Archive for Październik, 2018

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

IMG_20181031_105511W dniu 30 października 2018r. z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania.  Wzięli w nim udział uczniowie klas II-III. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych najmłodszych, poprawne czytanie, akcentowanie oraz odwiedzanie biblioteki szkolnej, korzystanie z jej zasobów.  Dzieci czytały wybrane przez siebie fragmenty książek.  Pojawiły się utwory Holly Webb, Agnieszki Stelmaszyk i  A. A. Milne. Występy uczniów oceniały panie: Grażyna Wyszkowska i Joanna Szawkowska. Pierwsze miejsce zdobył Bartek Z. (kl. III), drugie miejsce – Daria C. (kl. III) i Maja R. (kl. IIa). Więcej »

VIII EDYCJA KONKURSU SYNAPSIK MEN KLAS II

W czwartek 25 października klasy II pisały test wiedzowy  Synapsik MEN. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów. Organizowany  konkurs ma charakter ogólnopolski, stanowi ciekawe uzupełnienie zajęć oraz stanowi cenną informację zwrotną, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy uczestników.

Więcej »

SPOTKANIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

DSCF6099

16 października kl. II A i kl. II B gościły w Miejskiej Bibliotece obecnie mieszczącej się  w Loży z okazji urodzin Kubusia Puchatka. Uczniowie poznali wzruszające przygody Misia  o Bardzo Małym Rozumku, Kłapouchego, Prosiaczka oraz Krzysia w Stumilowym Lesie.  Po wysłuchaniu tekstu odpowiadały na pytania oraz kolorowały ilustracje do książki. W trakcie wizyty uczniowie  mieli możliwość wypożyczenia książek. Wiele osób skorzystało z tej okazji.

Kolejną atrakcją tego dnia była wycieczka do parku miejskiego. Uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Dużą radość sprawiła im zabawa na ,,liściastym dywanie”. Każdy uczeń zbierał liście i rozpoznawał z jakiego drzewa spadły. Po długim spacerze zmęczeni , ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.
Więcej »

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

DSCF6237

Na dziki zachód Was zabieramy

Dzisiaj na koniach tam wyruszamy

Przy muzyce cauntry dzisiaj odpoczniemy i wszystkie zadania dzisiaj rozwiążemy

DSCF6371Tymi słowami 19 października 2018r. w naszej szkole rozpoczęła się bardzo ważna uroczystość dla pierwszoklasistów. Najmłodsi koledzy i koleżanki zostali przyjęci w poczet uczniów naszej placówki. Zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Ewa Stadnicka. Podczas uroczystej akademii pierwszoklasiści śpiewając i recytując wiersze mieli okazję wykazać się umiejętnościami zdobytymi w pierwszym miesiącu szkolnej przygody. Następnie po zakończeniu części artystycznej ucz. kl. I przyrzekali na sztandar szkoły m.in. być dobrymi uczniami oraz godnie reprezentować imię SP nr 3 w Kętrzynie. Pani dyrektor wraz z wychowawczyniami panią Krystyną Osiecką i Anetą Chadryś dokonały pasowania pierwszoklasistów dotykając ramienia symbolicznym, wielkim ołówkiem. Uroczystość w stylu cauntry zakończyła się przejażdżką bryczkami. Następnie ucz. kl. I wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do swojej klasopracowni na słodki poczęstunek.

Więcej »

BohaterOn W PRZEDSZKOLU

BohaterON w Twojej Szkole_banerki_200x200 (1)

Grupa Smerfy i Biedronki pod kierunkiem Pani Marty i Pani Basi włączyły się wraz z dziećmi w akcję BohaterOn.

Na stronie www.bohateronwtwojejszkole.pl można zapoznać się z podejmowanymi przez nauczycieli aktywnościami dotyczącymi wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Więcej »

UWAGA KONKURS!

DRODZY  UCZNIOWIE,  RODZICE,  NAUCZYCIELE  I  MIESZKAŃCY  KĘTRZYNA

Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie przystąpiła do konkursu organizowanego  przez firmę Hasbro Poland, producenta gier planszowych. Nagrody w konkursie to: stworzenie sali gier w świetlicy, czyli remontu i aranżacji o łącznej wartości 15000zł  lub zdobycie zestawu gier planszowych oraz licznych nagród dla głosujących. Prosimy o wejście na stronę internetową  www.siegrasiema.com  i oddanie każdego dnia 1 głosu  na naszą świetlicę. Każdy głosujący może oddać raz dziennie jeden głos do dnia 19.11.2018r.

Dziękujemy i prosimy o głosy!

Opiekunowie świetlicy szkolnej

MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

DSCF6022Miejskie uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej odbyły się 12 października 2018r w kinie „Gwiazda”, a rozpoczęli je najmłodsi uczniowie z naszej szkoły – „Babuszki”. Dzień Edukacji Narodowej, w którym uczestniczyli aktywni zawodowo jak i emerytowani pracownicy oświaty był okazją do składania życzeń, gratulacji, wyróżnień i nagród. Podczas uroczystości wręczono także nauczycielom akty mianowania na kolejne stopnie awansu zawodowego. Nagrodę Burmistrza Miasta Kętrzyn otrzymała nasza pani dyrektor – Ewa Stadnicka. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów klas IV – VIII z naszej szkoły. Pani Aneta Chadryś w prezencie emerytowanym nauczycielom zaśpiewała piosenkę z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody”.

Więcej »

PLEBISCYT „NAJSYMPATYCZNIEJSZY NAUCZYCIEL”

DSCF5997Dnia 10.10.2018r. w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie Samorządu Uczniowskiego Wiktoria P. oraz Alicja T. ogłosiły plebiscyt ”Najsympatyczniejszego nauczyciela”  2018/2019. Plebiscyt na super belfra to doskonała okazja by podziękować i wyróżnić tych którzy w sposób szczególny poświęcają się swojej pracy. Koordynatorem plebiscytu była p. Marzena Jakubowska.

Najsystematyczniejszymi nauczycielami w roku szkolnym 2018/2019 zostały panie: Dorota Sterniak, Krystyna Osiecka, Iwona Adamczyk.

GRATULUJEMY!! Więcej »

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DSCF599910 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Ewa Stadnicka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. W części artystycznej uczniowie z klasy VIII, VI i IV pod kierunkiem pani Anety Chadryś, Roksany Małek oraz Kamili Kubot tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wręczyli dyplomy, oraz drobne upominki nauczycielom, którzy wygrali plebiscyt na „Najsympatyczniejszego nauczyciela”. Więcej »

ZBIÓRKA KARMY I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

2UWAGA!!!

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU OGŁASZA ZBIÓRKĘ KARMY DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT W PUDWĄGACH. ZBIERAMY KARMĘ DLA PSÓW I KOTÓW ORAZ ŚRODKI CZYSTOŚCI. KARMA: (makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach, zabawki dla zwierząt), ŚRODKI CZYSTOŚCI: (płyny do naczyń, szampony i koce). Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do naszej akcji. Pokarm prosimy przynosić do Pedagoga szkolnego oraz Pani Marty Mierzwickiej sala nr 21. Po zakończeniu akcji, pokarm zostanie zawieziony do SCHRONISKA. Akcja trwa do końca października. Za ofiarność, dziękujemy. Członkowie Koła Wolontariatu wraz z opiekunami.

PACZKA DLA ONKODZIECIACZKA

43339446_1662904617153536_8049043934208327680_o

Nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w akcję charytatywną dla najmłodszych dzieci z olsztyńskiego oddziału onkologicznego. Zapraszamy do współpracy.

Na wszystkie pytania odpowie koordyntor akcji Pani Marta Mierzwicka wychowawca grupy przedszkolnej Smerfy

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Lektury na październik:

klasy II – III

Anny Cerasoli – „Wielkie odkrycie Bubal”

 

klasy IV – VI

Anna Czerwińska – Rydel „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce”

 

klasy VII – VIII

Katarzyna Ryrych „Król”

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!

„Zdrowo jem, więcej wiem” to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I – III szkół podstawowych. W tym roku rusza 9 edycja projektu, która podobnie jak dwie poprzednie, odbędzie się pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser – Dudy. Dzieci i młodzież są przyszłością nas wszystkich. Niezwykle istotne jest, żeby wyrobić w nich  nawyki oraz przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem.

Projekt składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego.  Do projektu dołączyły klasy II a, II b i III a z naszej szkoły. Więcej »

„KARTKA DLA RODAKA”

Prosimy uczniów o własnoręczne wykonanie bożonarodzeniowej kartki z wpisanymi życzeniami od uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie dla Rodaków mieszkających za granicą. Kartki przygotowujemy do 10 listopada 2018r. i przekazujemy:

Klasy I – III do p. Haliny Moczyńskiej

Klasy IV – VIII do p. Doroty Mendala

„5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE”

KLASY II-III ROZPOCZYNAJĄ UDZIAŁ W  PROGRAMIE EDUKACYJNYM  „5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE”

„5 porcji zdrowia w szkole”, to program edukacyjny mający na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o edukację w zakresie zbilansowanej diety już od najmłodszych lat. Podstawą zbilansowanej diety jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku. Dieta bogata w te produkty wspomaga prawidłowy rozwój dzieci, a także dostarcza im całą gamę witamin i składników mineralnych. Dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mają szansę zdobyć wiedzę na temat zasad zbilansowanej diety, istotnej roli warzyw i owoców, a także dowiedzieć się, dlaczego szklanka soku stanowi równoważną porcję warzyw lub owoców.

KONKURS

Każda klasa, która weźmie udział w Programie, dodatkowo będzie mogła wziąć udział w konkursie. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez uczniów, biorących udział w Programie, wspólnej pracy artystycznej (plakat) przedstawiającej ideę „5 porcji zdrowia” w codziennej diecie dzieci”. Więcej »