Archive for Wrzesień, 2017

ŚWIATOWY DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA W PRZEDSZKOLU

Artykuł o obchodach święta znajduje się w zakładce „Media o Nas”.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

Więcej »

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20170920_093528Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma już 7 lat. Nasze przedszkole obchodzi je po raz drugi. 20 września dzieci
z wszystkich oddziałów wypuściły do nieba baloniki z marzeniami. Nie mogło zabraknąć odśpiewania hymnu przedszkolaka oraz malowania buziek. Starszaki tańcowały do najpopularniejszych przebojów muzyki disco
a maluszki odpoczywały pod niebieskimi kocykami. Wszystko tego dnia było niebieskie – nawet słodkie upominki. Jeszcze raz dla wszystkich przedszkolaków wszystkiego najlepszego.

Więcej »

ZATAŃCZ Z KLASĄ W NASZEJ SZKOLE

Obraz 014W naszej szkole odbyły się pokazowe zajęcia taneczne. Dzięki nim nasi uczniowie poznali podstawowe kroki i układy taneczne. Chętne dzieci otrzymały ulotki informacyjne, dzięki którym mają możliwość zapisania się na zajęcia, które dwa razy w tygodniu będą odbywały się w naszej szkole. Jak powszechnie wiadomo taniec jest doskonałą formą współpracy w grupie oraz możliwością wyrażania emocji, dlatego zapraszamy do udziału i rozwijania swoich pasji. Więcej »

PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

20170915_095101 W tym roku Sprzątanie Świata odbyło się pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce”. Przedszkolaki, jak co roku z zaangażowaniem wzięły się do porządkowania  terenu  wokół przedszkola. Zebrane odpady posegregowały do kontenerów wg znanych już zasad.Akcję poprzedził cykl zajęć o ekologii i ochronie środowiska. Dzieci z dużym zapałem przystąpiły do akcji. W tym dniu rządził kolor zielony. Więcej »

„NAKRĘCENI NA BEZPIECZEŃSTWO”

20170915_105258Kętrzyńscy policjanci w ramach akcji „Nakręceni na bezpieczeństwo” odwiedzili nasze przedszkolaki, aby porozmawiać z nimi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W trakcie spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zagrożenia jakie czyhają na najmłodszych uczestników ruchu drogowego szczególnie w okresie zimowym.  Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w  drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Więcej »

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

IMG_20170906_095725-150x150

We wrześniu, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” dzielnicowy st. asp. Jarosław Stanicki poprowadził spotkanie z uczniami kl. II-III na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W trakcie spotkania dzielnicowy zapoznał najmłodszych z przepisami prawa o ruchu drogowym. Dzięki działaniom profilaktycznym każdy uczeń dowiedział się o tym, iż po zmroku poza obszarem zabudowanym należy nosić elementy odblaskowe. Policjant przypomniał również jak bezpiecznie poruszać się po drodze aby bezpiecznie dotrzeć do i wrócić ze szkoły. Klasy I odwiedzili policjanci w ramach akcji „Nakręceni na bezpieczeństwo” , policjanci mówili o prawidłowych zasadach poruszania się po drodze. Szczególną uwagę poświęcili odblaskom , które powinny towarzyszyć każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Odblaski sprawiają ,że jesteśmy widoczni na drodze i czujemy się bardziej bezpiecznie.  Więcej »

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

DSCN62134 września nasza szkoła znowu zaczęła tętnić życiem. Po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy  nowy rok szkolny, w który wkroczyliśmy pełni obaw i nadziei. Obaw przed tym, co nieznane, w zreformowanej 8 –letniej szkole, nadziei na to, że sprostamy nałożonym na nas oczekiwaniom. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym św. Jerzego w Kętrzynie. Następnie pani Dyrektor, zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice udali się na spotkanie do „Trójki”. Na początku spotkania, pani Dyrektor przywitała serdecznie wszystkich zgromadzonych, a szczególnie ciepło dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz pierwszoklasistów. W bieżącym roku szkolnym wiedzę w naszej placówce będzie zdobywało 355 uczniów w 16 oddziałach (12 szkolnych i 4 przedszkolnych). Kilka słów pani Dyrektor również skierowała do rodziców naszych uczniów. Podkreśliła, jak ważną są częścią społeczności szkolnej. Zaznaczyła, iż kluczowe będzie ich zaangażowanie, wsparcie dla nauczycieli oraz wychowawców, ponieważ pomoże ono w realizacji celów oraz zadań edukacyjno-wychowawczych. W swoim przemówieniu pani Dyrektor życzyła również nauczycielom satysfakcji z realizacji zadań edukacyjnych kształtujących umysły i serca młodych ludzi, wielu sukcesów zawodowych, owocnej współpracy oraz dobrej atmosfery w przyjaznej i bezpiecznej szkole. W tym roku szkolnym nasze grono pedagogiczne powiększyło się o 14 nowych nauczycieli. Więcej »