Archive for Wrzesień, 2018

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

W rocznicę Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole panie Halina Moczyńska i Grażyna Wyszkowska zorganizowały Dzień Głośnego Czytania dla przedszkolaków. Uczniowie klasy III czytali z podziałem na role książkę Renaty Piątkowskiej pt.: „Co się stanie na polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Do głośnego czytania przyłączyły się mamy uczennic klasy III oraz panie nauczycielki grup przedszkolnych. Dzieci uważnie słuchały opowieści o  przygodach Słodziaków i poprawnie odpowiadały na pytania dotyczące książki. Więcej »

WYRÓŻNIENI :-)

CCF27092018_00000

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Obraz 487W dniu 26.09.2018r. w naszej świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z gr ”Smerfy”, ”Biedronki”, „Misie” oraz kl. I-II. W tym dniu pani Marzena Jakubowska była koordynatorem wielu zabaw i konkursów, pomagała pani Iwona Adamczyk oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria P. Więcej »

WYCIECZKA UCZ. KL.I DO NADLEŚNICTWA W SROKOWIE

IMG_20180926_11065526 września odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa w Srokowie, w której wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Celem naszego wyjazdu było utrwalenie treści związanych z lasem, zmianami jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, jak również poznanie korzyści, jakie daje nam las. Dzieci uczyły się także właściwego zachowania oraz bezpiecznego spędzania czasu w lesie. Na ścieżce dydaktycznej poznały wiele roślin i zwierząt mieszkających na Warmii i Mazurach. Podsumowaniem naszej wycieczki było wspólne ognisko i zabawy integracyjne obu klas.      Więcej »

PODCHODY JĘZYKOWE Z OKAZJI EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

gazetka26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001r. z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. W ramach obchodów, tego dnia nauczycielki języka angielskiego: p. Kamila Kubot i p. Elwira Uss przygotowały ciekawą gazetkę tematyczną oraz podchody językowe z nagrodami, w które zaangażowali się w szczególności uczniowie klas VI-VIII. Zwycięzcami konkursu są: Olga Ł., Karol S. i Klaudiusz C. z klasy VI a oraz Łucja J. z klasy VII b. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy językowej i kulturowej. Więcej »

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW!

Słodziaki-z-Aliexpress-za-kilkanaście-złotych-Gang-SłodziakówUczniowie klas I – III naszej szkoły przystąpili  do udziału  w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków. Czytanie jest niezwykle istotne dla rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Klasy przyłączą się do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29 września i wymyślą do 20 października 2018 roku własne historie o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Więcej »

PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ

DSCN2996W tym roku szkolnym przedszkolaki podczas wycieczki do pobliskich Muławek obchodziły dwa ważne święta. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka oraz Święto Pieczonego Ziemniaka.  Tego dnia pogoda była wymarzona. Panie wychowawczynie wraz z Panią sołtys Muławek przygotowały wiele niespodzianek. Były konkurencje sportowe, wykopki w piaskownicy, skoki na trampolinie, zabawy z chustą animacyjną oraz wiele innych atrakcji. Nie obeszło się oczywiście bez ogniska, przy którym dzieci piekły kiełbaski i ziemniaki, a dla łasuchów przygotowane były babeczki, piernik kętrzyński i kolorowe żelki. Na zakończenie świętowania każdy przedszkolak otrzymał medal z okazji swojego święta.

Więcej »

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

20180928_103438Dzień bez Samochodu, to kampania, która ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia obchodzonego 22 września zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Podczas tej kampanii centra wielu miast zamykane są dla ruchu samochodowego. Celem tego jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie ludzi do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Więcej »

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018

IMG-20180921-WA0007Dnia 21 września 2018r. zorganizowana została po raz kolejny akcja Sprzątanie Świata – Polska 2018 pod hasłem „AKCJA – SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

Głównym przesłaniem akcji było:
- zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału,
- zainspirowanie zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska,
- ukazanie korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania środowiska.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad nie trafił  na wysypisko!

Organizatorem akcji na terenie miasta Kętrzyn był Urząd Miasta Kętrzyn. Więcej »

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielki Maraton Czytelniczy”. Zadaniem uczniów jest przeczytanie jednej wskazanej pozycji raz w miesiącu oraz napisanie testu sprawdzającego znajomość lektury.

Konkurs ma na celu:
- popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci;
- rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem;
-budowanie świadomości humanistycznej i rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat tekstów wskazanych do lektury.

Konkurs odbywa się w kategoriach:
-  klasy II – III ,
-  klasy IV – VI,
-  klasy VII – VIII.

Lista lektur Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2018 / 2019 Więcej »