Archive for Grudzień, 2016

WIGILIA

dscf1262„Cicha noc, święta noc…” Tą kolędą rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie wigilijne 22 grudnia w SP3 w Kętrzynie. Opowieść wigilijna w wykonaniu uczniów klasy IIb pod kierunkiem pani Anety Chadryś przypomniała uczniom tradycję świąt oraz narodziny Jezusa. Do wspólnego kolędowania włączyła się cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz rodzice. Grupa cztero i pięciolatków pod kierunkiem pani Joanny Kołowrockiej – Kot zaprezentowała „Taniec elfów”, który wzruszył i rozbawił publiczność zaś Aniołki z grupy I pani Marty Mierzwickiej wykonały piękny układ taneczny, który na długo zostanie w naszych sercach. Klasa I wraz z wychowawczynią panią Halinką Moczyńską zaprezentowała nam stół wigilijny na którym nie mogło zabraknąć świecy oraz dodatkowego talerza dla wędrowca. Na koniec wystąpiły nasze zimowe bałwanki z grupy tanecznej pani Marty Łozowskiej i Joanny Kołowrockiej – Kot. Pożegnaliśmy się kolędą „Wśród nocnej ciszy” po czym każda klasa udała się na wspólne kolędowanie w swoich klasach. Więcej »

„SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU”

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zgłosiła udział w projekcie, którego celem jest uzyskanie certyfikatu „Szkoła wierna dziedzictwu” przyznawanego przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. W ramach ubiegania się o certyfikat realizujemy zintegrowane działania służące upowszechnieniu wiedzy na temat polskiej historii i kultury, kultywowaniu tradycji, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju. Tematyka kształtująca i promująca postawy patriotyczne jest na stałe wpisana w pracę  naszej szkoły. Dbamy i pielęgnujemy tradycje, podejmujemy szereg działań ukazujących  piękno naszego kraju. Działania o uzyskanie certyfikatu pozwolą nam na zebranie i ocenienie naszych przedsięwzięć.

MIEJSKI KONKURS NA OZDOBY BOŻONARODZENIOWE ROZSTRZYGNIĘTY

20161215_172212

Galeria Kętrzyńskiego Centrum Kultury pękała 15 grudnia w szwach. A to wszystko z okazji rozstrzygnięcia konkursu na kartki świąteczne, choinki, szopki, wypieki Bożonarodzeniowe, bombki, tradycyjne i nowoczesne ozdoby choinkowe. Na konkurs wpłynęło 400 prac od 450 autorów. 80 prac zostało nagrodzonych. Nasi uczniowie znaleźli się w tym gronie.

POMAGAMY!!!

20161209_095318W ramach akcji pomocy i wsparcia dla zwierząt przez październik i listopad uczniowie naszej szkoły zbierali karmę dla podopiecznych schroniska w Pudwągach. 9 grudnia 2016 roku 20 uczniów wraz z pedagogiem szkolnym odwiedziło schronisko, by osobiście dostarczyć zebrane dary dla podopiecznych. Uczniowie zostali ciepło przyjęci przez panią kierownik, która była wdzięczna za wsparcie i pomoc. W ramach krótkiej wycieczki dzieci poznały priorytetowe zadania schroniska i obejrzały psiaki w bosakach, które czekają na nowych właścicieli.  Więcej »

W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA- ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE III ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

dscf1077Dnia 07.12.2016r odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć była wizyta dzieci w krainie świętego Mikołaja. Podczas spotkania rodzice mogli obserwować swoje pociechy, jak zachowują się podczas zajęć, przekonać się jak dużo informacji mają ich dzieci na dany temat. Przedszkolaki układały puzzle z sylwetą Mikołaja, odgadywały zagadki związane z tą postacią. Dodatkowo wykonały taniec Elfów oraz Śnieżynek, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na koniec wykonały prace plastyczne – ozdabiały but Świętego Mikołaja. Więcej »

MARSZ PRZECIW PRZEMOCY

20161201_1147011 grudnia 2016 r. klasa VI b wraz z wychowawcą uczestniczyła w marszu przeciw przemocy w ramach Kampania Białej Wstążki pod hasłem „Kochaj, szanuj, nie krzywdź, nie bij”. Uczniowie naszej szkoły wraz z ucz. innych szkół przeszli ulicami Kętrzyna, aby przeciwstawić się zachowaniom agresywnym wobec kobiet. Na zakończenie marszu w Kinie Gwiazda została podsumowana akcja Białej Wstążki, uczestnicy marszu i zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie profilaktyczne „Klaunada”, przygotowane przez grupę teatralną z gimnazjum nr 2 w Kętrzynie.

W ramach Kampanii we wszystkich szkołach został ogłoszony konkurs plastyczny  „Mój świat bez przemocy”. Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły. Więcej »