Archive for Maj, 2014

Oddziały przedszkolne

mh900343361Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętrzynie, to bezpieczna i przyjazna szkoła.

Jest czysta, kolorowa i już z zewnątrz przyciąga uwagę.

Ma w swojej bogatej ofercie wiele ciekawych propozycji.

Zapewnia dzieciom korzystanie z utworzonego nowoczesnego placu zabaw powstałego w ramach rządowego programu „Radosna szkoła” oraz boiska rekreacyjno-sportowego „ORLIK 2012″. Więcej »

Oddział przedszkolny – grupa I

dscf4464Oddział przedszkolny – grupa I
Wychowawca: Hanna Furlepa Więcej »

Oferta szkoły

6 sierpnia 2014
1:00 pm

AUTOPROMOCJA, CZYLI KILKA SŁÓW O NAS…

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii – Zientary Malewskiej w Kętrzynie posiada ponad 50 – letnią tradycję. Jest kameralną oazą wśród zgiełku centrum miasta. Chcielibyśmy, aby decyzja rodziców o podjęciu nauki dziecka w naszej szkole była wynikiem przemyślanego wyboru i akceptacji programu wychowawczego, przygotowanego i zaproponowanego przez nas – grono pedagogiczne. Stworzyliśmy tu miejsce bezpieczne, interesujące i przyjazne dzieciom. Jesteśmy szkołą promującą zdrowy styl życia. Więcej »

Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne

pussycat120592134805_gros

zatancz_z_klasa

Oferta zajęć pozalekcyjnych

OFERTA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W KĘTRZYNIE
na rok szkolny 2013/2014

y

Wyświetl plik

Koło plastyczne

„Sztuka dziecka wciąż na nowo się tworzy i nie przestanie być sztuką żywą i twórczą tak długo, jak długo będą istniały dzieci lubiące i umiejące po swojemu pięknie rysować i malować”. S. Szuman, S. Zagała – „Malujemy”

dvbx4

Koncepcja programu koła plastycznego zakłada ścisłą integrację niezbędnej wiedzy plastycznej z umiejętnościami plastycznymi – należą do nich indywidualna ekspresja twórcza, twórcze działania, a także analiza i ocena pracy własnej.
W pierwszej kolejności uczeń zdobywa wiedzę z zakresu podstawowych pojęć i technik plastycznych oraz poznaje bogactwo środków warsztatu plastycznego – dzięki temu zdobywa niezbędną wiedzę i narzędzia umożliwiające mu świadomą i efektywną działalność twórczą.
Główne założenie programu koła plastycznego, to rozwój twórczej aktywność ucznia, budzenie nowych zainteresowań, kształtowanie wrażliwości estetycznej, odkrywanie własnych umiejętności i talentów oraz zapoznanie z różnymi technikami plastycznymi. Zajęcia plastyczne poprzez swoją różnorodność (klejenie, lepienie, malowanie, wycinanie, projektowanie, składanie) poprawiają sprawność manualną ucznia.

20131024_155221 - CopyDekoracje i ozdoby z drucików kreatywnych

20131121_155534 - Copy