Archive for Styczeń, 2018

FOTORELACJA Z PÓŁZIMOWISKA – DRUGI TYDZIEŃ

DSCN7193 Więcej »

FOTORELACJA Z PÓŁZIMOWISKA – PIERWSZY TYDZIEŃ

DSCN7140 Więcej »

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DSCN7029

Dzieci z klas I-III z tej okazji  pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali piękną uroczystość, na którą zostali zaproszeni Bacie i Dziadkowie. W pięknie udekorowanej sali uczniowie  przedstawili program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli Jasełka także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Został  przygotowany również  poczęstunek w postaci ciasteczek, kawy, herbaty i napojów. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.  W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

Więcej »

Konkurs kolęd i pastorałek

W dniu 18 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się coroczny  KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK dla uczniów klas 0-VII. Organizatorem konkursu była p. Ewa Maciak, Krystyna Osiecka i Barbara Graczyk. W jury zasiadły panie: Marta Łozowska, Ewa Żołnacz i Ewa Maciak.

Konkurs organizowany był w naszej szkole już po raz czwarty. Miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Dzieci oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0- I, II – III, IV – VII.
Poziom konkursu był bardzo wysoki.

W efekcie przeprowadzonego konkursu przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:
KATEGORIA I :KLASY 0 -I
I m. – Hanna Kawczyńska – kl.0 gr.II
II m. – Maja Roguszka – kl I a
III m.- Gaia Czepułkoska – kl.0 gr.II
wyróżnienia:  – Maja Jakoniuk – kl 0 gr II,
- Sandra Milewska – kl I a,
- Emilia Schubert – kl. I a

KATEGORIA II :KLASY II – III
I m. – Alicja Bepirszcz – kl. III a,
II m. – Magdalena Wieczorkowska – kl. III b,
III m. – Lena Cichomska – kl. II
wyróżnienia: – Kinga Woźniak – kl. III b,
- Hubert Łapuć – kl. II

KATEGORIA III :KLASY IV – VII
I m. – Juli Pietkiewicz – kl. VII a,
II m. – Zofia Kobierska kl. VII b
- Julia Bieniek kl. IV a,
III m. – Alicja Tymecka – kl. IV b

wyróżnienia: – Weronika Rutkowska – kl. VII a,
- Dominika Trembowska – kl. VI b

 Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej »

XXI Festiwal Jasełek

 

Dnia 12 stycznia 2018 roku w kościele świętego Jerzego odbył się XXI Festiwal Jasełek. Z naszej szkoły  dwa zespoły: z klas I „Gwiazdeczki z Trójeczki” pod kierunkiem Elżbiety Łukomskiej i Barbary Graczyk i „Betlejemska Rodzina” z klas III przygotowana przez Krystynę Osiecka i Anetę Chadryś, wzięły  udział w przeglądzie jasełek. Oba zespoły zajęły wysokie II miejsca w kategorii klas I – III. Młodym „aktorom” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej »

PÓŁZIMOWISKO 2018

 

pobraneW czasie ferii zimowych tj. od 22.01-02.02. 2018 r. w Szkole zorganizowane zostanie półzimowisko dla uczniów naszej szkoły. Zapraszam chętnych rodziców do zapisywania swoich dzieci. Zajęcia prowadzone będą w godzinach od 9:00 do 14 :00. Dostępna również będzie świetlica szkolna przed i po zajęciach tj. od 7:00 do 9:00 oraz od 14:00-16:00. W programie zajęć feryjnych liczne atrakcje – lodowisko, Bajkowa Karina, Kino Gwiazda , Zumba , kulig . Uczestnicy półzimowiska będą pod opieką nauczycieli pracujących w naszej szkole. Uczestnicy objęci zostaną całodziennym wyżywieniem – II śniadanie , obiad oraz podwieczorek. Koszt wyżywienia 100 zł. Serdecznie zapraszam- Barbara Jaremko- kierownik półzimowiska.

 

ANTYDEPRESYJNA SZKOŁA

DSC_0220      SZARY PIĄTEK

Więcej »

ANTYDEPRESYJNA SZKOŁA

DSC_0203       ZIELONY CZWARTEK

Więcej »

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O WOJCIECHU KĘTRZYŃSKIM

 

IMG_20180117_114347W dn. 17.01.2018r w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kętrzynie w związku z obchodami „Roku Wojciecha Kętrzyńskiego” odbył się powiatowy konkurs wiedzy o Wojciechu Kętrzyńskim. Gościem honorowym był starosta powiatu kętrzyńskiego p. Ryszard Niedziółka. W historycznych zmaganiach naszą szkołę reprezentowały Zuzia Lesik i Ola Łozowska. Obie uczennice przygotowując się do konkursu przeczytały opracowanie prof. Stanisława Achremczyka o patronie miasta i wykazały się dużą znajomością faktów z jego życia i działalności. Gratuluję Zuzi i Oli udziału oraz wytrwałości w czytaniu niekrótkiej i niełatwej lektury.

D. Sterniak

Więcej »

ANTYDEPRESYJNA SZKOŁA

20180117_082059        ŻÓŁTA ŚRODA

Więcej »

2018 – ROK WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO

 

20180115_112324W dn. 15.01.2018r Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach setnej rocznicy śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego. Poczet sztandarowy SP3 uczestniczył w złożeniu kwiatów pod pomnikiem Wojciecha Kętrzyńskiego. Następnym punktem obchodów było otwarcie wystawy w czytelni im. Arno Holza w MBP, zatytułowanej „Wojciech Kętrzyński w rękopisach”. O godz. 14 w sali rycerskiej kętrzyńskiego Muzeum rozpoczęło się sympozjum:

Wojciech Kętrzyński patron Kętrzyna. W stulecie śmierci i stulecie niepodległości”. Więcej »

ANTYDEPRESYJNA SZKOŁA

   CZERWONY WTOREK

20180116_085929

Więcej »

ANTYDEPRESYJNA SZKOŁA

 

DSC_0192    NIEBIESKI PONIEDZIAŁEK

 

Więcej »

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY GRA W SERCACH NASZYCH UCZNIÓW

 

20180114_085735

Uczniowie klasy VII wsparli 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo zimna i mrozu, ale z gorącymi serduszkami kwestowali na kętrzyńskich ulicach na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka, aby pomóc noworodkom. Serdecznie dziękuje uczennicom i uczniom za zaangażowanym w akcje tj. Nikoli Anuszewskiej , Agacie Ożga , Patrycji Jakubczyk , Patrycji Sobieckiej , Klaudii Przybysz , Julce Pietkiewicz , Natalce Pruszyńskiej , Weronice Rutkowskiej Krzysiowi Bieniek , Kacprowi Drawnel oraz Damianowi Szymankiewicz ,JESTEŚCIE WIELCY !!! Do akcji z wielkim zaangażowaniem przyłączyły się również przedszkolaki, które kwestowały do puszek oraz przygotowały wypieki przeznaczone na sprzedaż podczas wielkiego finału.

 

Więcej »

TYDZIEŃ KOLORÓW

images

 

Od 15.01 do 19.01 w szkole przeprowadzimy akcję antydepresyjną . Szkoła ma być miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla wszystkich, dlatego też zapraszam wszystkie klasy do wzięcia udziału w „Tygodniu kolorów”.

Zadaniem uczniów i nauczycieli jest ubranie się na określony kolor:

 

PONIEDZIAŁEK- NIEBIESKI

WTOREK- CZERWONY

ŚRODA- ŻÓŁTY

CZWARTEK- ZIELONY

PIĄTEK- SZARY