ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE BOŻONARODZENIOWYM

0d5ee8b20da66a350b8c855d1a01cbac

 Tematem przewodnim w tym roku jest „Anioł”

Regulamin konkursu dostępny jest w zakładce KONKURSY

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

Zbieramy: żywność dla psów i kotów, koce, prześcieradła, kołdry, poduszki, zabawki dla zwierzaków, miski itp.

 ZBIÓRKA TRWA DO KOŃCA LISTOPADA 

koordynator akcji: Marta Żukowska, Joanna Kołowrocka – Kot, Barbara Jaremko, Dorota Mendala

SZPIKOWA PACZKA DLA ONKODZIECIACZKA

Zapraszamy Was Kochani do włączenia się w naszą akcję

szpikowa_paczka_2017-200x150

Do 29.11.2019r. trwa zbiórka dla małych pacjentów

z Onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Przedział wiekowy 0-18 lat.

ZABAWKI, LALKI, KSIĄŻKI, PIŁKI, GRY, UBRANIA,

SŁODYCZE, KOCE, RĘCZNIKI, ARTYKUŁY BIUROWE,

 POŚCIEL PIŻAMY, ŚRODKI HIGIENY OSOBISTEJ 

 

Na oddział możemy zawieźć tylko NOWE RZECZY

Miejsca zbiórki:

1).    Sale przedszkolne

2).    Bezpośrednio do p. Marty Żukowskiej – koordynatora akcji

3).  Uczniowie kl. I-III do wychowawcy

4). Uczniowie kl. IV-VIII do p. Doroty Mendala

ZOSTAŃ ANIOŁEM

wylosuj-aniola1

Klub Wolontariatu organizuje zbiórkę dla dzieci przebywających na leczeniu w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Potrzebujemy: gry planszowe, pluszaki, zabawki, poduszki Jaśki, kocyki, lalki.

Wszystkie prezenty muszą być nowe, ze względu na normy sanitarne. Zbiórka trwa do końca listopada.

koordynator akcji: p. Joanna Kołowrocka – Kot

WSPIERAMY NADIĘ

IMG_20191115_104249[1]     

Kochani, dnia 14 listopada 2019r. odbył się kiermasz ciast dla przeuroczej młodej kobietki, potrzebującej wsparcia – Nadii Sz. Z pomocą wielu wspaniałych, młodych osób z naszej szkoły, zebraliśmy kwotę w wysokości 2514 zł., która ma pomóc jej w rehabilitacji oraz leczeniu.

      Na szczególne wyróżnienie za zaangażowanie w prace związane z akcją zasłużyli: Wiktoria – pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia, Laura, Nina, Kuba i Karol z 7a; Ada, Ola i Wiktoria z 8a oraz Maja z 3a. Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom naszej szkoły za aktywny udział oraz cudownym rodzicom za wsparcie finansowe, pyszne smakołyki i pomoc w działaniach.

     Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników akcji od Nadii i całej jej rodziny. Więcej »

KARTKI DLA RODAKA

20191112_121258

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas I-III i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 brały udział w ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Rodaka”. Odpowiedzialne za przebieg akcji były panie Halina Moczyńska oraz Joanna Kołowrocka-Kot. Uczniowie naszej placówki samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonały przepiękne kartki świąteczne dla naszych rodaków z Kazachstanu, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Belgii, Obwodu Kaliningradzkiego, Gruzji. Łotwy i Armenii. Finał akcji przerósł oczekiwanie opiekunów. Dostarczono aż 115 pięknych, kolorowych kartek. Wierzymy, że spodobają się naszym Rodakom i sprawią im wiele radości! Więcej »

„ZAGROŻENIA DLA MIESZKAŃCÓW MAZURSKICH JEZIOR I RZEK”

75127997_1382153871948487_118672424584609792_n

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy Ia: Maja i Filip Osieccy, Oliwia Milewska oraz uczennica klasy Vb – Magdalena Wieczorkowska zostali laureatami konkursu plastycznego „Zagrożenia dla mieszkańców mazurskich jezior i rzek” organizowanego przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działającej przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Uczniowie uczestniczyli w oficjalnej Gali wręczania nagród, które odbyło się 15 listopada br. w Ekomarinie w Giżycku. Serdecznie gratulujemy. Więcej »

„PIĄTKA ZA SEGREGACJĘ” – KAMPANIA INFORMACYJNO – EDUKACYJNA MINISTERSTWA ŚRODOWISKA

„Piątka za segregację” to kampania informacyjno – edukacyjna Ministerstwa Środowiska, w której mówimy o korzyściach wynikających z segregacji odpadów. 14 listopada klasa IIb przeprowadziła lekcję otwartą dla nauczycieli pt. „Dlaczego warto segregować śmieci?”. Celem zajęć było rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci. Na wstępie został odczytany list, który skierowała do nas Pani Ziemia. Kolejnym etapem była praca plastyczna związana z segregacją odpadów wykonana według własnego pomysłu. Końcowym etapem była segregacja śmieci we właściwym koszu. Każdy uczestnik poradził sobie rewelacyjnie z ostatnim zadaniem. Pani Ziemia na pewno jest z Nas dumna, gdyż każdy już wie jak należy segregować odpady. Więcej »

NASTROJOWO I PATRIOTYCZNIE

DSCF3218

Tradycyjnie, narodowe święto niepodległości obchodziliśmy w szkole bardzo uroczyście. Uczniowie i przedszkolaki przyszli w tym dniu do szkoły ubrani na galowo, szkolne korytarze ozdobione zostały  patriotycznymi dekoracjami.  Na 2 lekcji odbył się apel, którego gospodarzem była klasa 5 b przygotowana  przez  p. Dorotę Sterniak. Uczniowie, wspomagani przez szkolny chór, w montażu słowno-muzycznym  przedstawili najważniejsze fakty związane z odzyskaniem  niepodległości  przez Polskę w 1918r. Patriotyczne  wiersze  przeplatały się z informacjami historycznymi i pieśniami wojennymi. Mimo nietypowych warunków, na korytarzach panował podniosły i uroczysty nastrój.

Chór szkolny, przygotowywany przez p. Ewę Maciak, zaśpiewał wzruszające pieśni historyczne „Rota”, „Pierwsza kadrowa”, „Piechota” i „My I Brygada”. O stronę plastyczną imprezy, jak zawsze,  zadbała p. Dorota Mendala.  Uroczystość uświetniło wykonanie przez kl. 5 b przy akompaniamencie akordeonu pieśni „Hej, hej ułani”, za co dziękujemy  p. Kasi Lipskiej.

Dopełnieniem podniosłego nastroju w tym dniu były rozbrzmiewające na korytarzach szkolnych podczas przerw historyczne wojenne pieśni.

Więcej »

Załącznik 1 - ZaproszenieDzieciUcząRodziców

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców”.

W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców”. Więcej »

PREZYDENT RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ GRATULUJE PRZEDSZKOLAKOM

Obraz (3)20191106_171434

Młodzi dla Niepodległej

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

20191105_094824[2]Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

W związku z tym świętem przedszkolaki, wyruszyły do krainy bajek. Poprzebierani w postaci z dowolnej bajki miały tego dnia szereg atrakcji.  Rozwiązywały zagadki, trafnie segregowały bajkowe rekwizyty. Choć przez chwilę mogły poczuć się jak Kopciuszek i wykonać mozolną pracę – oddzielić ziarenka ryżu, grochu i fasoli.

Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Więcej »

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Lista lektur na listopad:

  • KL. II – III „Spotkacie nowych przyjaciół”

Marta H. Milewska, „Czy wróżka Zębuszka istnieje”

  • KL. IV – VI „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

Kimberly Brubaker Bradley, „Wojna, która ocaliła mi życie” 

  • KL. VII – VIII „W lustrze książki”

Marcin Pałasz, „Licencja na zakochanie”

KARTKA DLA RODAKA

kartka-bozonarodzeniowa-z-logo

ZAPRASZAMY SERDECZNIE PRZEDSZKOLAKÓW, UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, RODZICÓW i wszystkich chętnych do zrobienia świątecznej bożonarodzeniowej kartki.

Prosimy nie wspisywać życzeń i nie podpisywać kartek.

Kartki zostaną wysłane do Polaków z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Czech, Kanady i innych miejscowości.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. I-III kartki przynoszą do wychowawcy, a uczniowie kl. IV-VIII do p. Doroty Mendala.

Kartki przynosimy do 12 listopada.

Koordynator w oddziałach przedszkolnych: p. Joanna Kołowrocka – Kot

Koordynator w kl. I – VIII: p. Halina Moczyńska