Archive for Listopad, 2018

MIEJSKI TURNIEJ SPORTOWY „MŁODY KĘTRZYNIANIN”

20181130_12233230.11.2018r. na „Hali Mistrzów” odbył się MIEJSKI TURNIEJ SPORTOWY „MŁODY KĘTRZYNIANIN” pod patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn. To kolejny konkurs z cyklu Miejskich obchodów roku Wojciecha Kętrzyńskiego 2018, którego organizatorem była nasza szkoła. Głównym celem turnieju była integracja dzieci poprzez wspólną zabawę i sportową rywalizację zgodną z zasadami fair play, popularyzowanie tematyki dotyczącej naszego miasta oraz zachęcenie do poznawania historii życia Wojciecha Kętrzyńskiego. W imprezie wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 4. Uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech grupach wiekowych: kl. I-II, III-IV, V-VI oraz VII-VIII. Uczestnicy turnieju zmagali się ze sportowymi wyścigami rzędów, łamigłówkami dotyczącymi życia Wojciecha Kętrzyńskiego i z tematyką związaną z naszym miastem. Oceniana była również prezentacja szkoły (strój, transparent, okrzyki dopingujące, kibicowanie w czasie zawodów). Na imprezie nie zabrakło oprawy artystycznej. Wszystkich uczestników i zaproszonych gości w tym Burmistrza miasta Kętrzyn Ryszarda Niedziółkę przywitały tańcem uczennice klasy II a i b, a na koniec zaśpiewały piosenki o Kętrzynie uczennice klasy IV a i b. Transparenty przygotowały uczennice klasy VIII a. O wyniku końcowym szkół decydowała suma punktów uzyskanych przez zespół w poszczególnych konkurencjach turnieju oraz za prezentację szkoły. Rywalizacja była zawzięta, ale przede wszystkim uczestnicy turnieju świetnie się bawili. Każdy uczestnik zawodów otrzymał medal, a cała drużyna puchar dla szkoły. Nasi uczniowie zdobyli II miejsce. Nagrody wręczała pani Dyrektor Szkoły nr 3 Ewa Stadnicka. Koordynatorem turnieju była pani Marta Łozowska a przy organizacji turnieju pomagały panie: Aneta Chadryś, Barbara Graczyk, Dorota Mendala. Kotyliony dla uczestników turnieju wykonały panie: Elżbieta Łukomska, Barbara Graczyk, Halina Moczyńska oraz Krystyna Osiecka, która także przygotowała wraz panią Martą Łozowską oprawę artystyczną imprezy. Sędziami pomocniczymi turnieju były uczennice klasy VIII a i b. Turniej wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, nasza szkoła zajęła II miejsce natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zajęli III miejsce. Więcej »

MARSZ PRZECIW PRZEMOCY

marsz1Dnia 29 listopada  2018 r. uczniowie klasy 5a i 5b wraz z nauczycielami i pedagogiem szkolnym wzięli udział w  V kętrzyńskim marszu  pod hasłem „Kochaj, szanuj, nie krzywdź, nie bij” organizowanym w ramach Ogólnoświatowej Kampanii „Biała Wstążka”.  Przemarsz ulicami Kętrzyna na Plac Piłsudskiego zakończył się tańcem wyrażającym sprzeciw wobec przemocy One Billion Rising. Więcej »

 DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!

klejNasza szkoła przystąpiła do akcji pod hasłem „Najlepszy klej” organizowanej przez KW trade Sp. Z.o.o. z siedziba w Krakowie. Celem akcji jest zbieranie pustych opakowań po kleju w sztyfcie AMOS 8g lub AMOS Magic 8g. Akcja trwa przez cały rok szkolny. Za każde 120 sztuk pustych opakowań otrzymamy 30 sztuk klejów. Puste opakowania proszę dostarczać do świetlicy szkolnej.

Dziękujemy.

UPAMIĘTNIENIE OBCHODÓW SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

IMG_20181127_094729[1]Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim o Józefie Piłsudskim. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży współczesnych postaw patriotycznych na przykładzie Józefa Piłsudskiego. Najciekawsze prace literackie napisali uczniowie naszej szkoły.

I miejsce zdobyła Laura Roguszka z kl.VI A

III miejsce zdobył Wiktor Zapława z kl.VIIA

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Więcej »

III MIEJSCE KAROLA W KONKURSIE HISTORYCZNYM

IMG_20181123_125440W ramach obchodów 100-lecia niepodległości państwa polskiego szkoła Podstawowa nr 4 w Kętrzynie zorganizowała konkurs historyczny o Józefie Piłsudskim. Uczestnik koła historycznego prowadzonego przez p. Dorotę Sterniak , uczeń klasy 6 Karol Stefański zajął w konkursie 3 miejsce. Na ponad 20 uczestników wyróżnił się wiedzą na temat życia i działalności jednego z twórców niepodległości  Polski Józefa Piłsudskiego. Więcej »

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W KL. 4 B

IMG_20181127_083100W dn. 27 listopada  uczennice Liceum Ogólnokształcącego FENIKS przeprowadziły w klasie 4 b szkolenie  na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oprócz teorii uczniowie mieli również ćwiczenia praktyczne. Uciśnięcia klatki piersiowej i sztuczne oddychanie ćwiczyli na fantomie. Chętnych nie brakowało. Uczniowie otrzymali również  informacje jak należy się zachować , gdy np. zobaczą na chodniku nieprzytomnego człowieka. Wiedza, którą uczniowie nabyli podczas zajęć jest niezbędna każdemu człowiekowi, oby tylko jak najrzadziej trzeba było z niej korzystać. W imieniu klasy i wychowawczyni p. Doroty Sterniak podziękowania dla p. Roksany Małek, dzięki  której  lekcja się odbyła. Więcej »

MIRABELKA – KIEŁKUJĄCA HISTORIA 100LICY

IMG_20181026_081134Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w bibliotece szkolnej odbywały się warsztaty czytelnicze dla dzieci z klas IV.  Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Mirabelka – kiełkująca historia 100licy”. Uczniowie pod kierunkiem p. Grażyny Wyszkowskiej w dniach 26.10-19.11.2018 czytali książkę Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”, dzięki której rozbudzali zainteresowania historią Polski. Poznali pojęcie getto, postać Ireny Sendlerowej, losy Żydów podczas II wojny światowej.   Mirabelka, która jest narratorem tej opowieści , rosła na podwórku przylegającym do Nalewek. Wszystko co widziała i słyszała od mieszkańców Warszawy opowiedziała w powieści Harasimowicza.  Na zakończenie zajęć dzieci zrobiły ilustracje do książki. Więcej »

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

WP_20181123_09_23_37_Pro

W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Dzieci z grupy „Misie”, „Smerfy”, „Biedronki”, „Pszczółki” i „Motylki” w dniu 23 listopada 2018 r. przyszły do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od śpiewów oraz wspólnej zabawy  przy misiowych przebojach: „Jadą, jadą misie”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Dużo radości i uśmiechu wywołały u dzieci konkursy sprawnościowe, a w szczególności wylizywanie miodu z talerzyka za pomocą języka bez użycia rąk oraz przyklejanie misia z zakrytymi oczami. Ten dzień w przedszkolu dostarczył dzieciom mnóstwo radości, uśmiechu oraz pozytywnych wrażeń.

Więcej »

SPOTKANIE UCZNIÓW KL.IIA I III ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii Więcej »

UCZNIOWIE KL.I Z WIZYTĄ U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii Więcej »

SZLACHETNA PACZKA

zrzuta-logo-paz2017

Dziękujemy za wsparcie finansowe naszej SZLACHETNEJ PACZKI.

Teraz prosimy o wsparcie rzeczowe dla wybranej przez naszą placówkę rodziny. Liczymy jak zwykle na Państwa dobre serce i wielkie zaangażowanie w akcje charytatywne. Do dnia 03.12.2018r zbieramy:

- środki opatrunkowe,

- podkłady do łóżka,

- żywność trwała,

- środki czystości,

- chemia, środki do dezynfekcji,

- prześcieradła,

- pościel.

Dary uczniowie i przedszkolaki przynoszą do wychowawcy lub do koordynatorów akcji Pani Marty Mierzwickiej i Pani Barbary Jaremko.

Rzeczy muszą być nowe.

DZIĘKUJEMY

PODSUMOWANIE AKCJI „POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

46483276_2029145577175495_5849662066066980864_nW imieniu całej Szkoły Podstawowej nr 3 przedszkolaki dostarczyły upominki dla naszych młodszych braci ze schroniska w Pudwągach. Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” trwała miesiąc czasu. Koordynator Pani Marta Mierzwicka dziękuje wszystkim za zaangażowanie. Galeria zdjęć znajduje się w zakładce klub wolontariatu. Więcej »

NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO PROGRAMU WSPOMAGANIA UCZNIÓW W WYBORZE ZAWODU „LABORATORIUM. MÓJ PROFIL”

IMG_20181119_094622W dn. 19 listopada w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta inauguracja III edycji programu „LABORATORIUM. Mój profil”. Udział w tej uroczystości wzięli przedstawiciele naszej szkoły – Szkolny Koordynator Programu – p. Dorota Sterniak i przedstawiciel samorządu uczniowskiego Michał Borzuchowski.

Program realizowany jest od roku szkolnego 2016/2017, na mocy umowy o partnerstwie zawartej 12 września 2016r. między: Kuratorium Oświaty w Olsztynie, reprezentowanym przez Krzysztofa Marka Nowackiego – Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, a Warmińsko – Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną, reprezentowaną przez Grzegorza Smolińskiego – Prezesa Zarządu, i ALNEA Sp. z o.o. reprezentowaną przez Krzysztofa Kamińskiego – Prezesa Zarządu. Więcej »

skan

RAZEM ZROBILIŚMY „SZPIKOWĄ PACZKĘ”! – DAR SERC

DSC_0237[1]

Oddział przedszkolny wraz z całą społecznością uczniowską Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie, zaangażowali się w akcję charytatywną i zrobili „Szpikową Paczkę”. Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane na ręce Drużyny Szpiku w Barcianach.

Miesiąc temu nasza placówka przyłączyła się do akcji Drużyny Szpiku, by wesprzeć zbiórkę artykułów potrzebnych rodzinom dzieci z chorobą nowotworową. Potrzebne były środki czystości i chemia gospodarcza, zabawki, gry planszowe, artykuły papiernicze, koce, ręczniki oraz słodycze, Z takim też apelem koordynator akcji Pani Marta Mierzwicka wraz z Panią Barbarą Jaremko oraz Panią Marzeną Jakubowską wystąpiły do wychowawców klas i oddziałów przedszkolnych. Odzew zaskoczył wszystkich. Podsumowanie całej akcji odbyło się 16 listopada a przekazanie zebranych artykułów odbędzie się 20 listopada na ręce szefowej wolontariuszy Drużyny Szpiku w Barcianach. Setki artykułów w najbliższe Mikołajki trafi do podopiecznych fundacji.

Wszystkim osobom, w tym wychowawcom i wychowankom szkoły zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

Więcej »