27 marca 2018 roku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego – VI edycja konkursu znajomości języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie pani Elwiry Uss – Olga Łozowska i Karol Stefański. Konkurs zakończył się sukcesem Karola, który zajął 1 miejsce! Olga znalazła się niedaleko podium. Gratulujemy wygranej Karolowi a Oldze bardzo dobrego wyniku. Więcej »
Archive for Marzec, 2018
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
XXXIV KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIA Z POEZJĄ 2018″

22 i 23 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Spotkania z Poezją”.Uczestniczyło w nim 38 uczniów z klas O-VII. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji i prozy.
Przy kwalifikowaniu recytatorów do eliminacji miejskich Jury kierowało się takimi kryteriami, jak :
- interpretacja i estetyka mówienia
- dobór repertuaru
- ogólny wyraz artystyczny
NAJCIEKAWCZY STRÓJ Z CZASÓW WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO
Dnia 23 marca 2018 r. w ramach obchodów Roku Wojciecha Kętrzyńskiego w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się miejski konkurs na „Najciekawszy strój z czasów Wojciecha Kętrzyńskiego”. Celem konkursu było uświetnienie 180 rocznicy urodzin patrona miasta i przybliżenie jego sylwetki najmłodszym mieszkańcom Kętrzyna –przedszkolakom.
Na „czerwonym dywanie” zaprezentowali się czterolatek i pięciolatki. Najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Dzięki zaangażowaniu rodziców „młodych modeli” mogliśmy podziwiać w przepięknych strojach, wzorowanych na XIX -wieczną modę. Zobaczyliśmy młode damy w długich, koronkowych sukniach z bufiastymi rękawami. Głowy ,zgodnie z francuską modą ,przyozdabiały kapelusze ,zwane butkami z piórami i kwiatami. Jak przystało na „modnisie” miały parasolki od słońca, wachlarze i oczywiście- torebki. Więcej »
SUKCES RODZEŃSTWA HANI I ALEKSANDRA WOJCIECHOWSKICH
Już po raz 41 Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie organizowało Święto Wiosny. Impreza odbyła się w sobotę 24 marca w Parku Etnograficznym nad Węgorapą przy Muzeum w Węgorzewie. W programie był Konkurs na Gaik i Marzannę, który miał na celu wzbudzić zainteresowanie dawnymi zwyczajami ludowymi związanymi z okresem wiosennym oraz pobudzenie twórczego potencjału i wyobraźni dzieci i młodzieży. Rodzeństwo z naszej szkoły Hania (uczennica klasy II) i Olek (uczeń klasy IV) Wojciechowscy zwyciężyli , zajęli I miejsce. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Tradycją jest, że cała społeczność szkolna SP3 w Kętrzynie angażuje się w powitanie wiosny. Pierwszy dzień wiosny to również święto uśmiechu,słońca, radości i młodości. Dlatego warto zaakceptować ten wyczekiwany dzień. W tym roku szkolnym 22 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami maszerowali chodnikami Kętrzyna, wypatrując nadejścia tej niezwykłej pięknej pory roku. Wcześniej w klasach wspólnie wykonywano kwiaty, transparenty, układano hasła, rymowanki i wykonywano gazetki. Przygotowanie do marszu integrowały uczniów, były świetną zabawą i relaksem. Był to również dobry moment, aby pokazać swoje umiejętności plastyczne i literackie. Przemarsz rozpoczęły oddziały przedszkolne gr.II „Smerfy”, gr. IV ” Motylki” niosły marzannę – symbol odchodzącej zimy. Za nimi szedł barwny orszak przyozdobiony kwiatami. Każda z klas II, III a, III b, IV a, IV b, V, VI a, VI b, VII a, VII niosła transparent z hasłem o wiośnie. Usłyszeć można było dźwięki , instrumentów, które miały odstraszyć zimę, aby już nie wracała. Królować ma Pani Wiosna. Zima odeszła, ale tylko na rok.
Inicjatorkami takiego powitania wiosny były panie: Marzena Jakubowska,Iwona Adamczyk, Roksana Małek .
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przez panie: Martę Łozowską, Barbarę Jaremko, Marzenę Jakubowską.
Dziękujemy pani dyrektor Ewie Stadnickiej, całej kadrze pedagogicznej uczniom, dzieciom naszej szkoły za zaangażowanie, się w przemarsz Pierwszego Dnia Wiosny.
KĘTRZYN MIASTEM UNIWERSYTECKIM
Dni UWM w Kętrzynie to efekt porozumienia podpisanego latem ubiegłego roku przez prof. Ryszarda Góreckiego, rektora UWM i Krzysztofa Hećmana, burmistrza Kętrzyna. Dołączyło do niego również Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.
- Kętrzyn jest pierwszym miastem w regionie, w którym odbędą się Dni UWM i mam nadzieję, że to będzie dobry przykład dla innych miast – zaznacza prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.
Dni UWM w Kętrzynie odbędą się w dniach 11-13 kwietnia. Składać się na nie będą m.in. zajęcia dydaktyczne prowadzone przez kadrę UWM w szkołach kętrzyńskich i okolicznych (w Reszlu, Karolewie); uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej Kętrzyna i Kolegium Rektorskiego UWM, na którym wykład z okazji 100-lecia śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego –wygłosi prof. Stanisław Achremczyk. Będzie korowód ulicami miasta i występ orkiestry dętej UWM, chóru akademickiego, Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo, mecz piłki nożnej klubu „Granica” kontra studenci o puchar rektora UWM, burmistrza Kętrzyna i starosty powiatu kętrzyńskiego. Odbędą się też uniwersyteckie wykłady dla mieszkańców Kętrzyna, dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, konferencja „Rozwój gospodarczy Kętrzyna i powiatu kętrzyńskiego w kontekście współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim”. Pokazy nurkowania oraz ratownictwa medycznego zorganizuje Klub Płetwonurków „Skorpena”. Zaplanowano ponadto występy muzyczne pracowników i studentów Wydziału Sztuki, spektakl teatralny teatru „Kloszart” UWM. Dni zwieńczy koncert zespołu Enej w amfiteatrze.
Dni Uniwersytetu Warmińsko- Maurskiego
MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY
Dnia 15. 03. 2018r, uczniowie naszej szkoły podobnie jak uczniowie innych szkół w Polsce i na świecie, zmierzyli się z zadaniami i łamigłówkami matematyczno – logicznymi w konkursie „Kangur Matematyczny”. W naszej szkole z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku do konkursu przystąpiło aż 46 uczniów klas II – VII. Wyniki konkursu poznamy dopiero na przełomie maja i czerwca, ale dla nas zwycięzcą jest każdy uczestnik który przystąpił do konkursu z wiarą w swoje możliwości i matematyczne uzdolnienia. Każdy z uczestników otrzymał również drobny upominek w postaci „drucianej łamigłówki”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok. Więcej »
„WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE”
W związku z obchodami Roku Wojciecha Kętrzyńskiego, uczniowie naszej szkoły przez najbliższe 2 tygodnie będą brać udział w warsztatach archeologicznych, zorganizowanych przez Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie.Podczas zajęć uczniowie poznają najstarsze ślady osadnictwa z regionu. Poprzez zabawę i odkrywanie tajemnic archeologicznych, w ciekawy sposób poznają również warsztat pracy archeologa.Warsztaty na zamku to dla naszych uczniów niezwykła przygoda i nauka historii poprzez praktyczne działania, które być może zostaną w pamięci na dłużej niż wykład nauczyciela.
Za wykonanie ciekawych zdjęć dziękuję p. Marzence Jakubowskiej.
Dorota Sterniak
„POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”
Taki tytuł miała dzisiejsza lekcja historii w naszej szkole w wykonaniu bractwa rycerskiego z Tczewa. W związku ze stuleciem państwa polskiego, tematem tej niecodziennej lekcji były powstania narodowowyzwoleńcze. Podczas pokazu Jacek Ordowski- kasztelan bractwa, omówił historię walk narodu polskiego o niepodległość- usłyszeliśmy garść informacji o Legionach Polskich, powstaniu kościuszkowskim, listopadowym czy styczniowym. Zbrojne próby podejmowane przez Polaków kończyły się,niestety niepowodzeniami. Wykład pana Ordowskiego o powstańczych walkach Polaków, przeplatał się z ciekawymi interaktywnymi scenkami.Uczniowie przebierali się w XIX-wieczne stroje: kosyniera, grenadiera, Napoleona czy powstańca.„Przebierańcy” mieli okazję użyć broń- sztucera czy mausera. Rubaszny język prowadzącego rozbawiał wszystkich do łez. Już czekamy na następną taką lekcję.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć, za wykonanie których dziękuję p. Marzence Jakubowskiej.
Dorota Sterniak
DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLI
W ramach Dnia Otwartego dla przedszkolaków odwiedziły nas dzieci pięcioi sześcioletnie z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” oraz „Miś Uszatek”. Przy wejściu każdy przedszkolak został przywitany przez pluszowego Smerfa i Tygryska. Pani Joanna Kołowrocka – Kot powitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła na występy dzieciz oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Każda grupa zaprezentowała przygotowane pod okiem wychowawców układy taneczne. Ponadto grupa „Misie” zabrała nas świat wierszy Jana Brzechwy. Na koniec goście zostali oprowadzeni po salach lekcyjnych. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz wręczeniem drobnych upominków. Dzieci zadowolone i w dobrych humorach wróciły do domu. Bardzo dziękujemy uczniom klas siódmych za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tego dnia. Miło było nam gościć dzieci wraz z opiekunami oraz rodziców naszych małych artystów.
8 marca – Dzień Kobiet
8 marca – Dzień Kobiet – był dniem świątecznie obchodzonym w naszej szkole.
Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Mali dżentelmeni z przedszkola wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach, porządkowaniu sali po zabawie itp. Obchody tego wyjątkowego dnia miały swoje słodkie oblicze. Wszystkie kobiety naszej szkoły, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Wszędzie panował ciepły, pogodny
i wesoły nastrój.
EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY
6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna. W Polsce dzień logopedy obchodzony jest od 2007r. i jego zadaniem jest uhonorować wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym wysławianiem się. Jest to także dobra okazja by zwrócić uwagę na mowę naszych najbliższych, zwłaszcza dzieci. Ważne jest także rozpowszechnienie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji i diagnozy osobom z zaburzeniami mowy. Więcej »
Konkurs z języka angielskiego ZUCH 2018
Jak co roku w naszej szkole zorganizowany został konkurs z języka angielskiego ZUCH. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. 2 marca o godzinie 8 rano uczniowie klas 1-3 zebrali się w sali nr 27 by stawić czoła zadaniom , w których nie zawsze jedna odpowiedź była prawidłowa. Najliczniejszą grupą byli uczniowie z klas trzecich, ale chętnych z klasy 2 i 1 też nie zabrakło. Do konkursu przystąpili: Miłosz Ostapczuk, Wiktoria Wikira, Franek Papliński, Szymon Ruszczyk, Jan Łozowski, Nikola Kras, Michał Wojciechowski, Amelia Kmiecik, Magdalena Wieczorkowska, Piotr Giruć, Bartosz Popowski, Maja Roguszka, Szymon Krzysztofowicz, Piotr Pietraszka,Cichomska Lena, Łapuć Hubert i Amelka Jurewicz. Konkurs przeprowadziły panie Elwira Uss i Kamila Kubot.
Gratulujemy wszystkim odwagi i czekamy na wyniki.