Archive for Czerwiec, 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

DSCF5338Dnia 23 czerwca 2017r. mszą św. w kościele parafialnym św. Jerzego w Kętrzynie rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. O godzinie 9.00, pani Dyrektor Ewa Stadnicka oficjalnie rozpoczęła apel witając serdecznie przybyłych do „Trójki” na uroczystą akademię gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Po przywitaniu przez panią Dyrektor wszystkich zgromadzonych, głos zabrali: Ks. proboszcz Stanisław Majewski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji pan Ryszard Kawczyński oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Lender. Następnie pani Dyrektor dokonała podsumowania pracy szkoły w kończącym się roku szkolnym 2016/2017 i wręczyła uczniom nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce oraz pracę na rzecz szkoły i środowiska, a także za 100% frekwencję. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie jednorazowego stypendium wybitnym uczniom, którzy osiągnęli najwyższy wynik w nauce. W tym roku szkolnym było aż 13 prymusów, a wśród nich znaleźli się: Olga Łozowska (kl. IV), Karol Stefański (kl. IV), Laura Roguszka (kl. IV), Gabriela Lesik (kl. IV), Wiktoria Pietkiewicz (kl. IV), Aleksandra Czerwińska (kl. Va), Zuzanna Lesik (kl. Vb), Łucja Jakubczyk (kl. Vb), Michał Borzuchowski (kl. VIa), Patrycja Sobiecka (kl. VIa), Maksymilian Wardak (kl. VIa), Agata Ożga (kl. VIb), Nikola Anuszewska (kl. VIb). Z tego miejsca bardzo pięknie dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie stypendium. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której pod kierunkiem pani Ewy Maciak zaprezentował swoje umiejętności wokalne chór szkolny. Na zakończenie uczniowie kl. IIa i IIb pod opieką pani Krystyny Osieckiej i pani Anety Chadryś przedstawili montaż słowno – muzyczny z wierszami i piosenkami o Kętrzynie. Po zakończeniu uroczystej akademii wszyscy wychowawcy wraz z uczniami poszczególnych klas udali się na chwilę do swoich klasopracowni po świadectwa, aby wreszcie móc się już cieszyć wakacjami.

Całej społeczności szkolnej życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń.

Do zobaczenia we wrześniu!

Więcej »

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA…

LicharewaOd lat uczniowie naszej szkoły opiekują się grobem Zofii Licharewej i Eugeniusza Gałdziewicza. Przynoszą kwiaty, zapalają znicze, wykonują prace porządkowe. Niegdyś grób Zofii Licharewej został zaadoptowany przez szkołę jako miejsce godne szczególnej pamięci. Zofia Licharewa to założycielka Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Po wojnie była jedną z pierwszych mieszkanek Kętrzyna. Od 1945-1947 roku pracowała w miejscowym referacie kultury, gdzie zabezpieczała wartościowe przedmioty z przeszłości miasta – relikty kultury i sztuki. W 1946 roku organizowała Muzeum w Kętrzynie. Dzięki Licharewej ocalały mury obronne starego miasta. Jest autorką monografii – „Kętrzyn. Z dziejów miasta i powiatu”. 22 czerwca uczniowie klasy V A i V B wykonywali prace porządkowe wokół grobu Zofii Licharewej. Więcej »

SZKOLNE KOŁO OSZCZĘDZANIA

DSCF5235W roku szkolnym 2016/2017  wzorem lat ubiegłych w naszej szkole działało Szkolne Koło Oszczędzania. W bieżącym roku szkolnym do SKO należało 48 uczniów z klas I – VI, z czego 26 miało założone konta internetowe.  Uczniowie posiadając otwarte konta bankowe, gromadzą swoje oszczędności wpłacając kwoty do opiekuna lub bezpośrednio na konto bankowe. Członkowie SKO otrzymują gazetki Brawo Bank, z których mogą uzyskać różne informacje na temat oszczędzania, lokat bankowych oraz przeczytać opowiadania i listy od rówieśników, a także wywiady ze znanymi ludźmi. Od 1 października do 30 maja członkowie SKO uczestniczyli w konkursie na najlepiej i najsystematyczniej oszczędzającego ucznia. Łączna wartość  oszczędności zgromadzonych w tym okresie przez wszystkich członków SKO wyniosła 18304.05 złotych. 15 czerwca 2017 r. odbyło się  podsumowanie wyników, a 21 czerwca nastąpiło ogłoszenie zwycięzców konkursu. Więcej »

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH

DSCF5241Ostatnie dni  roku szkolnego to czas na podsumowanie działań ekologicznych, realizowanych w naszej szkole. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach wiedzowych, plastycznych, fotograficznych, piosenki oraz selektywnej zbiórce odpadów. Współpracowaliśmy z Organizacją Odzysku REBA, Fundacją „Zdążyć z Pomocą”, Ogólnopolskim Centrum Edukacji. W szkole realizowane były: Program „Owoce w szkole”, Projekt „Lekki Tornister”. Braliśmy udział II Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy” w Grupie „Konkurujemy” - otrzymaliśmy nagrody rzeczowe i dyplom Laureata. Organizatorzy V edycji projektu „Lekki Tornister” przyznali nam Certyfikat. 45 uczniów klas III – VI brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy na temat Ekologii i Ochrony Środowiska – EKOTEST.

W XIV Festiwalu Ekologicznym „Czysty Powiat

– w kategorii konkurs fotograficzny „Zaczarowany las” ucz. klasy IIIa – Maria Jakowicz zdobyła I miejsce, zaś ucz. klasy II a – Amelia Pyrka uzyskała III miejsce.

– w kategorii „Piosenka ekologiczna”klasa II b zdobyła II miejsce.

Podczas apelu wręczano nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się w selektywnej zbiórce odpadów. Więcej »

W 660 ROCZNICĘ POWSTANIA MIASTA KĘTRZYN

Chcąc uczcić 660 rocznicę powstania miasta uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim – „Wiersz o Kętrzynie”. Wśród licznych utworów o naszym pięknym mieście wyróżniono twórczość następujących uczniów:

I miejsce – Gabriela Lesik – klasa IV A

Patryk Lender – klasa V A

II miejsce – Olga Łozowska – klasa IV A

III miejsce – Mateusz Naruszko – klasa V A

Patrycja Sobiecka – klasa VI A

Wyróżnienie – Adrian Sienkiewicz – klasa VI B

Więcej »

PÓŁKOLONIA LETNIA 24.07-04.08.2017 r.

ltddx8rt4Serdecznie zapaszmy do zapisywania swoich dzieci na półkolonię letnią zorganizowaną w naszej szkole.  W trakcie wypoczynku dzieci będą miały zapewnione liczne atrakcje oraz trzy posiłki. Koszt wyżywienia to 100 zł.  Dostępna będzie opieka świetlicy przed i po zajęciach – godziny pracy świetlicy ustalone zostaną po zakończonej rekrutacji.
Zapisy bezpośrednio u pedagoga szkolnego do 22.06 2017 roku lub telefonicznie do 06.07.2017r. pod numerem telefonu 784085531.

SPRAWNY MALUCH RUSZA W ŚWIAT

20170606_101923 Innowacja „ Sprawny maluch rusza w świat”dobiegła końca.  Miała charakter rozwijania wszechstronnego rozwoju dziecka, gdzie treści programowe były podzielone  na pięć części: Przyrodniczo – geograficzne. Krajoznawczo – regionalne. Ekologiczne. Zdrowotne. Turystyczne.   Innowacja była realizowana w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz program nauczania „ Ku dziecku ”, który preferuje uczenie się przez doświadczenie i działanie. Założone cele programu zostały osiągnięte, wychowankowie byli motywowani do wysiłku poznawczego w zakresie edukacji regionalnej, przyrodniczej, poznali najbliższe środowisko i jego specyfikę przyrodniczą, obserwowali, dostrzegali walory przyrodnicze i historyczne najbliższego regionu. Kętrzyn i przyległe okolice, ze względu na szeroką bioróżnorodność, stanowiły doskonałe miejsce do kształtowania u dzieci wartości ekologicznych. Więcej »

XXII PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

20170611_152913Obchody 660 – lecia miasta były inspiracją do utworzenia i przedstawienia programu na XXII Przeglądzie Artystycznym Szkół Podstawowych, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Uroczystość odbyła się 11 czerwca w amfiteatrze miejskim. Koncert rozpoczął się odśpiewaniem hymnu Kętrzyna, gdzie pięknie zaprezentował się m.in. nasz chór szkolny. Chór pod kierownictwem p. Ewy Maciak przedstawił również kilka piosenek związanych tematycznie z miastem. Dynamiczne układy taneczne opracowane przez p. Martę Łozowską i p. Joannę Kołowrocką – Kot, a zatańczone przez młodsze dzieci z naszej szkoły, przyciągnęły uwagę publiczności. Wystąpili także uczniowie z klasy IIa i z klasy IIb z programem „Zapraszamy do Kętrzyna”. Dzieci zaśpiewały 3 piosenki zachęcające do odwiedzenia miasta, ukazujące jego piękno. Długo ćwiczyły pod opieką p. Anety Chadryś i p. Krystyny Osieckiej, aby osiągnąć zamierzony efekt artystyczny.

„Pokażemy tobie dziś piękne nasze miasto stare, kościół, zamek i fontanny i jeziora srebrne lustro, zieleń naszych drzew.” Więcej »

BRZECHWA KONTRA TUWIM

20170608_174018„Kaczka dziwaczka” czy „Lokomotywa”? Jan Brzechwa czy Julian Tuwim? Które wiersze zwyciężą? Kto z grona kilkudziesięciu uczestników podbije serca jury, widzów i zwycięży. Takie pytania przyświecały miejskiemu konkursowu recytatorskiemu, który odbył się 8 czerwca w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan”. Oddział przedszkolny reprezentowała 10 uczniów z klasy „0″ grupa I. Wszystkie dzieci za wykonanie wierszy w swojej kategorii wiekowej otrzymały wyróżnienia i gratulacje.  Transmisja na   profilu PDK na Facebooku. Więcej »

660-LECIE KĘTRZYNA – KONKURS HISTORYCZNY

20170525_145022Z okazji 660-lecia  miasta Kętrzyn w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o historii Rastenburga- Kętrzyna, zorganizowany przez nauczycielkę historii p. Dorotę Sterniak. Udział wzięło 13  uczniów z  klas 4-6. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat historii miasta i jego zabytków, znajomością podstawowych faktów z życia Wojciecha Kętrzyńskiego, musieli też  rozpoznać na zdjęciach  zabytki Kętrzyna i postacie związane z miastem. Największą wiedzą wykazała się Nikola Anuszewska z kl.6b, która straciła tylko pół punktu z możliwej do otrzymania liczby punktów 24. Więcej »

OGŁOSZENIE !

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie  informuje, że w dniu 21.06.2017r. o godz. 1600 (w sali nr 22) odbędzie się spotkanie rodziców uczniów kl. I  rozpoczynających naukę w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018.

Z a p r a s z a m y

OGŁOSZENIE!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie  informuje, że dnia 20.06.2017r. o godz.1530 (w sali gimnastycznej) odbędzie się spotkanie rodziców dzieci  rozpoczynających naukę w Oddziałach Przedszkolnych w roku szkolnym 2017/2018.

Z a p r a s z a m y

DZIEŃ DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW

DSCN0140Wszystkie trzy grupy z odziału przedszkolnego wzięły udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan”. Kolorofon oferował dla dzieci 14 stref tematycznych. Wśród atrakcji były m.in. przejażdżki konne i wozem bojowym, strefa małego grajka i gier planszowych, malowanie twarzy i czytania bajek, zabawa z Minionkami, tor przeszkód i strefa fitness oraz pacianie po ścianie. Zapraszamy na fotorelację. 

Więcej »

„KĘTRZYN OCZAMI DZIECKA”

20170602_115253

W ramach obchodów 660-lecia miasta Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci pt.: „Kętrzyn oczami dziecka”. Niezwykle barwne, wykonane najróżnorodniejszymi technikami zachęcają do oglądania. 2 czerwca w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród połączone z występem artystycznym dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, zespołu „Jedyneczki” prowadzonym przez Dorotę Gwardę na temat Kętrzyna.

Na konkurs wpłynęło aż 120 prac. Komisja miała bardzo trudny wybór. Grupa I i II przedszkolna dostarczyły na konkurs bardzo dużo pięknych i ciekawych  prac. Wyróżniono dwie dziewczynki: Maję Roguszka oraz Oliwię Maluchnik, które w wieku 6 lat walczyły w kategorii wszystkich szkół podstawowych. Jest to wielki sukces tak młodych dziewczynek. Gratulujemy!

Więcej »

WYCIECZKA DO WARSZAWY

DSCF485002 czerwca 2017 roku uczniowie klasy IV, Vb i VIa wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. To była nagroda za ciężką całoroczną pracę. Swoją przygodę w stolicy uczniowie rozpoczęli od obejrzenia fascynującego, pobudzającego wszystkie zmysły seansu w kinie 6D. „Oczami kota” to film pełen emocji, który obejrzeli czwartoklasiści, natomiast uczniowie kl. Vb i VIa przeżyli przygodę w „Niebezpiecznej kopalni”. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Wielu wrażeń dostarczyła przechadzka po skąpanym w słońcu Krakowskim Przedmieściu, wzdłuż którego rozmieszczone są główne atrakcje o walorach historycznych i religijnych, m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski, pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Małego Powstańca, Arcykatedra Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, kolumna Zygmunta i Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta z syrenką warszawską. Bardzo ważnym momentem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Uczniowie przeszli trasą „Poczuj się jak VIP” robiąc własne fotorelacje z tego wydarzenia. Zwiedzanie obejmowało przestrzenie odwiedzane na trasie „Piłkarskie emocje” czyli trasę piłkarza i najbardziej ekskluzywne miejsca przeznaczone dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców.Na każdym uczestniku wycieczki Stadion Narodowy zrobił niesamowite wrażenie. Ostatnim punktem naszej warszawskiej przygody, który wywarł na uczniach ogromne wrażenie była wizyta w teatrze muzycznym Buffo, gdzie uczniowie mieli przyjemność obejrzeć fantastyczne przedstawienie pt. „Piotruś Pan”. Świetna gra aktorów, niesamowite efekty świetlne i dźwiękowe, piękna scenografia i wspaniała muzyka sprawiły, że spektakl pozostanie na długo w pamięci uczniów.  Nasza wycieczka zakończyła się bardzo późnym wieczorem. Dzieci wróciły do domu,  zmęczone ale pełne wrażeń i bardzo szczęśliwe. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki pełniły panie: Bożena Kowalczyk – Pietkiewicz, Marta Łozowska i Dorota Mendala. Dziękujemy uczniom za piękną postawę podczas całego wyjazdu. Więcej »