Archive for Grudzień, 2017

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem WAR-3190-554863), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Pani Stanisława długo nie mogła uwierzyć, że te wszystkie prezenty to tylko dla niej! Ucieszyła się, że dostała piękną nową wannę, prysznic, zlew, kran, a tu jeszcze tyle innych paczek z niespodzianką, ze spełnionym marzeniem … szlafrokiem w piękne kwiaty i ciepłe kapcie! Żywność, którą ledwo pomieściła w kuchni i artykuły chemiczne. Wszystko piękne, pachnące nowością. Pościel – wszystko najlepsze, tylko dla niej. Prosiła abym przekazała, że bardzo dziękuje wszystkim. Więcej »

NASZE WSPÓLNE BETLEJEM

DSCN6848

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie stało się organizowanie jasełek z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego. W tym roku 21 grudnia dzieci pod kierunkiem pani Ewy Żołnacz, przygotowały część artystyczną i odegrały sceny z jasełek, wprowadzając tym samym całą społeczność szkolną w klimat ciepła nadchodzących świąt. Mieliśmy okazję usłyszeć przepiękne pieśni naszych uczennic. Pani Justyna Kamińska oraz Pani Marzena Jakubowska zadbały o świąteczne dekoracje, tworzące niepowtarzalny bożonarodzeniowy klimat.

Radosław Wróbel

PRZEDSZKOLNY MASTERCHEF

DSCN1287

11 grudnia wszystkie najmłodsze dzieciaczki w ramach przedszkolnego Masterchefa obchodziły dzień chrusta. Wypieki znikały w mignieniu oka. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

20171219_102036Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Pudwągach . Zbieraliśmy karmę dla psów i kotów oraz potrzebne akcesoria.

19 grudnia  z wizytą do schroniska pojechali przedstawiciele uczniów klas I –VII pod opieką pedagoga szkolnego. Przekazaliśmy ok. 100 kg karmy , 2 koce, miski oraz smycze. Więcej »

SZLACHETNA PACZKA

20171208_100203Dnia 08.12.2017r przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie naszej szkoły kl. VI b oraz kl. VII b wraz z opiekunami SU p. Marzeną Jakubowską p. Basią Jaremo dostarczyły paczki do magazynu ” Czerwony Tulipan”. Podczas dostarczania paczek również pomagali rodzice p. Katarzyna Wojciechowska oraz p. Roguszka. Serdecznie dziękujemy za pomoc. Dziękujemy wszystkim którzy, przyczynili się do SZLACHETNEJ PACZKI – gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły,rodzicom, uczniom, dzieciom z oddziałów przedszkolnych. Finał już jutro  9.12.2017 r o godz 10:00 w ” Czerwonym Tulipanie” to czas wyjątkowy dla osoby obdarowanej p. Stanisławy ( 82 l) .  Życie jest po to, żeby dawać z siebie jak najwięcej ludziom”. Więcej »

MIKOŁAJKOWY WYJAZD NA BASEN

DSCN67796 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli; M. Łozowskiej, M. Duczka i R. Wróbla oraz rodzica p. D. Drewniak pojechali na basen do Parku wodnego „Tropikana” w Mikołajkach. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, między innymi  zjeżdzalnie oraz sauny. Czas minął bardzo szybko, ale jednocześnie bezpiecznie pod czujnym okiem ratowników  i opiekunów. Dzieci miały możliwość zrelaksowania się po ciężkich i męczących obowiązkach szkolnych. Była to wspaniała forma integracji między klasami, co można było zaobserwować na twarzach uczestników. Gorące podziękowania składamy dla Rady Rodziców za dofinansowanie przejazdu autokarem.  Więcej »

MARSZ PRZECIW PRZEMOCY

20171201_121122Kochaj , szanuj , nie krzywdź, nie bij …” 1 grudnia klasy VII razem z wychowawcami wzięły udział w marszu sprzeciwiającym się przemocy wobec kobiet.Tegoroczny marsz zorganizowany został pod hasłem „Kochaj , szanuj , nie krzywdź, nie bij …” w ramach Ogólnopolskiej Akcji Białej Wstążki. Podsumowanie akcji odbyło sie w Kinie Gwiazda , gdzie wręczono nagrody za konkurs plastyczny „Mój świat bez przemocy” , w którym I miejsce zajęła uczennica klasy VI b Zuzanna Lesik . Gratulujemy wygranej, życzymy dalszych sukcesów. Na zakończenia uczniowie obejrzeli spektakl profilaktyczny „Przystanek Życie.” , przygotowany przez grupę teatralną prowadzoną przez panią Katarzynę Bronakowską.

MIKOŁAJKOWA DRUŻYNA SZPIKU

20171206_122143

W dzień małego Mikołaja odwiedziła naszą szkołę zaprzyjaźniona Drużyna Szpiku
z Barcian w roli Mikołaja i Śnieżynek.  Wizyta była bardzo słodka. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

POMAGAMY SCHRONISKU PUDWĄGI

20171204_094820

W ramach akcji „Spraw, by i one poczuły magię tych świąt” grupa Smerfy, jako reprezentanci wszystkich oddziałów przedszkolnych dostarczyli naszym młodszym braciom ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach karmę słuchą i mokrą, zabawki dla psów i kotów, koce, kołdry, przysmaki. Wszystkie mikołajkowe podarunki zbierane były w przedszkolu przez cały listopad.

SZLACHETNA PACZKA

20171129_160414Dziękujemy za wsparcie finansowe naszej SZLACHETNEJ PACZKI. Finał już wkrótce 9-10 grudnia 2017r.

szlachetna-paczka-logo-nowe