Archive for Październik, 2017

PAN LEŚNIK Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

Dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził niezwykły gość -pani leśnik z Nadleśnictwa w Srokowie. Przybliżyła ona dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie. Pani leśnik wyjaśniła, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą – głównie ptaki. Podkreślała, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością. Zaznaczyła także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały również okazję poznać życie wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadał. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody

.20171019_093053  20171019_094334  20171019_095750  20171019_093110

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

20171027_09260327 października 2017 r. odbył się w bibliotece szkolnej „Konkurs pięknego czytania”. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, budzenie wśród uczniów zainteresowań właściwą literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności i porównywanie ich z umiejętnościami innych oraz kształtowanie pięknego czytania. Do konkursu przystąpiły dzieci z klas II-III, które zostały wytypowane przez swoich wychowawców. Każdy uczestnik konkursu miał wybrać książkę ze zbiorów biblioteki i zaprezentować jej fragment. Podczas czytania podlegały ocenie: płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Dzieci były oceniane przez jury : panią Grażynę Wyszkowską i panią Marzenę Jakubowską.  Więcej »

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 

DSCN6481 Dnia 20 października pierwszoklasiści, złożyli uroczyste Ślubowanie i zostali Pasowani przez panią Dyrektor Ewę Stadnicką na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci i rodzice przyrzekali, że będą szanować, czcić imię patronki szkoły, nasz kraj, język i kulturę ojczystą, godnie reprezentować naszą szkołę i dbać o jej dobre imię, rozwijać swoje umiejętności i wiedzę według posiadanych zdolności, żyć z innymi i dla innych. Apel prowadził przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, Michał Borzuchowski uczeń klasy siódmej, któremu pomagały uczennice klas czwartych: Maria Jakowicz, Milena Małż, Alicja Tymecka i Hanna Zubowska. Bardzo dziękujemy im za pomoc. Scenariusz i oprawę plastyczną przygotowały wychowawczynie klas I: Elżbieta Łukomska i Barbara Graczyk. Pani Teresa Kopczyńska omówiła symbole umieszczone na sztandarze szkoły. W wykonaniu dekoracji pomogła Pani Justyna Kamińska. Bardzo dziękujemy.
Więcej »

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

20171016_142029Dzień Języków Obcych świętowaliśmy w naszej szkole w październiku. Podczas zajęć dodatkowych z języka angielskiego uczniowie klasy IV a razem z panią Elwirą Uss wykonywali szereg zadań: Dobierali flagi do nazw krajów, odpowiadali na pytania quizowe, układali puzzle – mapę Europy z poszczególnych krajów. Po wytężonej pracy otrzymali słodkie nagrody. Podczas zajęć z języka niemieckiego uczniowie klas czwartych i siódmych razem z panią Anią Huhn przygotowali projekt dotyczący języków obcych. Poprzez ciekawe konkurencje uczniowie mogli bardziej poznać język niemiecki. Wszyscy spędzili miło czas, łącząc zabawę z nauką. Więcej »

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DSCN631614. października to Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie wraz z panią Joanną Kołowrocką- Kot, panią Martą Mierzwicką oraz panią Barbarą Skrodzką, przygotowali apel. Uroczystość rozpoczęta została energetycznym tańcem przedszkolaków z grupy II i III. Następnie głos zabrała pani Dyrektor-Ewa Stadnicka i wręczyła nauczycielom nagrody, za ich trud, poświęcenie, jaki wkładają w to, aby nas czegoś nauczyć. Kolejnym punktem programu było wręczenie Belfrów 2017 r.w następujących kategoriach:

Mikrofon Roku-Barbara Jaremko
Złote Lusterko- Maciej Duczek
Przyszłość Szkoły- Teresa Kopczyńska

Więcej »

ŚWIĘTO PATRONKI NASZEJ SZKOŁY

 

       20171006_100906W dniu 06.09.2017 obchody Święta Szkoły rozpoczął uroczysty apel na sali gimnastycznej. Odśpiewany został hymn szkoły oraz delegacja uczniów złożyła kwiaty przy obrazie naszej patronki. W swoim przemówieniu pani Dyrektor podkreślała jak ważna jest pamięć i dbanie o dobro naszej szkoły. Została przybliżona postać Marii Zientary-Malewskiej zarówno poprzez poezję, a także śpiew szkolnego chóru, pod kierunkiem pani Ewy Maciak i Bożeny Kowalczyk-Pietkiewicz. Klasa 3b wraz z panią Anetą Chadryś zaprezentowała taniec w biało-czerwonych strojach.

Więcej »

LEKCJA MATEMATYKI INACZEJ

 logo_pl 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Początkowo obejmowała przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw i gier. 29 września był dniem sprawdzenia „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Osoby, które w tym dniu zdały egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskały tytuł: Ekspert Tabliczki Mnożenia. Lista Ekspertów w klasach 4-7: Więcej »

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

DSCN4532W piątek (29.09) w naszym przedszkolu rozbrzmiała muzyka z najpiękniejszych wierszy i wierszyków. Muzycy grający na skrzypcach, akordeonie, tubie i saksofonie wprowadzili nas w magiczny świat. Dzieci miały możliwość odgadywania piosenek z wierszy m.in. takich jak: „Stary niedźwiedź”, „Leń”, „Kaczka Dziwaczka”. Było to nie lada wyzwanie, ale przedszkolacy wykazali się świetną znajomością utworów :)

Więcej »

DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

Zgodnie ze zwyczajem corocznie 30 września obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Ponieważ w tym roku  ten wyjątkowy dzień przypadł  w sobotę świętowaliśmy  go w naszej szkole 28 (września), podczas szkolnej dyskoteki. Udział wzięło w zabawie 65 uczniów.  Uczniowie klas III , IV , V, VI bawili się od godz 16:30 do 18:30. W imieniu dziewcząt, uczennica  Oliwia Wujko – Budzińska z klasy VI b złożyła wszystkim chłopcom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Wspaniałą zabawę, przy muzyce prowadził pan Radosław Wróbel. Zabawa była udana, co najbardziej potwierdziły zbolałe nogi tancerzy. Młodzież i dzieci świetnie się bawiły w towarzystwie Pań Bożeny Kowalczyk – Pietkiewicz, Anety Chadryś oraz Marzeny Jakubowskiej. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Chłopcy uczestniczyli również w konkurencjach, które przygotowała dla nich specjalnie Pani Marzena Jakubowska oraz pani Teresa Kopczyńska. Konkurencjami były m.in.

Więcej »