Archive for Marzec 26th, 2018

XXXIV KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIA Z POEZJĄ 2018″

DSCN7739

22 i 23 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Spotkania z Poezją”.Uczestniczyło w nim 38 uczniów z klas O-VII. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji i prozy.

Przy kwalifikowaniu recytatorów do eliminacji miejskich Jury kierowało się takimi kryteriami, jak :

• interpretacja i estetyka mówienia
  • dobór repertuaru
  • ogólny wyraz artystyczny

NAJCIEKAWCZY STRÓJ Z CZASÓW WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO

str├│jDnia 23 marca 2018 r. w ramach obchodów Roku Wojciecha Kętrzyńskiego w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się miejski konkurs na „Najciekawszy strój z czasów Wojciecha Kętrzyńskiego”. Celem konkursu było uświetnienie 180 rocznicy urodzin patrona miasta i przybliżenie jego sylwetki najmłodszym mieszkańcom Kętrzyna –przedszkolakom.

Na „czerwonym dywanie” zaprezentowali się czterolatek i pięciolatki. Najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Dzięki zaangażowaniu rodziców „młodych modeli” mogliśmy podziwiać w przepięknych strojach, wzorowanych na XIX -wieczną modę. Zobaczyliśmy młode damy w długich, koronkowych sukniach z bufiastymi rękawami. Głowy ,zgodnie z francuską modą ,przyozdabiały kapelusze ,zwane butkami z piórami i kwiatami. Jak przystało na „modnisie” miały parasolki od słońca, wachlarze i oczywiście- torebki. Więcej »