Archive for Czerwiec 2nd, 2017

WYCIECZKA DO WARSZAWY

DSCF485002 czerwca 2017 roku uczniowie klasy IV, Vb i VIa wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. To była nagroda za ciężką całoroczną pracę. Swoją przygodę w stolicy uczniowie rozpoczęli od obejrzenia fascynującego, pobudzającego wszystkie zmysły seansu w kinie 6D. „Oczami kota” to film pełen emocji, który obejrzeli czwartoklasiści, natomiast uczniowie kl. Vb i VIa przeżyli przygodę w „Niebezpiecznej kopalni”. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Wielu wrażeń dostarczyła przechadzka po skąpanym w słońcu Krakowskim Przedmieściu, wzdłuż którego rozmieszczone są główne atrakcje o walorach historycznych i religijnych, m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski, pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Małego Powstańca, Arcykatedra Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, kolumna Zygmunta i Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta z syrenką warszawską. Bardzo ważnym momentem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Uczniowie przeszli trasą „Poczuj się jak VIP” robiąc własne fotorelacje z tego wydarzenia. Zwiedzanie obejmowało przestrzenie odwiedzane na trasie „Piłkarskie emocje” czyli trasę piłkarza i najbardziej ekskluzywne miejsca przeznaczone dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców.Na każdym uczestniku wycieczki Stadion Narodowy zrobił niesamowite wrażenie. Ostatnim punktem naszej warszawskiej przygody, który wywarł na uczniach ogromne wrażenie była wizyta w teatrze muzycznym Buffo, gdzie uczniowie mieli przyjemność obejrzeć fantastyczne przedstawienie pt. „Piotruś Pan”. Świetna gra aktorów, niesamowite efekty świetlne i dźwiękowe, piękna scenografia i wspaniała muzyka sprawiły, że spektakl pozostanie na długo w pamięci uczniów.  Nasza wycieczka zakończyła się bardzo późnym wieczorem. Dzieci wróciły do domu,  zmęczone ale pełne wrażeń i bardzo szczęśliwe. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki pełniły panie: Bożena Kowalczyk – Pietkiewicz, Marta Łozowska i Dorota Mendala. Dziękujemy uczniom za piękną postawę podczas całego wyjazdu. Więcej »