Archive for Marzec, 2017

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIA Z POEZJĄ”

DSCF2868Dnia 29 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Spotkania z poezją”. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji. Przy kwalifikowaniu recytatorów do poszczególnych eliminacji Jury kierowało się kryteriami:

- interpretacja i estetyka mówienia,

- dobór repertuaru do wieku i osobowości dziecka,

- ogólny wyraz artystyczny. Więcej »

SPEKTAKL W KĘTRZYŃSKIM CENTRUM KULTURY PT. „KIERUNEK NIEZNANY”

20170323_124327W dn. 23.03.2017r klasy 6 a i 6 b obejrzały bardzo nietypową lekcję historii. W kinie Gwiazda  uczniowie mieli okazje zobaczyć spektakl taneczno-teatralny pt. ‘Kierunek nieznany”. Tytułowy kierunek to miejsce zsyłek wielu Polaków – Syberia. Wzruszający scenariusz wspaniałego spektaklu opowiada o życiu w niełatwych czasach i nieludzkich warunkach, o cierpieniu, strachu, poświęceniu, miłości… Widowisko wyreżyserowane przez Piotra Frąckiewicza upamiętnia ofiary zsyłki na Sybir, a poprzez taneczną wizualizację ma na celu przybliżenie uczniom historii ludzi zesłanych. Tancerze poprzez różne formy tańca: hip-hop dance, breakdance czy taniec współczesny, opowiadają poruszającą historię z okresu II wojny światowej. Oprócz przekazania wiedzy historycznej w bardzo nietypowy sposób, wartością dodaną  widowiska, może być rozbudzenie pasji tanecznych i  teatralnych oraz zachęcenie młodzieży do ciekawej formy spędzenia czasu (alternatywnej dla gier komputerowych !!!). Więcej »

rekrutacja

WIELKANOCNY KONKURS PRZEDSZKOLNY

KurczaczekW odziałach przedszkolnych odbył się wielkanocny konkurs na ozdobę, kartkę, stroik czy palmę. Celem konkursu było pobudzenie inwencji twórczej i fantazji dzieci, inspirowanie najmłodszych do aktywności twórczej, kultywowanie i podtrzymywanie tradycji, zwyczajów Świąt Wielkanocnych. Konkurs rozstrzygnięto, a przedszkolakom wręczono nagrody. Prace zostały przekazane do Kętrzyńskiego Centrum Kultury na miejski konkurs wielkanocny.

Więcej »

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY…

DSCF2616Dnia 21.03.2017r. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w szkole odbył się konkurs Miss i Mistera Szkoły 2017. Do konkursu przystąpiło 18 kandydatów z klas I-VI. Uczestnicy mięli do wykonania trzy zadania. Pierwsze polegało na pięknym zaprezentowaniu siebie. W dalszej części kandydaci zatańczyli walca z mopem. Trzecie zadanie polegało na przedstawieniu przez kandydata talentu. Prezentacje kandydatów oceniali jurorzy w składzie – pani Marta Lender, przewodnicząca Rady Rodziców, pan Radosław Wróbel, nauczyciel matematyki i ksiądz Paweł. Miss Szkoły w kategorii klas I-III została Julia Bieniek, a Misterem Adrian Kowalski, oboje z klasy IIIa. W kategorii klas IV – VI, Miss szkoły została Nikola Czerech z klasy Va, a Misterem został Michał Borzuchowski z klasy VIa. Zwycięzcy otrzymali korony, szarfy oraz upominki, które ufundowała Rada Rodziców. Więcej »

LEKKI TORNISTER

DSCF2471Lekki Tornister to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, skierowana do uczniów klas 0-III szkół podstawowych i dotycząca profilaktyki wad postawy. Nasza szkoła przyłączyła się do projektu, który  zwrócił uwagę nauczycieli, dzieci i rodziców na kwestię ciężkich plecaków oraz  do zmniejszenia skali tego problemu w przyszłości. Nasi uczniowie od 6 lutego do 15 marca poznawały zasady zdrowego kręgosłupa. Ważyły swoje tornistry zwracając uwagę za rzeczy noszone w plecakach. Wypełniały karty pracy,dzięki czemu poznawały prawidłową postawę ciała,  wady postawy, miejsce wygodne do nauki.  Wykonywały ćwiczenia gimnastyczne na zdrowy kręgosłup. Z ochotą śpiewały piosenkę o lekkim tornistrze. Słuchały słuchowiska o Zielonej  Kropeczce.

Nasi rodzice zostali zaproszeni na spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kętrzynie, podczas którego  obejrzeli prezentację o Lekkim  Tornistrze.

Lekki Tornister to apel skierowany do:
nauczycieli by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników i zeszytów, a także przekazywali wiedzę na temat profilaktyki wad postawy dzieciom i ich opiekunom;
rodziców i opiekunów by codziennie kontrolowali zawartość tornistrów swoich pociech, a także wiedzieli, czym kierować się podczas zakupu plecaków i innych przyborów szkolnych;
dzieci by wiedziały, jak prawidłowo spakować i nosić tornister i dlaczego wkładanie do niego góry zabawek może być szkodliwe dla ich kręgosłupów;

Pamiętajmy, że złe nawyki, zwią­zane z nosze­niem zbyt wiel­kiego bala­stu na ple­cach oraz utrzy­my­wa­niem nie­pra­wi­dło­wej postawy ciała, mogą przy­czy­nić się do bólów krę­go­słupa, zmniej­sze­nia pojem­no­ści płuc i nie­pra­wi­dło­wej sta­tyki ciała, a w efek­cie dopro­wa­dzić do poważ­nych scho­rzeń orto­pe­dycz­nych i neu­ro­lo­gicz­nych. Więcej »

SPOTKANIA Z „PANIĄ MUZYKĄ”

20170317_120915Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Filharmonią Mazurską z Olsztyna. W ramach tej współpracy dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy I szkoły podstawowej uczestniczą w spotkaniach muzycznych prowadzonych przez profesjonalnych muzyków. Celem tych zajęć jest przybliżenie dzieciom budowy i brzmienia instrumentów muzycznych  oraz przekazanie wiedzy o muzyce. Spotkania z „Panią Muzyką” odbywają się raz w miesiącu i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Więcej »

„MAZUREK DĄBROWSKIEGO” – SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

240px-Jan_Henryk_Dabrowski_2W dn. 16. 03. 2017r w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony „Mazurkowi Dąbrowskiego”, który od 90 lat jest polskim hymnem państwowym, a tym roku obchodzi również swoje 220 urodziny. Organizacją konkursu zajęła się nauczycielka historii p. Dorota Sterniak. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o historii Polski i jej symbolach oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia. W konkursie udział wzięło 11 ochotników – uczniów klas IV-VI. Uczestnicy wykazali się znajomością okoliczności powstania mazurka, dat związanych z hymnem i postaci występujących w nim. Uczniowie zapoznali się również z informacjami dotyczącymi Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie oraz okolicznościami ustanowienia mazurka hymnem państwowym w odrodzonej niepodległej Rzeczpospolitej. Więcej »

DNI OTWARTE DLA PRZEDSZKOLI

P1120013Dnia 07.03.2017 r. nasza szkoła zorganizowała „Dni otwarte” przeznaczone dla dzieci, które od września rozpoczną naukę w naszej szkole. Tym razem odwiedziły nas przedszkolaki z ,,Kubusia Puchatka”. Maluszki z ogromnym zaciekawieniem obejrzały inscenizację wiersza „Lokomotywa” w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych. Dużo radości sprawiły, zarówno dla młodszej publiczności, jak i dla wychowawczyń, pokazy umiejętności tanecznych przedszkolaków. Przybyłe dzieci zabawiały, specjalnie zaproszone na tę okazję, postacie z bajek – Tygrysek i Smerf. Przybyli goście obejrzeli naszą szkołę. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem. Więcej »

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZUCH 2017

20170303_081641W piątek 3 marca 2017 roku uczniowie klasy III a i III b brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Zuch 2017. Konkurs składał się z pytań gdzie nie zawsze jedna odpowiedź była poprawna. W konkursie udział wzięli: Milena Małż, Wiktor Łapuć, Antonina Kalinowska, Jakub Pruszyński, Magdalena Kądziela, Alicja Tymecka, Oliwia Rodak, Hanna Zubowska i Maciej Wąsiewicz. GRATULUJEMY odwagi i czekamy na wyniki w kwietniu. Więcej »

„CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ” – SPOTKANIE UCZ. KL. VI Z PRZEDSTAWICIELEM KPPSP W KĘTRZYNIE

20170303_105634W związku z Kampanią Społeczną 2016/2017 Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Czad i ogień – obudź czujność” w naszej szkole odbyło się spotkanie klas VI z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie z mł. bryg. mgr Pawłem Głowienka, który opowiedział uczniom o wszystkich aspektach swojej pracy. Omówił przyczyny powstawania pożarów i zatruć toksycznymi produktami spalania. Poinformował dzieci jak skutecznie zapobiegać zagrożeniom oraz jak zachować się w takiej sytuacji. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Była to dla nich bardzo pouczająca lekcja. Więcej »

1 marcaFOT7052Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe, obchodzone 1 marca. Ma na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji. Stanowili oni ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski, uniezależnienie jej od wpływów ZSRR. Walczyli o Polskę, o naszą Ojczyznę z siłą i determinacją, która budzi nasz najwyższy szacunek. Walczyli do końca z wiarą walki o świętą sprawę.

Z tej okazji poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udziałw miejskich uroczystościach ku czci żołnierzy niepodległościowego podziemia, które rozpoczęły się  mszą św. w intencji Ojczyzny w Bazylice św. Jerzego, następnie  zostały  złożone  wiązanki kwiatów pod pomnikiem na Placu Armii Krajowej. Więcej »