„SZWEDZKI STÓŁ” NA ŚNIADANIE

images

Nasze Przedszkole czyni ogromne starania, aby dzieci spożywały zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Niechęć do spożywania warzyw, owoców, ryb itp. przez dzieci należy przezwyciężyć. Jak to robimy? Od 18 marca w naszym przedszkolu śniadanie dla dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowywane będzie w formie szwedzkiego stołu. Przedszkolaki samodzielnie będą robić kanapki podczas śniadania; mają do wyboru: pieczywo, świeże warzywa, sery, wędliny i jajka. Mogą one same zdecydować o tym, co chcą zjeść i co najważniejsze same mogą sobie ułożyć na kanapce wybrane składniki. Dzieci miejmy nadzieję będą zachwycone nowym sposobem podawania śniadania. Kanapki sporządzone według własnego pomysłu bardziej smakują. Nawet „niejadki” zjedzą swoją porcję z wielkim apetytem. Mamy nadzieję, że szwedzki stół stanie się tradycją naszego przedszkola.

LEKCJE DORADZTWA ZAWODOWEGO W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY

IMG_20190311_130836Klasy 8a i 8b w dn. 11 i 12 marca wraz ze szkolnym doradcą zawodowym p. Dorotą Sterniak  na lekcje doradztwa  zawodowego udały się do Powiatowego Urzędu Pracy. W urzędzie p. Elżbieta Rypina przeprowadziła z uczniami zajęcia o tematyce „Lokalny i ponadlokalny rynek pracy”. Pracownica PUP omówiła cele funkcjonowania instytucji, proponowane przez urząd formy pomocy osobom bezrobotnym, wyjaśniła komu przysługuje status osoby bezrobotnej i co to jest rynek pracy. Prowadząca przekazała również uczniom ważne informacje tzw. barometr zawodów. Uczniowie dowiedzieli się dla których  zawodów jest najwięcej propozycji pracy na rynku lokalnym i ponadlokalnym oraz które zawody nie cieszą się zapotrzebowaniem pracodawców. Są to niezwykle ważne informacje, które uczniowie powinni wziąć pod uwagę wybierając ścieżkę kształcenia i zawód. Więcej »

MARATON CZYTELNICZY – KSIĄŻKI NA MARZEC

KLASY I –III  BARBARA KOSMOWSKA „DZIEWCZYNKA Z PARKU”

KLASY IV-VI KATARZYNA RYRYCH „ŁOPIANOWE POLE”

KLASY VII-VIII  SANDRA REGNIER „PAN. SEKRETNE DZIEDZICTWO KRÓLA ELFÓW”

SENSOPLASTYKA U SMERFÓW

received_584236192043965„Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”

Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dziecka:

Grupa Smerfy podczas zajęć z Sensoplastyka dzieci wykorzystywały materiały plastyczne, które samodzielnie przygotowały wyłącznie z produktów spożywczych. Dzieci miały możliwość obserwować jak np. materiał suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Nabyły wiedzę na temat związków przyczynowo skutkowych. Wszystkie podejmowane działania sensoplastyczne wpływały na rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia, stymulację świadomości własnego ciała, jego granic oraz orientacji w przestrzeni. Podczas zajęć z Sensoplastyka przedszkolaki pod kierunkiem Pani Marty Mierzwickiej wykonały ciecz nieniutonowską, która swoją konsystencją kolorowego gluta urzekła dzieci, które przez długie minuty starały się zrozumieć zależność pomiędzy ciałem stałym a cieczą. Wyobraźnia dzieci nie miała granic, powstawały cuda od mapy Polski po galaktykę. Smerfy z produktów spożywczych stworzyły również kolorowy, zapachowy, stymulujący dywan sensoryczny. Wędrówki po dywanie jak również całe zajęcia sprawiły wiele radości. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji w zakładce grupy Smerfy.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

IMG_20190307_0830401 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święto państwowe  poświęcone upamiętnieniu żołnierzy i działaczy antykomunistycznego  podziemia. To ludzie, których władze komunistyczne prześladowały, torturowały i mordowały. To ludzie, którzy nie godzili się na powojenną Polskę komunistyczną. Nie o taką Polskę walczyli z Niemcami.  Po wielu latach konspiracji i walki z okupantem niemieckimi przyszedł nowy okupant, któremu stawili opór. Może nie dla wszystkich, ale dla wielu Polaków byli i są bohaterami. Polska podziemna nie skończyła się w 1945 roku z ustaniem działań wojennych w Europie, lecz opór przeciwko władzy komunistycznej w Polsce Ludowej trwał nadal.

W związku ze świętem żołnierzy niezłomnych, w naszej szkole odbył się cykl pogadanek z udziałem pana Eugeniusza Michaluka – członka Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej. Uczniowie mieli okazję oderwać się od podręcznikowej wiedzy i poznać  wiele  faktów, o których nie dowiedzą się  podczas  „zwykłej” lekcji historii. Odkrywanie i odkłamywanie historii trwa. Więcej »

ORGANIZACJA DYŻURU WAKACYJNEGO W PRZEDSZKOLACH MIEJSKICH W KĘTRZYNIE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

DYŻUR WAKACYJNY)

ORGANIZACJA DYŻURU WAKACYJNEGO

Karta zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego FORMULARZ – DYZUR WAKACYJNY

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

REKRUTACJA

HARMONOGRAM REKRUTACJI

FORMULARZ REKRUTACYJNY

DEKLARACJA KONTYNUACJI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W KĘTRZYNIE

OŚWIADCZENIE WOLI RODZICA

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH

Bez tytułu

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 do szkól podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Kętrzyn:

HARMONOGRAM REKRUTACJI

Załączniki:

Formularz rekrutacyjny dla kandydata rekrutującego się do obwodowej szkoły podstawowej

Formularz rekrutacyjny dla kandydata rekrutującego się do szkoły podstawowej spoza obwodu szkoły

Oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych

Oświadczenie woli

POBIEGLI KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dnia 04.03.2019r. odbył się 7„Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Tropem Wilczym”  w którym udział wzięli: uczniowie naszej szkoły, przedszkolaczek z grupy „Pszczółki”, rodzice oraz nauczyciel Pani Aneta Chadryś i pielęgniarka szkolna Lucyna Długosz. Biegacze pokonali dystans honorowy – 1963 metry pokonując trasę ulicami miasta Węgorzewo. W ten sposób upamiętnili rok śmierci ostatniego z Niezłomnych, Józefa Franczaka ps. Lalek.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

20190301_120201W piątek 1 marca obejrzeliśmy w szkole kolejną żywą lekcję historii w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Jacka Ordowskiego. Tematem lekcji, w związku ze stuleciem państwa polskiego,  byli polscy bohaterowie narodowi,  odznaczający się odwagą i męstwem, walczący za swą Ojczyznę – Polskę. Postacie, które zostały przybliżone uczniom to m.in. Zawisza Czarny, Jan  III Sobieski, Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski. Podczas prezentacji bohaterów, Jacek Ordowski przybliżył uczniom elementy uzbrojenia i umundurowania, które zmieniały się na przestrzeni wieków. Daniel, Bartek, Dawid i Kacper prezentowali zarówno swoje talenty wojskowe, jak i umundurowanie i broń- m.in. hełm z przyłbicą, skrzydła husarza czy broń palną. Po pokazie, jak zwykle, chętni uczniowie mogli wypróbować broń czy przymierzyć hełm, co widać na zdjęciach. Więcej »