając bili rekord. Część uczniów ze względu na nauczanie zdalne czytała swoje ulubione książki w domu. Wśród nich uczniowie klasy 2 b.  W akcji wzięły również udział oddziały przedszkolne.

Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na przerwie wzięło udział 150 uczniów i 10 nauczycieli.

Więcej »

123366203_792427974869625_1418687394682314938_n

122898236_2465956293709877_7134276480804388288_o

INFORMACJE

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd informujemy o nowych zasadach obowiązujących w naszej szkole od przyszłego tygodnia.

Wprowadzone zostanie nauczanie zdalne dla uczniów kl. 4-8. Zajęcia będą prowadzone online zgodnie z planem zamieszczonym poniżej.

Poniedziałek będzie dniem organizacyjnym w szkołach, by wychowawcy mogli wszystkie szczegóły zajęć ustalić z rodzicami. Nic nie zmienia się w przypadku dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III. Od poniedziałku funkcjonują normalnie, według planu zajęć.

Plan lekcji- zdalne nauczanie

„PRZERWA NA CZYTANIE” 

vvv

Nasza szkoła przystępuje do V edycji ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”.

Celem akcji jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- integracja środowiska lokalnego;
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
- wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

28 października (środa) na trzeciej przerwie uczniowie będą czytać dowolną książkę, natomiast młodszym dzieciom będą czytały nauczycielki lub zaproszone osoby.

Trzeba zrobić zdjęcia do relacji z akcji.

Zachęcam i zapraszam wszystkich do współpracy. Więcej »

LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE NA WODZIE Z LEGENDĄ PŁETWONURKÓW

121602887_971655023341416_6589709127356460853_n

15.10.2020r. uczniowie kl. 8 pod opieką p. Doroty Mendala wzięli udział w żywej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa na wodzie, którą prowadził Pan Maciej Rokus. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowo – kinowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Maciej Rokus jest szefem Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, wykładowcą Akademii Marynarki Wojennej, a także biegłym sądowym z zakresu prowadzenia „eksperymentu procesowego jak doszło do śmierci w wodzie”. Znany jest z wielu akcji poszukiwawczych w całej Polsce. Zajęcia obejmowały pokaz sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, prezentację multimedialną, wyemitowanie filmu „Bezpieczeństwo i ratowanie życia na morzu”, a także pokazanie technik samoratowania.  Więcej »

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, wiceburmistrz Maciej Wróbel, naczelnik Miasta Kętrzyn – pani Katarzyna Kopeć oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Ewa Stadnicka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wspólnie z wicedyrektorem – panią Ewą Żołnacz – wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. W części artystycznej, który w tym roku odbył się w stylu country, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Anety Chadryś i Eweliny Kopyczyńskiej tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Dla nauczycieli jak również całej obsługi czekał upominek, który przekazali uczniowie wraz z samorządem naszej szkoły. Pani Aneta Chadryś śle serdeczne  podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania Dnia Edukacji Narodowej.

Więcej »