Archive for Maj, 2017

LIST DO RODZICÓW, OPIEKUNÓW I WYCHOWAWCÓW Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA

Wielce Szanowni,

1 czerwca to moment, w którym tradycyjnie kieruję do Was kilka słów w sprawie najistotniejszej – dzieci.

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci: szczęśliwych, uśmiechniętych i tych, które w samotności, ukradkiem ronią łzy w beznadziejnym oczekiwaniu na kolejny cios, tych cieszących się z każdej chwili spędzonej z rodziną i tych, które nigdy nie kryły się w ramionach bliskich, tych, które skaczą wysoko do góry w radości z otrzymanych prezentów, jak i tych, dla których każdy spokojny dzień jest jak spełnione marzenie, tych znających poczucie bezpieczeństwa i tych, które ciągle, będąc w drodze, szukają wolności od strachu. W tym dniu, ale nie tylko, żadne z nich nie może być same, każde dziecko powinno poczuć bliskość i troskę ze strony dorosłych – poczuć, że nie jest opuszczone przez najbliższych na bezludnej wyspie. Więcej »

Rekrutacja na kolonię trwa do 14.06.2017r.plakat

XXXV KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIA Z POEZJĄ 2017″ – ELIMINACJE REJONOWE

20170516_10290416 maja 2017 r. uczennica kl. III A – Milena Małż reprezentowała naszą szkołę po raz kolejny w konkursie recytatorskim, w eliminacjach rejonowych. Uczennica zaprezentowała barwnie wiersz Hanny Niewiadomskiej pt.”Ploteczki”. Dzięki pięknej recytacji zdobyła III miejsce.

Gratulujemy Milenie i życzymy kolejnego sukcesu! Więcej »

„ĆWICZ I LICZ”

20170512_13055612 maja uczniowie klas szóstych brali udział w miejsko – gminnym turnieju międzyprzedmiotowym „Ćwicz i licz”. Odbył się on w rocznicę 660-lecia miasta Kętrzyn w hali MOSiR. Zawody składały się z zadań matematycznych, polonistycznych, konkurencji sportowych oraz gry komputerowej. Przydatna okazała się również wiedza o naszym mieście. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie po dogrywce zajęła 4 miejsce. Więcej »

„RZUCANKA SIATKARSKA SINGLI”

20170511_112030W dniu 11.05.2017 roku w Hali „Mistrzów” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie odbył się turniej „Rzucanki siatkarskiej Singli” dziewcząt klas II. W zawodach udział wzięło 5 uczennic z naszej szkoły. Dziewczęta z zaangażowaniem rozgrywały mecze. Do ścisłego finału zakwalifikowała się  Joanna Radawiec (uczennica klasy IIa), która zajęła III miejsce. Zdobyła brązowy medal, dyplom oraz drobne upominki. Więcej »

PRZEDSTAWIENIE „EKO-ZDZISŁAW – DOBRE RADY NA ODPADY”

20170410_10514410 kwietnia do naszej szkoły przyjechali artyści ze Studia Artystycznego Akada z  Suwałk z przedstawieniem teatralnym pt. „Eko-Zdzisław – dobre rady na odpady”. Niezwykle ciekawe i pouczające przedstawienie było nie tylko oderwaniem od codzienności szkolnej ale wielką nauką naszych eko uczniów. Dzieci wykazały się olbrzymią wiedzą na temat ekologii i samej segregacji. Przedstawienie utwierdziło dzieci w przekonaniu, że należy dbać o przyrodę i segregować śmieci. Swój sprzeciw przeciwko zaśmiecaniu wyrażały głośnymi wypowiedziami W trakcie przedstawienia uczyły się segregować śmieci i wrzucać je do odpowiednich pojemników. Wszystkie śmieci pozostawione przez Lorda, który pragnął zostać władcą brudnych lasów i łąk zostały posprzątane. Nie zaśmiecamy naszego środowiska, segregujemy śmieci, a eko – odpady staramy się powtórnie wykorzystać. Taki morał dzieci zapamiętały ze spektaklu przygotowanego przez suwalskich aktorów, złożyły także uroczystą przysięgę młodych ekologów. Więcej »

DZIEŃ EUROPY W NASZEJ SZKOLE

DSCF43159 maja to Dzień Europy, jeden z symboli Unii Europejskiej. Wybranie tej właśnie daty na Dzień Europy nie jest przypadkowe. Dnia 9 maja 1950 roku Robert Schumann, francuski minister spraw zagranicznych, przedstawił plan, określany jako Plan Schumana. Dotyczył on utworzenia organizacji, mającej na celu krzewienie idei integracji europejskiej w kwestiach gospodarczych, a dokładniej w zakresie hutnictwa i górnictwa. Mowa o Europejskiej Wspólnocie Węgla i Stali. Stała się ona zalążkiem integracji europejskiej i prototypem Unii Europejskiej, dlatego wspólnota przyjęła na swoje święto właśnie dzień 9 maja.

W szkole hucznie uczciliśmy to święto. Klasy I-VI pod opieką swych wychowawców przygotowały prezentacje wylosowanego kraju Unii Europejskiej. Wszystkie klasy z zaangażowaniem wyszukały ciekawostki, informacje, przygotowały tańce i piosenki, zgromadziły ciekawe przedmioty i mnóstwo potraw. Można było też usłyszeć zwroty w obcych językach. Uczniowie podczas prezentacji klas mieli okazję próbować serów, babeczek, kiełbasy, sałatki greckiej, ciasta francuskiego, ale wzięciem cieszyła się również polska kiszona kapusta czy rabarbar. Więcej »

X KONKURS MOWY MAZURSKIEJ „MAZURZYMY PO KĘTRZYŃSKU”

20170509_10081509 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie mowy mazurskiej. Konkurs miał na celu nawiązanie do tradycji i ukazanie piękna mowy mieszkańców Ziemi Mazurskiej. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Kulturalne „Konik Mazurski”. Repertuar uczestnika stanowiły dwa utwory literackie – wiersz i proza. Naszą szkołę reprezentowali: Milena Małż – kl.III A, Olga Łozowska – kl.IV A, Gabriela Lesik – kl.IV A, Laura Roguszka – kl.IV A, Agata Ożga – kl.VI B. Konkurs Mowy Mazurskiej uświetnił występ chóru z naszej szkoły. Chór pod kierunkiem pani Ewy Maciak zaprezentował przyśpiewki i piosenki ludowe związane z naszym regionem. Na uczestników spotkania czekały atrakcje takie jak zwiedzanie Muzeum im.Wojciecha Kętrzyńskiego,wysłuchanie utworów w gwarze mazurskiej, degustacja potrawy mazurskiej.

     Wyniki konkursu:

w kategorii kl. I – III

I miejsce – Milena Małż – klasa III A

w kategorii kl. IV – VI

I miejsce – Agata Ożga – klasa VI B

II miejsce – Olga Łozowska – klasa IV A

III miejsce – Gabriela Lesik – klasa IV A, Laura Roguszka – klasa IV A Więcej »

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS SZÓSTYCH

20170508_1424138 maja 2017 roku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego  klas 4 – 6  w SP 4 w Kętrzynie. Udział w nim wzięło 18 uczniów z wielu szkół powiatu kętrzyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6b Agata Ożga i Klaudia Pupek. Test, który pisały należał do trudnych, ale i tak dziewczynki poradziły sobie świetnie. Mimo wspaniałej walki, nie udało im się stanąć na podium ale i tak uzyskały bardzo satysfakcjonujące wyniki. Agacie i Klaudii GRATULUJEMY !!! Więcej »

„ZDROWY STYL ŻYCIA”- PRELEKCJA Z LEKARZEM I DIETETYKIEM

DSCF42768 maja 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas V-VI z Panią Doktor Elżbietą Kiryluk – Gojło na temat „Zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania.”  Na spotkaniu poruszony został głównie temat odpowiedniego żywienia, zwrócono uwagę na błędy jakie popełniają dorośli i dzieci w codziennej diecie. Pani doktor dostarczyła uczniom informacji na temat zbilansowanej diety jak również ważnej dla organizmu aktywności fizycznej. Więcej »