Archive for Grudzień, 2018

Gmina Miejska Kętrzyn realizuje projekt

chinka-mikolaj21561792765Biały opłatek trzymamy w dłoni
W sercu cieplutko, łza błyszczy w oku
W wieczór Wigilii nim się łamiemy.
Gdy już rozbłyśnie gwiazdka o zmroku
Wszyscy życzenia sobie składamy
Ciepłe, serdeczne, szczere, prawdziwe.
W blasku choinki kolęda płynie
A serca nasze czułe, wrażliwe
Każdy nam dzisiaj jest taki bliski
I wszystkich mocno przytulić chcemy.
W ten wyjątkowy wieczór świąteczny
Za wszelkie dobro podziękujemy
Chociaż dzień taki raz tylko w roku
Pozwala przeżyć magiczne chwile.
Więc ja dziś także z wielką radością
Białym opłatkiem z Wami się dzielę.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom oraz Przyjaciołom Szkoły. Niech nadchodzące święta, pełne rodzinnego ciepła i odpoczynku, napełnią Was prawdziwą radością i pokojem. Niech będzie to dla Was chwila wytchnienia od codzienności, chwila refleksji i dobrej nowiny, która wyzwoli to, co najlepsze i da siły do podejmowania nowych zadań na cały zbliżający się Nowy Rok

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie
                                                                                  Ewa Stadnicka

NIECODZIENNA PODRÓŻ KLAS ZERO

DSC_0238W pogodny, zimowy dzień zajechały na szkolne boisko cztery piękne konie zaprzężone w bryczki. Pan woźnica zaprosił na przejażdżkę dzieci z naszego przedszkola. Smerfy i Misie podekscytowane uczestniczyły w tej niecodziennej podróży. A to był dopiero początek atrakcji. W stadninie koni na dzieci czekał już niespodziewany gość, Święty Mikołaj. Przedszkolaki tańczyły i śpiewały kolędy. Świątecznej atmosferze dodało ognisko. Za tą niewątpliwą atrakcję dla małych i dużych Panom Paweł Dresner i Przemek Kułakowski serdecznie dziękujemy.

Więcej »

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO”

DSCF971418.12.2018r. w Loży Masońskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Plastycznego „Portret Wojciecha Kętrzyńskiego” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Marii Zientary – Malewskiej w Kętrzynie pod patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn. To kolejny konkurs z cyklu Miejskich obchodów 100 rocznicy śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego. Głównym jego celem było doskonalenie posługiwania się różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych, zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja postaci Wojciecha Kętrzyńskiego i jego wizerunku. Konkurs adresowany był do uczniów kl. I – VIII kętrzyńskich szkół podstawowych i III kl. gimnazjum. Więcej »

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, iż dni: 24, 27, 28, 31 XII 2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach dyżur będzie pełniła świetlica szkolna, która zapewni opiekę dzieciom rodziców pracujących. Do 21 XII 2018 r. (piątek) należy zgłosić do wychowawcy chęć korzystania dziecka ze świetlicy szkolnej w wyżej wymienionych dniach.

OLSZTYN MIASTEM ZAGADEK

20181214_130040Dnia 14.12.2018r. uczniowie SP3 w Kętrzynie pod opieką Pani Iwony Adamczyk, Pani Roksany Małek oraz Pana Radosława Wróbla  pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Najpierw udaliśmy się do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans „Kosmiczny ekspres”. Wspólnie odkrywaliśmy zagadki i tajemnice naszej Galaktyki. Kolejnym punktem programu był Park Trampolin. W tym miejscu pod okiem instruktora bezpiecznie i miło spędziliśmy czas. Następnie podczas krótkiego spaceru po Starym Mieście podziwialiśmy Jarmark Bożonarodzeniowy. Odwiedziliśmy również pomniki Mikołaja Kopernika i zwiedzaliśmy okolice zamku. Ostatnim punktem imprezy były pokoje zagadek. Zostaliśmy podzieleni na małe grupy. Naszym zadaniem było w ciągu jednej godziny wydostać się z zamkniętego pokoju, rozwiązując niełatwe zadania. Musieliśmy wykazać się spostrzegawczością i współpracą by odnajdować wskazówki i rozwiązywać łamigłówki. Późnym popołudniem zadowoleni i jednocześnie  zmęczeni wróciliśmy do Kętrzyna.

Więcej »

70 ROCZNICA UCHWALENIA POWSZECHNEJ DEKLARACJI PRAW CZŁOWIEKA

deklaracja3Dnia 10 grudnia  1948 roku  Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych uchwaliło Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Zgodnie z tym dokumentem wszystkie istoty ludzkie rodzą się wolne i równe w godności i prawach. Są one obdarzone rozumem i sumieniem oraz powinny postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa. W ramach uczczenia  70 rocznicy tego wydarzenia uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią Joanną Szawkowską oraz pedagogiem szkolnym Dominiką Marantowicz zaprezentowali uczniom klas 4-8  krótki program artystyczny mówiący właśnie o prawach człowieka. Pani pedagog zwróciła się do społeczności uczniowskiej z prośbą, aby każdy z osobna pamiętał o  przestrzeganiu tych praw na co dzień i z należytym szacunkiem, akceptacją i godnością odnosił się do koleżanek, kolegów oraz wszystkich ludzi wokół. Więcej »

V FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

DSCF9234W dniu 11 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się V Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenki Świątecznej. W przesłuchaniu konkursowym wzięło udział 27 uczestników: soliści i jeden duet, w trzech kategoriach wiekowych. Pani Krystyna Osiecka rozpoczynając kokinkurs, powitała uczestników, rodziców i przedstawiła jury w skład którego weszły: pani dyrektor Ewa Żołnacz, Joanna Kołowrocka – Kot i organizatorki: Barbara Graczyk i Krystyna Osiecka. Uczniowie śpiewali wybraną przez siebie kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną. Zaprezentowany przez występujących repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Jury oceniało muzykalność, walory głosowe uczestników oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursu według komisji oceniającej był bardzo wysoki, a wybór zwycięzców nie był łatwy.  Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek – świąteczną bombkę. Więcej »

#RazemNaŚwięta – PRZEDŚWIĄTECZNY WOLONTARIAT

Grafika 2 - Razem na Święta

Nasza placówka włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą „Razem na Święta”.

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. Wszystkie działania podejmowane w ramach wolontariatu umieszczane są na stronie szkoły, w mediach społecznościowych oraz gazetach lokalnych z dopiskiem #RazemNaŚwięta

SZLACHETNA PACZKA – PODSUMOWANIE

Pełnym sukcesem zakończyliśmy akcję „Szlachetna Paczka”. To co udało się wspólnymi siłami zrobić, jest NIESAMOWITE. Zagraliśmy w drużynie, której hasło to: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dziękujemy, że zechcieli Państwo nieść Mądrą, Wielką Pomoc. Dzięki Państwa ofiarności rodzina, która każdego dnia walczy o lepsze jutro, otrzymała nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Przygotowana przez Państwa PACZKA, to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że potrzebujący są ważni dla nas, nie jesteśmy obojętni na ludzi, którzy potrzebują pomocy drugiego Człowieka. Rodzina Pani Ireny otrzymała od NASZEGO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY – OD WAS KOCHANI RODZICE  17 paczek  po brzegi wypełnione DARAMI. Nasi Bohaterowie prosili, aby przekazać  Państwu, wielkie podziękowanie za otrzymane paczki i prezenty, które wywołały ogromne wzruszenie i niewiarygodną radość. #RazemNaŚwięta

 

Dziękujemy, że razem zmieniamy świat na lepsze.

 

 Koordynatorki

Marta Mierzwicka

Barbara Jaremko

Pełnym sukcesem kętrzyńska Trójeczka zakończyła akcję „Szlachetna Paczka”

Więcej »

MIKOŁAJKI

DSCF8653Mikołajki to dzień szczególny dla wszystkich dzieci jak również dorosłych. Uczniowie naszej szkoły razem z przedszkolakami odwiedzili Świętego Mikołaja, który z wielkimi worami prezentów czekał na wszystkich przy ciepłym kominku wraz ze swoją małżonką panią Mikołajową. Każdy z uczniów także przedszkolaków miał możliwość zaprezentować się przed Mikołajem, aby otrzymać świąteczny prezent. Na niektórych uczniów czekały rózgi, które nie do końca wywołały uśmiech na ich twarzach. W tym dniu Mikołaj nie zapomniał o nikim, pamiętał o wszystkich i tych małych i dużych. Na koniec wszyscy pożegnaliśmy Mikołaja, oraz jego małżonkę słowami „DO WIDZENIA ŚWIĘTY MIKOŁAJU”. Więcej »

SPOTKANIE Z POLICJĄ

IMG_20181204_083640W dn. 04.12.2018r. klasy 4 a i 4 b miały w szkole spotkanie i pogadankę z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.  St. sierżant Anna Baluta i st. aspirant Jarosław Stanicki  rozmawiali z uczniami na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się jakie czyny i zachowania są prawnie zabronione na terenie szkoły i poza nią oraz co grozi młodym ludziom za ich dokonywanie. Wychowawczynie klas 4 – p. J. Szawkowska i p. D. Sterniak dziękują zarówno Komendzie Powiatowej Policji za spotkanie, jak i pani pedagog D. Marantowicz za zorganizowanie spotkania. Więcej »

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Lektury na grudzień:

klasy II – III

Anne -  Cath. Vestly – „8 + 2 i pierwsze święta”

 

klasy IV – VI

Martin Widmark „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”

 

klasy VII – VIII

Beręsewicz Piotr i inni, „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”