Archive for Styczeń, 2018

DSCN7140 Więcej »

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DSCN7029

Dzieci z klas I-III z tej okazji  pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali piękną uroczystość, na którą zostali zaproszeni Bacie i Dziadkowie. W pięknie udekorowanej sali uczniowie  przedstawili program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli Jasełka także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Został  przygotowany również  poczęstunek w postaci ciasteczek, kawy, herbaty i napojów. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.  W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

Konkurs kolęd i pastorałek

W dniu 18 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się coroczny  KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK dla uczniów klas 0-VII. Organizatorem konkursu była p. Ewa Maciak, Krystyna Osiecka i Barbara Graczyk. W jury zasiadły panie: Marta Łozowska, Ewa Żołnacz i Ewa Maciak.

Konkurs organizowany był w naszej szkole już po raz czwarty. Miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Dzieci oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0- I, II – III, IV – VII.
Poziom konkursu był bardzo wysoki.

W efekcie przeprowadzonego konkursu przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:
KATEGORIA I :KLASY 0 -I
I m. – Hanna Kawczyńska – kl.0 gr.II
II m. – Maja Roguszka – kl I a
III m.- Gaia Czepułkoska – kl.0 gr.II
wyróżnienia:  – Maja Jakoniuk – kl 0 gr II,
- Sandra Milewska – kl I a,
- Emilia Schubert – kl. I a

KATEGORIA II :KLASY II – III
I m. – Alicja Bepirszcz – kl. III a,
II m. – Magdalena Wieczorkowska – kl. III b,
III m. – Lena Cichomska – kl. II
wyróżnienia: – Kinga Woźniak – kl. III b,
- Hubert Łapuć – kl. II

KATEGORIA III :KLASY IV – VII
I m. – Juli Pietkiewicz – kl. VII a,
II m. – Zofia Kobierska kl. VII b
- Julia Bieniek kl. IV a,
III m. – Alicja Tymecka – kl. IV b

wyróżnienia: – Weronika Rutkowska – kl. VII a,
- Dominika Trembowska – kl. VI b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XXI Festiwal Jasełek

Dnia 12 stycznia 2018 roku w kościele świętego Jerzego odbył się XXI Festiwal Jasełek. Z naszej szkoły  dwa zespoły: z klas I „Gwiazdeczki z Trójeczki” pod kierunkiem Elżbiety Łukomskiej i Barbary Graczyk i „Betlejemska Rodzina” z klas III przygotowana przez Krystynę Osiecka i Anetę Chadryś, wzięły  udział w przeglądzie jasełek. Oba zespoły zajęły wysokie II miejsca w kategorii klas I – III. Młodym „aktorom” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PÓŁZIMOWISKO 2018

pobraneW czasie ferii zimowych tj. od 22.01-02.02. 2018 r. w Szkole zorganizowane zostanie półzimowisko dla uczniów naszej szkoły. Zapraszam chętnych rodziców do zapisywania swoich dzieci. Zajęcia prowadzone będą w godzinach od 9:00 do 14 :00. Dostępna również będzie świetlica szkolna przed i po zajęciach tj. od 7:00 do 9:00 oraz od 14:00-16:00. W programie zajęć feryjnych liczne atrakcje – lodowisko, Bajkowa Karina, Kino Gwiazda , Zumba , kulig . Uczestnicy półzimowiska będą pod opieką nauczycieli pracujących w naszej szkole. Uczestnicy objęci zostaną całodziennym wyżywieniem – II śniadanie , obiad oraz podwieczorek. Koszt wyżywienia 100 zł. Serdecznie zapraszam- Barbara Jaremko- kierownik półzimowiska.

DSC_0220      SZARY PIĄTEK

DSC_0203       ZIELONY CZWARTEK

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O WOJCIECHU KĘTRZYŃSKIM

IMG_20180117_114347W dn. 17.01.2018r w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kętrzynie w związku z obchodami „Roku Wojciecha Kętrzyńskiego” odbył się powiatowy konkurs wiedzy o Wojciechu Kętrzyńskim. Gościem honorowym był starosta powiatu kętrzyńskiego p. Ryszard Niedziółka. W historycznych zmaganiach naszą szkołę reprezentowały Zuzia Lesik i Ola Łozowska. Obie uczennice przygotowując się do konkursu przeczytały opracowanie prof. Stanisława Achremczyka o patronie miasta i wykazały się dużą znajomością faktów z jego życia i działalności. Gratuluję Zuzi i Oli udziału oraz wytrwałości w czytaniu niekrótkiej i niełatwej lektury.

D. Sterniak

20180117_082059        ŻÓŁTA ŚRODA