Archive for Październik, 2018

BohaterOn w przedszkolu

BohaterON w Twojej Szkole_banerki_200x200 (1)

www.bohateronwtwojejszkole.pl

Grupa Smerfy i Biedronki pod kierunkiem Pani Marty i Pani Basi włączyły się wraz z dziećmi w akcję BohaterOn .Na stroniewww.bohateronwtwojejszkole.pl można zapoznać się z  podejmowanymi przez nauczycieli aktywnościami dotyczącymi wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

UWAGA KONKURS!

DRODZY  UCZNIOWIE,  RODZICE,  NAUCZYCIELE  I  MIESZKAŃCY  KĘTRZYNA

Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie przystąpiła do konkursu organizowanego  przez firmę Hasbro Poland, producenta gier planszowych. Nagrody w konkursie to: stworzenie sali gier w świetlicy, czyli remontu i aranżacji o łącznej wartości 15000zł  lub zdobycie zestawu gier planszowych oraz licznych nagród dla głosujących. Prosimy o wejście na stronę internetową  www.siegrasiema.com  i oddanie każdego dnia 1 głosu  na naszą świetlicę. Każdy głosujący może oddać raz dziennie jeden głos do dnia 19.11.2018r.

Dziękujemy i prosimy o głosy!

Opiekunowie świetlicy szkolnej

PLEBISCYT „NAJSYMPATYCZNIEJSZY NAUCZYCIEL”

DSCF5997Dnia 10.10.2018r. w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie Samorządu Uczniowskiego Wiktoria P. oraz Alicja T. ogłosiły plebiscyt ”Najsympatyczniejszego nauczyciela”  2018/2019. Plebiscyt na super belfra to doskonała okazja by podziękować i wyróżnić tych którzy w sposób szczególny poświęcają się swojej pracy. Koordynatorem plebiscytu była p. Marzena Jakubowska.

Najsystematyczniejszymi nauczycielami w roku szkolnym 2018/2019 zostały panie: Dorota Sterniak, Krystyna Osiecka, Iwona Adamczyk.

GRATULUJEMY!! Więcej »

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DSCF599910 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Ewa Stadnicka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. W części artystycznej uczniowie z klasy VIII, VI i IV pod kierunkiem pani Anety Chadryś, Roksany Małek oraz Kamili Kubot tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wręczyli dyplomy, oraz drobne upominki nauczycielom, którzy wygrali plebiscyt na „Najsympatyczniejszego nauczyciela”. Więcej »

ZBIÓRKA KARMY I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

2UWAGA!!!

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU OGŁASZA ZBIÓRKĘ KARMY DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT W PUDWĄGACH. ZBIERAMY KARMĘ DLA PSÓW I KOTÓW ORAZ ŚRODKI CZYSTOŚCI. KARMA: (makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach, zabawki dla zwierząt), ŚRODKI CZYSTOŚCI: (płyny do naczyń, szampony i koce). Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do naszej akcji. Pokarm prosimy przynosić do Pedagoga szkolnego oraz Pani Marty Mierzwickiej sala nr 21. Po zakończeniu akcji, pokarm zostanie zawieziony do SCHRONISKA. Akcja trwa do końca października. Za ofiarność, dziękujemy. Członkowie Koła Wolontariatu wraz z opiekunami.

PACZKA DLA ONKODZIECIACZKA

43339446_1662904617153536_8049043934208327680_o

Nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w akcję charytatywną dla najmłodszych dzieci z olsztyńskiego oddziału onkologicznego. Zapraszamy do współpracy.

Na wszystkie pytania odpowie koordyntor akcji Pani Marta Mierzwicka wychowawca grupy przedszkolnej Smerfy

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Lektury na październik:

klasy II – III

Anny Cerasoli – „Wielkie odkrycie Bubal”

 

klasy IV – VI

Anna Czerwińska – Rydel „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce”

 

klasy VII – VIII

Katarzyna Ryrych „Król”

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!

„Zdrowo jem, więcej wiem” to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I – III szkół podstawowych. W tym roku rusza 9 edycja projektu, która podobnie jak dwie poprzednie, odbędzie się pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser – Dudy. Dzieci i młodzież są przyszłością nas wszystkich. Niezwykle istotne jest, żeby wyrobić w nich  nawyki oraz przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem.

Projekt składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego.  Do projektu dołączyły klasy II a, II b i III a z naszej szkoły. Więcej »

„KARTKA DLA RODAKA”

Prosimy uczniów o własnoręczne wykonanie bożonarodzeniowej kartki z wpisanymi życzeniami od uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie dla Rodaków mieszkających za granicą. Kartki przygotowujemy do 10 listopada 2018r. i przekazujemy:

Klasy I – III do p. Haliny Moczyńskiej

Klasy IV – VIII do p. Doroty Mendala

„5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE”

KLASY II-III ROZPOCZYNAJĄ UDZIAŁ W  PROGRAMIE EDUKACYJNYM  „5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE”

„5 porcji zdrowia w szkole”, to program edukacyjny mający na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o edukację w zakresie zbilansowanej diety już od najmłodszych lat. Podstawą zbilansowanej diety jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku. Dieta bogata w te produkty wspomaga prawidłowy rozwój dzieci, a także dostarcza im całą gamę witamin i składników mineralnych. Dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mają szansę zdobyć wiedzę na temat zasad zbilansowanej diety, istotnej roli warzyw i owoców, a także dowiedzieć się, dlaczego szklanka soku stanowi równoważną porcję warzyw lub owoców.

KONKURS

Każda klasa, która weźmie udział w Programie, dodatkowo będzie mogła wziąć udział w konkursie. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez uczniów, biorących udział w Programie, wspólnej pracy artystycznej (plakat) przedstawiającej ideę „5 porcji zdrowia” w codziennej diecie dzieci”. Więcej »