Archive for Czerwiec 21st, 2017

SZKOLNE KOŁO OSZCZĘDZANIA

DSCF5235W roku szkolnym 2016/2017  wzorem lat ubiegłych w naszej szkole działało Szkolne Koło Oszczędzania. W bieżącym roku szkolnym do SKO należało 48 uczniów z klas I – VI, z czego 26 miało założone konta internetowe.  Uczniowie posiadając otwarte konta bankowe, gromadzą swoje oszczędności wpłacając kwoty do opiekuna lub bezpośrednio na konto bankowe. Członkowie SKO otrzymują gazetki Brawo Bank, z których mogą uzyskać różne informacje na temat oszczędzania, lokat bankowych oraz przeczytać opowiadania i listy od rówieśników, a także wywiady ze znanymi ludźmi. Od 1 października do 30 maja członkowie SKO uczestniczyli w konkursie na najlepiej i najsystematyczniej oszczędzającego ucznia. Łączna wartość  oszczędności zgromadzonych w tym okresie przez wszystkich członków SKO wyniosła 18304.05 złotych. 15 czerwca 2017 r. odbyło się  podsumowanie wyników, a 21 czerwca nastąpiło ogłoszenie zwycięzców konkursu. Więcej »

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH

DSCF5241Ostatnie dni  roku szkolnego to czas na podsumowanie działań ekologicznych, realizowanych w naszej szkole. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach wiedzowych, plastycznych, fotograficznych, piosenki oraz selektywnej zbiórce odpadów. Współpracowaliśmy z Organizacją Odzysku REBA, Fundacją „Zdążyć z Pomocą”, Ogólnopolskim Centrum Edukacji. W szkole realizowane były: Program „Owoce w szkole”, Projekt „Lekki Tornister”. Braliśmy udział II Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy” w Grupie „Konkurujemy” - otrzymaliśmy nagrody rzeczowe i dyplom Laureata. Organizatorzy V edycji projektu „Lekki Tornister” przyznali nam Certyfikat. 45 uczniów klas III – VI brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy na temat Ekologii i Ochrony Środowiska – EKOTEST.

W XIV Festiwalu Ekologicznym „Czysty Powiat

– w kategorii konkurs fotograficzny „Zaczarowany las” ucz. klasy IIIa – Maria Jakowicz zdobyła I miejsce, zaś ucz. klasy II a – Amelia Pyrka uzyskała III miejsce.

– w kategorii „Piosenka ekologiczna”klasa II b zdobyła II miejsce.

Podczas apelu wręczano nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się w selektywnej zbiórce odpadów. Więcej »