Archive for Maj, 2018

WARSZTATY MYDLARSKIE

20180529_100109_resized29 maja „Motylki” i „Smerfy” pod kierunkiem Pani Marty Mierzwickiej uczestniczyły w warsztatach mydlarskich, podczas których rzeźbiły, tworzyły plastyczne formy i wycinały z mydła różne wzory. Zajęcia polegały na samodzielnym wykonywaniu przez dzieci kolorowego mydła o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Dzieci wykorzystały rozmaite foremki w kształtach np. motylka serduszek, gwiazdek, w których zatapiały inne mniejsze wzory mydlane z foremek. Wykonane mydełka były ciekawym i pachnącym upominkiem dla najbliższych.

Więcej »

NAJMŁODSI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ MAMY I TATY

pobrane

Największym uznaniem rodziców, cieszą się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, ponieważ mają odświętny charakter i dostarczają dużo wzruszeń, a co najważniejsze rodzice lubią oglądać popisy swoich pociech. Występy dzieci dostarczają im zawsze wielu przeżyć i radosnych wzruszeń.

I właśnie z tej okazji w dniach 23,24 i 25.05 w oddziałach przedszkolnych świętowano Dzień Mamy i Taty. Każda z grup przygotowywała się już na długo przed tym uroczystym dniem, by jak najlepiej zaprezentować się przed rodzicami. Więcej »

ZBIÓRKA NA LITWĘ

DSCN7920Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Różowy koszyczek w bibliotece” organizowanej przez Fundację dla rodaka. Swoimi działaniami wspieraliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu. W maju uczniowie przynosili przybory szkolne, które zostaną przekazane dzieciom z polskich rodzin mieszkających w Nowych Święcianach na Litwie. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę przyborów serdecznie dziękujemy, szczególne podziękowania za wielkie serce dla pań : Anny Zapławy i Anety Chadryś. Więcej »

XI KONKURS MOWY MAZURSKIEJ MAZURZYMY PO KĘTRZYŃSKU

20180515_101713 15 maja 2018 roku odbył się Konkurs Mowy Mazurskiej zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne „Konik Mazurski”. Konkurs miał na celu nawiązanie do tradycji i ukazanie piękna mowy mieszkańców Ziemi Mazurskiej. Repertuar uczestnika stanowiły dwa utwory literackie: wiersz lub fragment prozy w gwarze mazurskiej oraz wiersz Wojciecha Kętrzyńskiego. Przed częścią konkursową wystąpił gościnnie chór z naszej szkoły, który wykonał przyśpiewki ludowe. Za przygotowanie chóru do występu dziękujemy pani Ewie Maciak.  Z naszej szkoły w konkursie brały udział uczennice: Więcej »

RÓŻOWY KOSZYCZEK W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

Różowy koszyczek w szkolnej bibliotece- wspieramy w działaniach SP2 w Biskupcu.

Prowadzimy zbiórkę przyborów szkolnych(nowych), które przekażemy dzieciom z polskich rodzin w Nowych Święcicach na Litwie.

Nasi najmłodsi rodacy uczą się języka polskiego w Szkółce Niedzielnej. Możemy ich wesprzeć, Dołącz do nas!

Można przynieść: np. nożyczki, wycinanki, kredki, mazaki, klej,itp.

                                                                H. Moczyńska, G. Wyszkowska

„GORĄCZKA ZŁOTA”

p_14891_1

Przedszkolaki już po raz kolejny zaangażowały się w akcję charytatywną. Tym razem przez cały miesiąc kwiecień zbierały złote monety o nominale 1, 2, 5-groszy. Akcja organizowana była przez mały samorząd we współpracy z Warmińsko – Mazurskim Zarządem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża. Zebrane środki poprzez zarządy rejonowe PCK są dowożone do Olsztyna, a na początku czerwca ważone i policzone w NBP.

Pieniądze z akcji przeznaczone są na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz z rodzin najbiedniejszych. Obozy organizowane są w ośrodku PCK w Kręsku nad jeziorem Wulpińskim. Zbieramy „złociaki”, a marzenia dzieci mogą być spełnione. Więcej »

POMAGAMY TOMKOWI

32313490_1032184346922643_8231657770311483392_nW piątek 11 maja w szkole odbyła się zbiórka pieniążków na rzecz chłopca z Kętrzyna chorego na białaczkę. Kontynuacja miała miejsce w niedzielę podczas moto majówki w Barcianach. Koordynatorami przedsięwzięcia były Pani Marta Mierzwicka oraz Pani Alicja Dolewska. Akcja dla Tomusia zakończona sukcesem… Kwota 1.825,00 zł przekazana zostanie na subkonto Fundacji chłopca z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację. Ogromne podziękowania należą się wychowankom, dyrekcji, nauczycielom i rodzicom naszych uczniów i przedszkolaków za przekazaną górę złota, oraz wypieki. Jesteście wzorem do naśladowania.

Więcej »

UCZNIOWIE SP3 NA DNIU OTWARTYM POWIATOWEGO CENTRUM EDUKACYJNEGO

IMG_20180424_104656W dn. 24.04 uczniowie klas 7a i 7 b pod opieką p. B. Jaremko i p. D. Sterniak wzięły udział w dniu otwartym PCE, który odbył się w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZS im. Marii Skłodowskiej- Curie  w Kętrzynie. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji doradztwa zawodowego, a ich inicjatorem była pani pedagog B. Jaremko. Podczas  2-godzinnej wizyty w PCE nasi  uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz obejrzeć stoiska różnych zakładów pracy  i instytucji jak np. MTI Furninova, OHP czy  Cech Rzemiosł Różnych. Impreza zgromadziła wielu uczniów nie tylko z kętrzyńskich szkół Więcej »