Archive for Kwiecień, 2018

SPOTKANIA Z POEZJĄ

IMG_20180417_10322917 kwietnia laureaci naszego  szkolnego konkursu recytatorskiego : Janek Łozowski, Karolina Gronkiewicz, Milena Małż, Olga Łozowska, Zosia Kobierska i Agata Ożga wzięli udział w XXVI Spotkaniach z poezją.Zaprezentowali utwory znanych polskich poetów takich jak : M. Konopnicka, W. Szymborska , L. J. Kern, J. Tuwim. Komisja oceniająca młodych recytatorów zakwalifikowała do etapu rejonowego Agatę Ożga, która zajęła w swojej kategorii I miejsce, specjalne  wyróżnienie otrzymał Janek Łozowski. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach. Więcej »

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIEJSKIM KONKURSIE PTTK O WOJCIECHU KĘTRZYŃSKIM

W sobotę 14 kwietnia o godz. 10.30, w związku z obchodami roku Kętrzyńskiego, odbył się zorganizowany przez kętrzyński zarząd Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego międzyszkolny konkurs wiedzy o Wojciechu Kętrzyńskim.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Ola Łozowska i Karol Stefański z klasy 5. Pomimo choroby, a co za tym idzie nie najlepszej formy, Ola okazała się najlepsza. Zajęła 1 miejsce, a Karol 3. Więcej »

Samorządowy Konkurs Nastolatków „8 wspaniałych”.

DSC_0026

Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku organizatorem  XXIV Finału Lokalnej Edycji Konkursu „8 WSPANIAŁYCH”  był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętrzynie.

Celem  tego konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia , grupy rówieśniczej sąsiadów , osiedla , szkoły oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień  jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Postaw, które promujących  wrażliwość na potrzebę człowieka słabego,  szukającego oparcia, gotowych zawsze wyciągnąć rękę  do potrzebującego i pospieszyć mu z pomocą. Spośród wszystkich zgłoszeń kandydatów, jakie płynęły  do  komisji wybrano 8 „wspaniałych.
W tym zacnym gronie znalazły się nasze uczennice:  Nikola Jessica Anuszewska oraz  Agata Ożga. Gratulujemy!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZEKOLADY

Obraz 073 20180412_094941_resized

Dnia 12.04.2018 roku Międzynarodowy Dzień Czekolady – to bardzo słodki dzień zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz Mały Samorząd Uczniowski. Inicjatorkami pomysłu były panie Marzena Jakubowska, Marta Mierzwicka. Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy to święto. Święto obchodziliśmy nietypowo, ponieważ w oddziałach przedszkolnych „królowała” fontanna czekoladowa. Spływająca kaskadą smakowitości i kusząca czekoladowym smakiem. Można było w niej zamoczyć nadziany na patyczek plaster ananasa, banana, truskawki oraz inny owoc. W ten sposób dzieci poznały smak czekolady.  W tym dniu obowiązywał wśród uczniów  ubiór w kolorach czekolady – brąz i biel. Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, iż dopiero w 1528 r Ferdynand Cortez przywiózł na dwór hiszpański ziarna kakaowca, które nie zrobiły pozytywnego wrażenia a wręcz przeciwnie, smak ziarenek uważano wówczas za gorzki. Poznając różne rodzaje czekolad okazuje się ,że ta najwłaściwsza to czekolada gorzka i chociaż najmniej słodka i smaczna to najzdrowsza.

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował KONKURS na „ Czekoladowe ciasto”.

Finał konkursu na „ Czekoladowe ciasto”

I miejsce kl. IV a

II miejsce kl. I b

III miejsce kl. III b

Ciasta zostały ocenione nie tylko za wygląd i pomysłowość, ale również za smak.

Klasy nagrodzone otrzymały batony i dyplom natomiast osoba , która była reprezentantem ” Czekoladowego ciasta” kubek i czekoladę.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

FESTIWAL „PIOSENKI PAPIESKIEJ RELIGIJNEJ”

20180407_135916

Dnia 7 kwietnia 2018r. w sali kinowo-widowiskowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury odbył się festiwal „PIOSENKI PAPIESKIEJ I RELIGIJNEJ”. Naszą szkołę reprezentował chór szkolny, który po przesłuchaniach finałowych zajął II miejsce.

Gratulacje chórzystom - Ewa Maciak.