Archive for Marzec, 2018

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

20180327_09511227 marca 2018 roku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego – VI edycja konkursu znajomości języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie pani Elwiry Uss – Olga Łozowska i Karol Stefański. Konkurs zakończył się sukcesem Karola, który zajął 1 miejsce! Olga znalazła się niedaleko podium.  Gratulujemy wygranej Karolowi a Oldze bardzo dobrego wyniku.  Więcej »

XXXIV KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIA Z POEZJĄ 2018″

DSCN7739

 

22 i 23 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Spotkania z Poezją”.Uczestniczyło w nim 38 uczniów z klas O-VII. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji i prozy.

Przy kwalifikowaniu recytatorów do eliminacji miejskich Jury kierowało się takimi kryteriami, jak :

  • interpretacja i estetyka mówienia
  • dobór repertuaru
  • ogólny wyraz artystyczny

Więcej »

NAJCIEKAWCZY STRÓJ Z CZASÓW WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO

 

str├│jDnia 23 marca 2018 r. w ramach obchodów Roku Wojciecha Kętrzyńskiego w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się miejski konkurs na „Najciekawszy strój z czasów Wojciecha Kętrzyńskiego”. Celem konkursu było uświetnienie 180 rocznicy urodzin patrona miasta i przybliżenie jego sylwetki najmłodszym mieszkańcom Kętrzyna –przedszkolakom.

Na „czerwonym dywanie” zaprezentowali się czterolatek i pięciolatki. Najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Dzięki zaangażowaniu rodziców „młodych modeli” mogliśmy podziwiać w przepięknych strojach, wzorowanych na XIX -wieczną modę. Zobaczyliśmy młode damy w długich, koronkowych sukniach z bufiastymi rękawami. Głowy ,zgodnie z francuską modą ,przyozdabiały kapelusze ,zwane butkami z piórami i kwiatami. Jak przystało na „modnisie” miały parasolki od słońca, wachlarze i oczywiście- torebki. Więcej »

SUKCES RODZEŃSTWA HANI I ALEKSANDRA WOJCIECHOWSKICH

Już po raz 41 Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie  organizowało Święto Wiosny. Impreza odbyła się  w sobotę 24 marca w Parku Etnograficznym nad Węgorapą przy Muzeum  w Węgorzewie.  W programie był Konkurs na Gaik i Marzannę,  który miał na celu wzbudzić zainteresowanie dawnymi  zwyczajami  ludowymi związanymi z okresem wiosennym oraz pobudzenie twórczego  potencjału i wyobraźni dzieci i młodzieży. Rodzeństwo z naszej szkoły  Hania (uczennica klasy II) i Olek (uczeń klasy IV) Wojciechowscy  zwyciężyli , zajęli I miejsce. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

IMG-20180324-WA0003 IMG-20180324-WA0002 IMG-20180324-WA0001

DOFINANSOWANIE PROJEKTU „KĘTRZYŃSKIE MALUSZKI”

Projekt Kętrzyńskie Maluszki-1

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

20180322_093322

Tradycją jest, że cała społeczność szkolna SP3 w Kętrzynie angażuje się w powitanie wiosny. Pierwszy dzień wiosny to również święto uśmiechu,słońca, radości i młodości. Dlatego warto zaakceptować ten wyczekiwany dzień. W tym roku szkolnym 22 marca  uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami maszerowali chodnikami Kętrzyna, wypatrując nadejścia tej niezwykłej pięknej pory roku. Wcześniej w klasach wspólnie wykonywano kwiaty, transparenty, układano hasła, rymowanki i wykonywano gazetki. Przygotowanie do marszu integrowały uczniów, były świetną zabawą i relaksem. Był to również dobry moment, aby pokazać swoje umiejętności plastyczne i literackie. Przemarsz rozpoczęły oddziały przedszkolne gr.II „Smerfy”, gr. IV ” Motylki” niosły marzannę – symbol odchodzącej zimy. Za nimi szedł barwny orszak przyozdobiony kwiatami. Każda z klas II, III a, III b, IV a, IV b, V, VI a, VI b, VII a, VII niosła transparent z hasłem o wiośnie. Usłyszeć można było dźwięki , instrumentów, które miały odstraszyć zimę, aby już nie wracała. Królować ma Pani Wiosna. Zima odeszła, ale tylko na rok.

Inicjatorkami takiego powitania wiosny były panie: Marzena Jakubowska,Iwona Adamczyk, Roksana Małek .

Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji przez panie: Martę Łozowską, Barbarę Jaremko, Marzenę Jakubowską.

Dziękujemy pani dyrektor Ewie Stadnickiej, całej kadrze pedagogicznej uczniom, dzieciom naszej szkoły za zaangażowanie, się w przemarsz  Pierwszego  Dnia Wiosny.

Więcej »

KĘTRZYN MIASTEM UNIWERSYTECKIM

Na trzy kwietniowe dni Kętrzyn stanie się miastem uniwersyteckim. Od 11 do 13 kwietnia wybiera się bowiem do niego Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Dni UWM w Kętrzynie to efekt porozumienia podpisanego latem ubiegłego roku przez prof. Ryszarda Góreckiego, rektora UWM i Krzysztofa Hećmana, burmistrza Kętrzyna. Dołączyło do niego również Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.

- Kętrzyn jest pierwszym miastem w regionie, w którym odbędą się Dni UWM i mam nadzieję, że to będzie dobry przykład dla innych miast – zaznacza prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.

Dni UWM w Kętrzynie odbędą się w dniach 11-13 kwietnia. Składać się na nie będą m.in. zajęcia dydaktyczne prowadzone przez kadrę UWM w szkołach kętrzyńskich i okolicznych (w Reszlu, Karolewie); uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej Kętrzyna i Kolegium Rektorskiego UWM, na którym wykład z okazji 100-lecia śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego –wygłosi prof. Stanisław Achremczyk. Będzie korowód ulicami miasta i występ orkiestry dętej UWM, chóru akademickiego, Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo, mecz piłki nożnej klubu „Granica” kontra studenci o puchar rektora UWM, burmistrza Kętrzyna i starosty powiatu kętrzyńskiego. Odbędą się też uniwersyteckie wykłady dla mieszkańców Kętrzyna, dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, konferencja „Rozwój gospodarczy Kętrzyna i powiatu kętrzyńskiego w kontekście współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim”. Pokazy nurkowania oraz ratownictwa medycznego zorganizuje Klub Płetwonurków „Skorpena”. Zaplanowano ponadto występy muzyczne pracowników i studentów Wydziału Sztuki, spektakl teatralny teatru „Kloszart” UWM. Dni zwieńczy koncert zespołu Enej w amfiteatrze.

Program Dni UWM w Kętrzynie

Dni Uniwersytetu Warmińsko- Maurskiego

Kętrzyn Miastem Uniwersyteckim

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

 

Dnia 15. 03. 2018r, uczniowie naszej szkoły podobnie jak uczniowie innych szkół w Polsce i na świecie, zmierzyli się z zadaniami i łamigłówkami matematyczno – logicznymi w konkursie „Kangur Matematyczny”. W naszej szkole z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku do konkursu przystąpiło aż 46 uczniów klas II – VII. Wyniki konkursu poznamy dopiero na przełomie maja i czerwca, ale dla nas zwycięzcą jest każdy uczestnik który przystąpił do konkursu z wiarą w swoje możliwości i matematyczne uzdolnienia. Każdy z uczestników otrzymał również drobny upominek w postaci „drucianej łamigłówki”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok. Więcej »

„WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE”

Obraz 028W związku z obchodami Roku Wojciecha Kętrzyńskiego, uczniowie naszej szkoły przez najbliższe 2 tygodnie będą brać  udział w warsztatach archeologicznych, zorganizowanych przez Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie.Podczas zajęć  uczniowie poznają najstarsze ślady osadnictwa z regionu. Poprzez zabawę i odkrywanie tajemnic archeologicznych, w ciekawy sposób poznają również warsztat pracy archeologa.Warsztaty na zamku to dla naszych uczniów niezwykła przygoda i nauka historii poprzez praktyczne działania, które być może zostaną w pamięci na dłużej niż wykład nauczyciela.

Za wykonanie ciekawych zdjęć dziękuję p. Marzence Jakubowskiej.

Dorota Sterniak

Więcej »

„POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Obraz 040Taki tytuł miała dzisiejsza lekcja historii w naszej szkole w wykonaniu bractwa rycerskiego z Tczewa. W związku ze stuleciem państwa polskiego, tematem tej niecodziennej lekcji  były powstania narodowowyzwoleńcze. Podczas pokazu Jacek Ordowski- kasztelan bractwa, omówił historię walk narodu polskiego o niepodległość- usłyszeliśmy garść informacji o Legionach Polskich, powstaniu kościuszkowskim, listopadowym czy styczniowym. Zbrojne próby podejmowane przez Polaków kończyły się,niestety niepowodzeniami. Wykład pana Ordowskiego o powstańczych walkach Polaków, przeplatał się z ciekawymi interaktywnymi scenkami.Uczniowie przebierali się w XIX-wieczne stroje: kosyniera, grenadiera, Napoleona czy powstańca.„Przebierańcy” mieli okazję użyć broń- sztucera czy mausera. Rubaszny język prowadzącego rozbawiał wszystkich do łez. Już czekamy na następną taką lekcję.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć, za wykonanie których dziękuję p. Marzence Jakubowskiej.
Dorota Sterniak

Więcej »