Archive for Październik, 2016

HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE !

img_00331Halloween to popularne święto obchodzone dzień przed dniem Wszystkich Świętych, czyli 31 października. Najhuczniej obchodzi się je w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi to święto, jakie są symbole Halloween oraz rozwiązywali ćwiczenia pogłębiając znajomość słownictwa. Na zajęciach koła języka angielskiego uczniowie klas VI a i VI b samodzielnie wykonywali lampiony z dyni tak by powstały Jack -o -lantern. Cały proces tworzenia został uwieczniony na zdjęciach przez panią Elwirę Uss. Na zajęciach koła języka angielskiego również uczniowie klas III a i III b podczas przygotowanego przez nich poczęstunku w ramach zabawy: Trick or treat rozmawiali o Halloween, jego tradycjach i symbolach. Były również straszne przebrania i opowiadano straszne historie…..brrrrrr. Takie Halloween party! Podczas niego uczniowie klas trzecich obejrzeli krótką prezentację pt: Halloween around the world. Wszyscy oglądali z zaciekawieniem w jaki sposób obchodzone jest to święto w różnych krajach. Również pierwszoklasiści chętnie wzięli udział w Halloween podczas zajęć z języka angielskiego. Były straszne stroje i piękne motylki. Dzieci bawiły się świetnie. Wszystko jak zwykle zostało uwiecznione na zdjęciach zrobionych przez panią Elwirę. Do zabawy włączyły się również przedszkolaki z grupy pani Asi Kołowrockiej – Kot.  Maluchy wraz z paniami wyprawiły prawdziwe Halloween party. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach przez panią Asię.

 H A P P Y    H A L L O W E E N !!! Więcej »

SUKCES AGATY OŻGI I NIKOLI ANUSZEWSKIEJ Z VI B W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Z okazji 550 rocznicy podpisania pokoju toruńskiego 1466-2016r, dla uczniów naszego województwa zorganizowany został przez Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Muzeum Historyczne w Ełku, konkurs historyczny pt. „MOJA MAŁA OJCZYZNA I ZAKON KRZYŻACKI”.

Dwie uczennice naszej szkoły Agata i Nikola zdecydowały się wziąć udział w konkursie. Praca konkursowa polegała na stworzeniu samodzielnego projektu multimedialnego na temat „Moja mała ojczyzna i Zakon Krzyżacki”. Uczennice pod kierunkiem nauczycielki historii p. Doroty Sterniak wykonały projekty konkursowe. W prezentacjach obie uczennice wykazały się znajomością zagadnień historycznych dotyczących historii Zakonu Krzyżackiego w latach 1226-1525. W swych pracach konkursowych Agata i Nikola zawarły zagadnienia z historii powstania i działalności Zakonu Krzyżackiego, okoliczności sprowadzenia go na ziemie polskie, podboju Prus przez Krzyżaków, wojny 13-letniej, sekularyzacji Zakonu oraz struktury państwa zakonnego. Nie pominęły również historii zamku krzyżackiego w Kętrzynie. Nowatorski sposób ujęcia tematu i atrakcyjność projektów sprawiły, że w kategorii szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętrzynie reprezentowana przez obie uczennice zajęła 2 miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w piątek 28.10.2016r. w Olecku.

Gratulujemy!!! Więcej »

SPOTKANIE Z PISARKĄ

dscn5618W piątek 21 października Miejska Biblioteka Publiczna w zamku gościła panią BOŻENĘ KRACZKOWSKĄ – autorkę książki pt. ,,Purpurowe gniazdo”. W spotkaniu z pisarką uczestniczyła kl. III a. Pani Bożena opowiedziała w bardzo ciekawy sposób o swojej twórczości literackiej oraz zaprezentowała wspaniałą baśń, która wprowadza czytelnika w zaskakujący świat. Był też czas na krótką, swobodną rozmowę z pisarką. Dzieci zadawały pytania, na które pani Kraczkowska z przyjemnością odpowiadała. Szczególne zainteresowanie rozbudziły zagadki ułożone przez pisarkę oraz pełne ciepła i humoru bajeczki. Urozmaiceniem  oraz atrakcją spotkania była nauka fragmentu piosenki, która okazała się doskonałym ćwiczeniem językowym jak również możliwość kupienia książki „Purpurowe gniazdo”. Więcej »

SYNAPSIK MEN – „JESIEŃ 2016”

dscn5588To już czwarta edycja największego ogólnopolskiego konkursu przygotowanego w oparciu o ministerialne podręczniki. Konkurs SYNAPSIK MEN 3 został przeprowadzony w naszej szkole 21 października. Brało w nim udział 13 uczniów (7 uczniów z kl. III A oraz 6 uczniów z kl. III B). Konkurs polegał na pisemnym  rozwiązaniu testu, który składał się z 24 ciekawie skonstruowanych pytań obejmujących trzy obszary tematyczne: polonistyczne, przyrodnicze i matematyczne.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu. Trzymamy kciuki za wszystkich trzecioklasistów.  Więcej »

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

dscf9609,,Przeciętny nauczyciel mówi. Dobry wyjaśnia,

Znakomity nauczyciel daje przykład,

Ale ten wielki inspiruje.”  

                  William Arthur Ward

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 17 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Celem uroczystości było podziękowanie nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie. Akademię rozpoczęły dzieci z grupy III przedszkolnej, które pod opieką Pani Joanny Kołowrockiej – Kot przygotowały krótkie przedstawienie do wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie”. Następnie uczniowie starszych klas (przedstawiciele SU) zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Kolejnym punktem programu był taniec dziewczynek do dwóch utworów – hitów dyskotekowych. Swoją wiedzę w ,,Szkolnej familiadzie”, zaprezentowały dwie drużyny: pierwsza składała się z obu pań dyrektor, a druga z uczennic klasy szóstej. Turniej zwyciężyły, przewagą jednego punktu – uczennice. Nagrodą były dyplomy oraz słodkie medale smoczki. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, zostały wręczone lizaki z receptą na uśmiech i zdrowie. Po części artystycznej Pani Dyrektor Ewa Stadnicka, wręczyła nauczycielom nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.  Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Lender, która życzyła wszystkim nauczycielom dalszych sukcesów zawodowych. Akademia przebiegła w miłej atmosferze. Więcej »

CHARYTATYWNA TRÓJECZKA

14657389_1122604117824962_2876783093738419964_nNasza szkoła stawia na pomoc potrzebującym. Tym razem przedszkolaki z Gr I pod kierunkiem pani Marty Mierzwickiej wsparły akcję charytatywną – „Wspólnie Obudzimy Gosię” podczas comiesięcznego „Szafingu po Kętrzyńsku”. Wylicytowany został ogromny pluszowy MIŚ – przyjaciel dzieci, który zajmie honorowe miejsce w sali przedszkolaków.

Więcej »

MANEWRY WOJSKOWE SZEŚCIOLATKÓW

wp_20161007_10_52_45_proW Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie w ramach innowacji pedagogicznej zatwierdzonej przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie, grupa 6-cio latków rozwija swoją sprawność i poznaje nasz region. Zajęcia prowadzone przez wychowawczynię Panią Martę Mierzwicką cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieci z grupy rekreacyjno-turystycznej zapoznały się już z ABC pieszego turysty, z zasadami ruchu drogowego oraz poznały życie i twórczość Marii Zientary Malewskiej, patrona swojej szkoły. Więcej »

„CZYTANIE NA DYWANIE” – ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ CZYTELNICZYCH

dscn5577W piątkowy poranek – 7 października uczniowie kl. III A  rozpoczęli cykl spotkań cotygodniowych „ Czytanie na dywanie”. Tym razem czytało głośno dwoje dzieci. Dzięki tego typu przedsięwzięciom mali czytelnicy rozwijają swoją wiedzę, rozbudzają wyobraźnię i zainteresowanie czytelnictwem. Za tydzień kolejne spotkanie z książką. Do akcji przyłączyła się również klasa III b, która zaczęła od czytania z podziałem na role inscenizacji „Cztery żywioły” Więcej »

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

dscf94747 października 2016r. w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość dla pierwszoklasistów. Najmłodsi koledzy i koleżanki zostali przyjęci w poczet uczniów naszej placówki. Zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Ewa Stadnicka. Podczas uroczystej akademii pierwszoklasiści śpiewając i recytując wiersze mieli okazję wykazać się umiejętnościami zdobytymi w pierwszym miesiącu szkolnej przygody. Następnie po zakończeniu części artystycznej ucz. kl. I przyrzekali na sztandar szkoły m.in. być dobrymi uczniami oraz godnie reprezentować imię SP nr 3 w Kętrzynie. Pani dyrektor wraz z wychowawczynią panią Haliną Moczyńską dokonały pasowania pierwszoklasistów dotykając ramienia symbolicznym, wielkim ołówkiem. Uroczystość zakończyło wyczekane przez wszystkie dzieci wręczenie dyplomów pasowania na ucznia oraz rożków. Następnie ucz. kl. I wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do swojej klasopracowni na słodki poczęstunek. Więcej »

ŚWIĘTO SZKOŁY

OLYMPUS DIGITAL CAMERADnia 03.10.2016r nasza szkoła obchodziła 57 urodziny. W tym roku przypada 30 rocznica nadania imienia szkole. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, w którym wzięli udział uczniowie całej szkoły. Uczennice klasy VI przypomniały ważne wydarzenia z życia szkoły oraz zaprezentowały sylwetkę naszej Patronki – Marii Zientary- Malewskiej. Rozbrzmiewały wesołe piosenki oraz ta najważniejsza – Pieśń Szkoły, do której słowa ułożyła była nauczycielka tej szkoły Pani Stefania Sobasz. Uczniowie klas IV-VI recytowali wiersze poetki ukazujące piękno naszego regionu. Były też prezenty – wiersze o ukochanej Trójce. Panowała uroczysta i podniosła atmosfera. Więcej »