Archive for Luty, 2017

GRALIŚMY BY OBUDZIĆ GOSIĘ

16991014_1770427616535130_214606746_o

Już po raz kolejny nasza szkoła wsparła akcję charytatywną na rzecz Małgorzaty Murawskiej, która przebywa w śpiączce mózgowej, a jej córeczka jest wychowanką naszego przedszkola. Koncert, który odbył się 25 lutego zaplanowano z wielkim rozmachem, a w jego organizację włączyli się rodzice, nauczyciele, uczniowie i cała rzesza ludzi o dobrych sercach. Na imprezie atrakcji było mnóstwo. Występy znanych i lubianych zespołów muzycznych Bonus, Clever, licytacje, kącik mody i urody oferował fryzury, stoisko z wypiekami, malowanie twarzy, paznokci, foto budka, loteria fantowa oraz dmuchany zamek. Podczas licytacji można było wylicytować zapas miodu, koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego, ale też lekcję jazdy konnej w Szkółce Jeździeckiej Agnieszka Waraksa Kąty, sesję fotograficzną u Pani Agnieszki, karnet na siłownię Dragon, kupon na grę w kręgle w kręgielni CITY CLUB i wiele innych cennych rzeczy. Uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje talenty wokalne i muzyczne, a wolontariusze krążyli z puszkami. Nie udałoby się to, gdyby nie wsparcie rodziców, nauczycieli i całej grupy często anonimowych ludzi, którzy poświęcili wolną sobotę, by zrobić coś dobrego. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Więcej »

MIEJSKI KONKURS LITERACKI „LEGENDY O KĘTRZYNIE”

6 (1)W 2017 roku przypada 660 rocznica nadania Kętrzynowi praw miejskich. Chcąc uczcić to wydarzenie 12 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI wzięło udział w konkursie literackim. 23 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Wyróżnienie otrzymał Karol Stefański z kl. IV A. Nagrodzono również prace uczennic:

Olgi Łozowskiej (kl.IV A)

Gabrieli Lesik  (kl.IV A)

Laury Roguszka (kl.IV A)

Zuzanny Lesik (kl.V B)

Oliwii Wujko – Budzińskiej (kl.V B)

Agaty Ożga (kl.VI B).

Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Więcej »

,,A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

Zdj_cie0334Pod takim hasłem obchodzono w naszej szkole 21 lutego 2017 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione przez UNESCO, aby wspierać ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W tym dniu na lekcjach języka polskiego w klasach IV-VI uczniowie zmagali się z różnymi trudnościami dotyczącymi naszego języka. Wśród nich były zabawy językowe, dyktanda, potyczki słowne, tworzenie haseł i wierszyków, plakaty. Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie świadomości języka jako wartościowego i wielofunkcyjnego narzędzia komunikacji, dbałość o poprawność wypowiedzi, rozwijanie sprawności językowej, umiejętność wypowiadania się w mowie i piśmie. Więcej »

STYPENDIUM NAUKOWE ZA NAJWYŻSZE WYNIKI W NAUCE

DSCF2231Stypendium naukowe w I półroczu roku szkolnego 2016/17 za najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu otrzymali uczniowie:

Agata Ożga

 Nikola Anuszewska

Maksymilian Wardak

KONKURS HISTORYCZNO – GEOGRAFICZNY

20170218_122635W dn. 18.02.2017r w sobotnie przedpołudnie, w czytelni Biblioteki Miejskiej w Zamku, jak co roku, odbył się konkurs historyczno – geograficzny, zorganizowany przez zarząd oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Kętrzynie. Tematyka tegorocznego konkursu związana była z 660-rocznicą nadania praw miejskich miastu Kętrzyn oraz ze znajomością walorów przyrodniczych Warmii i Mazur. W konkursie udział wzięły niezawodne Agata Ożga i Nikola Anuszewska z kl. VI b pod opieką pani Marzeny Jakubowskiej. Mimo, że miały niewiele czasu na naukę, dziewczyny dobrze się przygotowały, Agata zajęła 3 miejsce, Nikola uplasowała się nieco dalej. Za udział dziewczyny otrzymały drobne upominki. Więcej »

BEZPIECZNY INTERNET

DSCF2260

Aktywność medialna dzieci bywa coraz bardziej ryzykowna, należy więc uczulać młodych ludzi, uświadamiać, rozmawiać z nimi i uczyć ich funkcjonowania we współczesnej sieciowej rzeczywistości.  W ramach działań związanych z bezpieczeństwem w sieci Internet, dnia 17 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły z kl. IV – VI wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie Panią Eweliną Piaścik. Spotkanie dotyczyło cyberprzemocy, która coraz częściej dotyka młodzież i dzieci. Pani policjant przestrzegała młodzież przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i wymieniła jakie czyhają w nim zagrożenia.

Więcej »

OBUDŹ CZUJNOŚĆ!

pobraneCZAD i OGIEŃ

WOJCIECH KĘTRZYŃSKI OCZAMI PRZEDSZKOLAKÓW

20170210_093428Na 660 lecie Kętrzyna dzieci z odziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym. Wykonały  portrety Wojciecha Kętrzyńskiego. Główne nagrody zdobyli: Alicja Wojciechowska ( gr. II), Julek Wójciecki (gr. II), Weronika Boettcher (gr. I), Alicja Łopacka (gr. III), Wiktoria Szmydkowaska (gr. II), Kacper Łupina (gr. I). Wszystkie dzieci, które wykonały prace otrzymały nagrody. Więcej »

TYDZIEŃ KOLORÓW „RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO”

DSCF2200„Tydzień kolorów” to akcja antydepresyjna, w której kolejny już raz wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Hasło na rok 2017 brzmiało: „RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO”. Celem akcji ANTYDEPRESYJNA Szkoła było: złagodzenie skutków działania stresu w szkole, „nauczanie bezinwazyjne” czyli nauczanie poprzez zabawę i sztukę, integracja uczniów i nauczycieli, kształtowanie odpowiednich postaw promujących szkołę, odkrywanie własnej tożsamości, akceptacja siebie i innych, wprowadzenie uśmiechu do codziennego życia, zapobieganie zjawiskom odrzucenia i wykluczenia uczniów, wzmocnienie poczucia więzi i przynależności do społeczności szkolnej.

Uczniowie w tym magicznym Tygodniu ubierali sie na poszczególne kolory:

PONIEDZIAŁEK – POMARAŃCZOWY –  KOCIE FIGLE (UCZNIOWIE UBRANI NA POMARAŃCZOWO, MOGLI  MIEĆ PRZY SOBIE ATRYBUTY KOCIE – OGON, WĄSY, USZY)

WTOREK – CZERWONY – MIŁOŚC CI WSZYSTKO WYBACZY

ŚRODA – NIEBIESKI - SMERFOWY ŚWIAT (ZADANIEM KAŻDEJ KLASY BYŁO WSPÓLNE ZAŚPIEWANIE PIOSENKI)

CZWARTEK – ZIELONY - PRZYJAŹŃ TO MAGIA (KAŻDA KLASA NA ZNAK PRZYJAŹNI MIAŁA SOBIE PRZYPIĄĆ JEDNAKOWY ZNACZEK NP. KL. I ZIELONY LISTEK, KL. II – KWIETEK ITD.).

PIĄTEK – BIAŁY – DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (ZADANIEM WYCHOWAWCY BYŁO PRZEPROWADZENIE KRÓTKIEJ POGADANKI Z ZAKRESU BEZPIECZNEGO  INTERNETU).

Więcej »

charytatywny luty maly

„NASZ MIKOŁAJEK”

Dnia 08.02.2017 roku uczniowie naszej szkoły z klas IV-V obejrzeli spektakl pt. „Nasz Mikołajek” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Uczniowie przeżyli ekscytującą przygodę, która mogłaby się wydarzyć w każdy zwyczajny szkolny dzień. W barwnych i rozśpiewanych perypetiach bohaterów widzowie bez trudu mogli dojrzeć swoje wesołe przygody, doświadczenia i problemy, z jakimi mierzymy się każdego dnia. Widzowie to rówieśnicy Mikołajka. Stawiają sobie te same pytania, co literacki bohater. Co to znaczy być odpowiedzialnym? Jaką wartość w życiu ma przyjaźń?

Śledząc uważnie wydarzenia, widzowie znaleźli z pewnością odpowiedzi na te pytania. Celem edukacyjnym jest uczenie istnienia w kulturze, rozbudzenie zainteresowań uczniów dziedzictwem kultury. Aby spełnić ten cel korzystamy od lat z przedstawień Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Więcej »

FERIE ZIMOWE JUŻ ZA NAMI

20170127_111543

Już tradycją staje się, iż dzieci z naszej szkoły nie mogą nudzić się w wolnym czasie. Po raz kolejny zostało zorganizowane dla nich półzimowisko.. Tegoroczne ferie minęły w sposób interesujący i pełen atrakcji. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.Odbywały się w godzinach 9:00-14:00..Uczestnicy spędzali wolny czas w zorganizowany sposób. Objęci byli dożywianiem w formie drugiego śniadania, obiadu i podwieczorka. Pod fachową opieką wychowawców pełne dwa tygodnie spędzali biorąc udział w zajęciach plastycznych i dziennikarskich zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską, sportowych (nauka jazdy na łyżwach oraz bilard), tanecznych (nauka zumby) a także w grach, zabawach i spotkaniach integracyjnych. Dodatkową atrakcją było wyjście do kina na filmy animowane: „Królowa Śniegu 3”
i „Balerina”, bajkowa zabawa w Rodzinnym Salonie Zabaw „Bajkowa Kraina” oraz przejażdżka bryczką, ognisko w stadninie koni. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał mały upominek. O tym jak świetnie bawili się wszyscy świadczą zdjęcia zamieszczone poniżej. Więcej »