Archive for Luty, 2018

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.

Nie znać języka swego-hańbą oczywistą”

F.K.Dmochowski

To dzień wyjątkowy i ważny, upamiętnia istotne wydarzenia z 1952 roku, które rozegrały się w Bangladeszu,gdzie podczas protestów w obronie języka zginęli ludzie. Odwaga i miłość młodych ludzi do języka stała się inspiracją do ustanowienia dnia, który ma przypominać jak wielkim skarbem jest język ojczysty. W naszej historii Polacy wielokrotnie stawiali opór wrogim państwom, które starały się, aby język polski przestał istnieć. Cena była wielka, ale dzięki temu żyjemy w kraju, w którym możemy bez przeszkód i z dumą mówić własnym językiem. Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień na lekcjach języka polskiego. Zmagali się z różnymi zadaniami. Wszystkie działania miały na celu podkreślenie, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

cropped-szkolepomagamybanner-2

BAL KARNAWAŁOWY

DSCN7514

8 lutego 2018 r. w Tłusty Czwartek w naszej szkole zorganizowaliśmy bal karnawałowy dla przedszkolaczków, klas 0 – II, prowadzony przez szkołę tańca Wasilewski-Felska. Bogaty program zabaw i konkursów sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych przez rodziców.

Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, rycerze, batmani i różne zwierzątka. Każde dziecko otrzymało nagrodę, co sprawiło wiele radości. W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W naszej szkole bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u nich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie.

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA 2017/2018

Ranking klas według średniej ocen:

l.p

klasa