MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

139844586_186487489876188_8073627598406030444_n

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. W oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie, wszystkie grupy postanowiły uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci w tym dniu bawiły się z pluszowym Kubusiem, grały w gry i układały puzzle związane z bohaterem książki „Kubuś Puchatek”. Przedszkolaki od rana brały udział w zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych oraz chętnie zapoznały się z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku. Następnie dzieci posłuchały opowiadania, oglądały bajki i kolorowały obrazki z Kubusiem Puchatkiem. Na zakończenie odśpiewaliśmy naszemu solenizantowi gromkie „100 lat”. Dzień upłynął nam w radosnej zabawie z mieszkańcami Stumilowego Lasu. Więcej »

POWRÓT DO SZKOŁY UCZNIÓW KL. I – III

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki od 18.01.2021r. do szkół wracają uczniowie klas 1-3. Pozostali uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym.

PÓŁZIMOWISKO

1524

UCZESTNICY PÓŁZIMOWISKA

RAMOWY PROGRAM PÓŁZIMOWISKA

Zasady sanitarne podczas półzimowiska

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE OD UCZ. KL. I B

JASEŁKA W GRUPIE PSZCZÓŁKI

ZIMOWO-ŚWIĄTECZNY WYSTĘP GRUPY BIEDRONKI

ZIMOWO-ŚWIĄTECZNY WYSTĘP MOTYLKÓW

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA KL. IVA

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

VII SZKOLNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

21 grudnia rozstrzygnięty został VII Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

Zbliża się wyjątkowy i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, a wraz z nim okres kolędowania. W naszej szkole również kolędowaliśmy. Uczestnicy konkursu śpiewali w niecodziennych warunkach, nie w szkole, ale w domu, a przesłane nagrania ich występów pokazują, z jak wielkim zaangażowaniem dzieci przystąpiły do wykonań. Swoje występy wzbogaciły o piękną choreografię i kostiumy.

Po długich naradach jury wyłoniło zwycięzców. Więcej »

PASTORAŁKA OD SERCA … KL. IIIB

KONCERT KOLĘD

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

z okazji Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy Was na koncert kolęd w wykonaniu uczniów i wychowawczyni klasy 2 „b” SP3 w Kętrzynie

Wesołych Świąt Więcej »

FERIE ZIMOWE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

4a2a

Drodzy Rodzice!

W okresie ferii zimowych od dnia 04.01.2021 do 17.01.2021r. oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian w godzinach od 6.30 do 16.30.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W NASZYM ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

20201217_123956

W przededniach 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy milusińscy z naszego oddziału przedszkolnego okazują wielkie serce zbierając już po raz szósty pieniądze dla chorych dzieci w myśl  tegorocznego motta akcji, które brzmi: „FINAŁ Z GŁOWĄ”.

Pieniążki będą zbierane do puszki WOŚP w dniach 22.12.2020 oraz 05.01.2021

koordynator akcji: Marta Żukowska

II PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

14 grudnia 2020r. w oddziale przedszkolnym odbył się II Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, a także umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. W konkursie wzięło udział 10 najodważniejszych uczestników. Pięknie ubrani, z uśmiechem na twarzy i bez żadnej tremy zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.  Spotkanie odbyło się w wesołej i rodzinnej atmosferze. Uczestników oceniało jury składające się z nauczycieli pracujących w naszej szkole. Głównymi laureatkami konkursu zostały: w kategorii 3-4 lat- Joanna K. z gr. Żuczki, a w kategorii 5-6 lat- Kalina Sz. z gr. Pszczółki. Pozostałe dzieci zdobyły kolejno miejsca drugie, trzecie i wyróżnienia. Na wielkie brawa zasługuje także występ 5-letniego Maksymiliana K., który sam zagrał kolędę na keybordzie. Każdy uczestnik konkursu za swoją prezentację i piękny śpiew otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę niespodziankę. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pracę włożoną w przygotowanie dzieci do konkursu. Samym uczestnikom zaś gratulujemy pierwszych sukcesów i życzymy kolejnych. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek poczuliśmy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Więcej »