Archive for Styczeń, 2017

14852615423519200

BURMISTRZ MIASTA ZAPRASZA NA KONSULTACJE W SPRAWIE WDROŻENIA REFORMY OŚWIATY
W związku z prowadzonymi przygotowaniami Gminy Miejskiej Kętrzyn do wdrożenia reformy oświatowej Burmistrz Miasta Kętrzyn zaprasza rodziców uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych dla, których jest organem prowadzącym na konsultacje w celu omówienia założeń funkcjonowania szkół po wprowadzeniu zmian wynikających z nowych przepisów oświatowych.
Terminarz konsultacji:
• 06.02.2017 r. – Szkoła Podstawowa nr 3 11-400 Kętrzyn – godz. 16.00,
• 07.02.2017 r. – Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami integracyjnymi 11-400 Kętrzyn ul. Kazimierza Wielkiego 12 – godz. 16.00,
• 08.02.2017 r. – Szkoła Podstawowa nr 4 11-400 Kętrzyn – godz. 16.00,
• 09.02.2017 r. – Szkoła Podstawowa nr 1 11-400 Kętrzyn – godz. 16.00,
• 10.02.2017 r. – Gimnazjum nr 2 11-400 Kętrzyn – godz. 16.00.

PÓŁZIMOWISKO

W terminie od 23 stycznia do 3 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 jest organizowane półzimowisko dla uczniów naszej szkoły. W trakcie dwóch tygodni ferii w programie zaplanowano różne atrakcje, celem których jest aktywny i miły wypoczynek.  Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach  od 9:00 do 14:00. Dzieci miają zapewnione trzy posiłki oraz opiekę przed i po zajęciach. 

 Barbara Jaremko

Program zajęć półzimowiska w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie

„SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU”- PREZENTACJE O PATRONIE MIASTA

20170119_131032W związku z przypadającą na 15.01.2017r  99-tą rocznicą śmierci patrona miasta, klasy IV-VI w dniach 17-19.01.2017r obejrzały multimedialną prezentację i wysłuchały prelekcji pt. „Wojciech Kętrzyński – patron miasta.”. Te niezwykłe lekcje historii odbyły się w Powiatowym Domu Kultury w Kętrzynie. Z sylwetką patrona miasta zapoznał uczniów wybitny kętrzyński historyk, etnograf, dokumentalista, kulturoznawca i publicysta Tadeusz Korowaj – autor wielu książek i opracowań o tematyce historii Warmii i Mazur. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Kętrzyńskiego, wiele ciekawych historyjek i ciekawostek z życie tego wybitnego człowieka. Na zdjęciach z trudem przyszło uczniom rozpoznać budynek dawnej szkoły im. księcia Albrechta w Rastenburgu, w której uczył się jeszcze jako Adalbert von Winkler. W niezwykły sposób autor prelekcji uświadomił uczniom jak trudna droga do polskości stała przed młodym Winklerem, który poczuł się Polakiem, po tym, jak siostra Wilhelmina odnalazła dokumenty rodzinne świadczące o polskim pochodzeniu rodziny Winkler. Wykład pana Korowaja obfitował w wiele ciekawostek z życia Wojciecha Kętrzyńskiego,  niezwykłego człowieka, który urodził się, wychowywał i uczył jako Niemiec, a pracował i umarł jako zasłużony Polak. Więcej »

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

DSCF186618 stycznia w naszej szkole był zorganizowany Bal Karnawałowy dla oddziałów przedszkolnych oraz kl. I-IV. Na tę wyjątkową  okazję został zaproszony DJ, który rozbawiał i zachęcał uczniów do wspólnej zabawy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, biedroneczki. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości wszystkim dzieciom. Więcej »

BEZPIECZNE FERIE, BEZPIECZNA ZIMA

20170117_115358

Najstarsi (klasy VI) oraz najmłodsi (gr. I „0”) z naszej szkoły obejrzeli na jeziorku ,,kętrzyńskim” pokaz bezpieczeństwa na lodzie, który prowadzili strażacy z Komendy Straży Pożarnej w Kętrzynie.  Zbliżają się upragnione ferie dla dzieci z naszego powiatu, w związku z tym strażacy apelowali o zachowanie bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. W trakcie pokazu przedstawili nam m.in. niebezpieczeństwa związane z nierozważnym zachowaniem na zamarzniętych akwenach, zasady poruszania się po lodzie i podstawowe zasady udzielenia pomocy osobie wychłodzonej. Strażacy zaprezentowali również techniki ratownicze stosowane w trakcie działań na lodzie. Ponadto przedszkolaki udzieliły wywiadu do radia „Barcja” ,odpowiadały  na następujące pytania: Czy wchodzenie na zamarznięte akweny wodne jest bezpieczne? Jak zachować się, gdy pod stopami pęknie nam lód? Jak ratować osobę, która wpadnie do przerębla? Jak zachować się na zamarzniętych akwenach? Więcej »

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

BEZPIECZNE FERIE – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

20170116_115323Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniach 16 i 17 stycznia 2017 roku odbyły się w klasach  spotkania profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Policji, pana Jarosława Stanickiego. Funkcjonariusz przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostali poinformowani o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Pan policjant przypomniał uczniom  o konieczności  noszenia odblasków. Więcej »

XX FESTIWAL JASEŁEK

DSCF165113 stycznia 2017 roku w Bazylice św. Jerzego odbył się XX Festiwal Jasełek im. Ks. Prałata Mieczysława Żuchnika. W tak ważnym wydarzeni, nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie grupy. W pierwszej grupie wystąpiły dzieci z zerówki i klasy I. Drugą reprezentowały uczniowie klasy III B, był to już ich trzeci występ w jasełkach. Wiele emocji wywołały przedstawienia jasełkowe w wykonaniu dzieci, które zaprezentowały własną interpretację historii narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, pasterze, Trzej Królowie i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Pojawił się Herod i diabeł, przybyła Jagna, która ostrzegła Świętą Rodzinę. Była szopka bożonarodzeniowa. Spektakle, zawierały  zarówno partie mówione, jak i śpiewane, widzowie mogli usłyszeć znane kolędy. Nad całością czuwały panie: Halina Moczyńska i Barbara Graczyk, które przygotowały dzieci do występu. Pomocą służyli rodzice, którzy pomogli przygotować dekorację, przewieźć  stroje i elementy scenografii. Szczególne podziękowania kieruje do pani: Danuty Drewniak, Katarzyny Wojciechowskiej, Anny Mikołajczyk, Barbary Kudzin.  Pani Kamili Tymeckiej za opiekę  nad dziećmi  w drodze do kościoła i z powrotem. Więcej »

ROCZNICA ŚMIERCI WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO

DSCN5828W piątek, 13 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości poświęconej 99 rocznicy śmierci patrona miasta Wojciecha Kętrzyńskiego. Z tej okazji władze miasta, kierownicy jednostek oraz przedstawiciele organizacji  samorządowych złożyli kwiaty pod  jego pomnikiem. W tym dniu  w ratuszu  nastąpiła inauguracja obchodów 660 – lecia powstania miasta. Więcej »

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY GRA W NASZEJ SZKOLE

20170113_090232Dnia 13 stycznia 2017 r. nasza szkoła wzięła udział w zbiórce funduszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniów SP3 odwiedzili wolontariusze ze sztabu w Barcianach. Uczniowie chętnie wrzucali pieniążki do magicznej puszki w zamian otrzymywali serduszko wdzięczności. Ponadto pani Marta Mierzwicka przekazała na niedzielną licytację do Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach pokaźnych rozmiarów maskotkę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za tak liczne datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej »

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”

dscf1520Dnia 5 stycznia 2017 roku o godzinie 14:00 spotkaliśmy się w przystrojonej sali gimnastycznej na szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Konkurs odbył się w naszej szkole po raz trzeci. Do udziału w konkursie zgłosiło się 19 osób z klas O – III i 11 z klas IV- VI. Uczestnicy oceniani byli w takich właśnie kategoriach. W jury zasiadły Panie: Joanna Kołowrocka – Kot, Marzena Jakubowska i Barbara Jaremko. Każdy uczestnik przygotował jeden utwór (kolędę lub pastorałkę). Ocenie podlegało: dobór repertuaru i poziom wykonania. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury udało się na naradę. Po powrocie został odczytany protokół posiedzenia. Komisja przyznała następujące miejsca:

Kategoria I – uczniowie kl. O – III

I miejsce: Alicja Bepirszcz (kl. II a) i Nella Chrostek (kl. III a)

II miejsce: Urszula Kudzin (kl. III b ) i  Alicja Tymecka (kl. III b)

III miejsce: Alicja Bałdyga (kl. II a) i Franciszek Papliński (kl. II b)

I wyróżnienie  - Lena Towarnicka (gr. I )

II wyróżnienie – Aleksandra Kłaczko(gr. I )

III wyróżnienie – Maja Roguszka(gr. I )

IV wyróżnienie – Amelia Kmiecik (kl. II b)

Kategoria II – uczniowie kl. IV – VI

I miejsce: Olga Łozowska (kl. IV a)

II miejsca: otrzymał duet Wiktoria i Julia Pietkiewicz (kl. IV a i VI a)

III miejsce: Dominika Trembowska (kl. V b) i Maciej Towarnicki (kl. V b)

wyróżnienie – Karol Stefański (kl. IV a)

Wszystkim śpiewającym kolędy i pastorałki życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w IV festiwalu, już za rok. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Na festiwalu nie zabrakło oczywiście rodziców, którzy nie tylko kibicowali swoim pociechom ale z uwagą słuchali śpiewów wszystkich uczestników i bili gromkie brawa. Więcej »

ORSZAK TRZECH KRÓLI

15942950_1846253318987580_1718182350_o

Nasza szkoła już po raz czwarty uczestniczyła w Orszaku Trzech Króli prowadząc orszak azjatycki. Mimo siarczystego mrozu po raz pierwszy do tej uroczystej imprezy religijnej włączyła się grupa przedszkolna Pani Marty Mierzwickiej. Przemarsz rozpoczął się na Placu Armii Krajowej i zakończył na Placu Marszałka Piłsudskiego przed budynkiem ratusza, gdzie na króli czekała Maryja z Józefem i dzieciątkiem, a obok stała szopka, przy której były żywe owieczki. Wyjątkowo podczas tegorocznego Orszaku Trzech Króli odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Agnieszki Strzelczyk – młodej mieszkanki naszego miasta, która każdego dnia podejmuje walkę z nieuleczalną chorobą, jaką jest zanik mięśni. Więcej »