Archive for Styczeń, 2019

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DSCN9086

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. W dniu 18 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas II A, B i klasy III przygotowali program artystyczny. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Były Jasełka, wiersze, piosenki i  pokazy taneczne. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany słodki poczęstunek. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.

Więcej »

FOTORELACJA Z FERII – PRZEDSZKOLE

 

Więcej »

XXII FESTIWAL JASEŁEK W BAZYLICE ŚW. JERZEGO W KĘTRZYNIE

20190119_154145Dwa dni tj. 18-19.01.19 r. odbywały się w Bazylice św. Jerzego prezentacje przedstawień jasełkowych. Festiwal od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku zaprezentowały się 34 zespoły w kilku kategoriach. Były przedszkola, szkoły podstawowe z Kętrzyna i okolic,-Mrągowa, Bisztynka, Srokowa, szkoła średnia „Feniks” Karolewo oraz grupy pozaszkolne i terapeutyczne. W piątek naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły : Oddział Przedszkolny- gr. I i III pod kierunkiem pani Marty Mierzwickiej i pani Joanny Kołowrockiej -Kot  oraz „Gwiazdeczki z Trójeczki” z  klasy II „a” i II „b” pod kierunkiem pani Barbary Graczyk i Pani Roksany Małek. Oba zespoły zajęły wysokie II miejsce.

W sobotę naszą szkołę zaprezentował  zespół „Asy z Trójasy” czyli uczniowie z klasy V „a”, V „b”, VI „a” i  VII „b” pod kierunkiem ks. Łukasza Kiecy oraz pani Roksany Małek. Zespół zajął I miejsce. Każda z grup w ciekawy sposób przedstawiła historię narodzin Jezusa. Więcej »

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

IMG_0536

W styczniu wszystkie grupy przedszkolne zorganizowały uroczyste koncerty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Celem spotkań było:

- wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym;

- uczenie szacunku do osób starszych;

- integracja społeczności przedszkolnej- dzieci, nauczycieli, babć i dziadków;

- stworzenie miłej atmosfery;

- prezentowanie umiejętności wokalnych, recytatorskich, tanecznych.

        W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach pamiętamy o nich i dajemy im moc wzruszeń i radości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładkach grup.

KONKURS LITERACKI „LEGENDY O KĘTRZYNIE” – II EDYCJA

Konkurs literacki został zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Kętrzyna i Szkołę Podstawową nr 1 w Kętrzynie. Trwał od października do 20 grudnia 2018 roku. Konkurs miał na celu rozwijanie wyobraźni i wrażliwości, rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego. Najciekawsze prace z naszej szkoły napisali Laura Roguszka i Karol Stefański z klasy VI A. Wyróżnienie otrzymał Karol Stefański.

Gratulujemy Karolowi i życzymy kolejnych sukcesów. Więcej »

PÓŁZIMOWISKO 2019 r.

pobraneW czasie ferii zimowych  tj. od 21.01-03.02. 2019 r. w Szkole zorganizowane zostanie półzimowisko dla uczniów naszej szkoły. Zapraszam chętnych rodziców do zapisywania swoich dzieci. Zajęcia prowadzone  będą w godzinach od 9:00 do 14 :00. Dostępna będzie świetlica szkolna przed i po zajęciach tj. od 7:00 do 9:00 oraz od 14:00-16:00. W programie zajęć feryjnych liczne atrakcje – lodowisko, Bajkowa Karina, Kino Gwiazda, Zumba, kulig. Uczestnicy półzimowiska będą pod opieką nauczycieli pracujących w naszej szkole. Uczestnicy objęci zostaną całodziennym wyżywieniem – II śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Koszt wyżywienia 100 zł.  Zgłoszenia do 15 stycznia.

Serdecznie zapraszam.

Kierownik półzimowiska
Barbara Jaremko

Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku

program półzimowiska 2019 r

LEKCJE DOBRA W KĘTRZYŃSKIEJ TRÓJCE

zamiast hejtu

Dnia 17 stycznia w klasach III – VIII zostały przeprowadzone  przez p. Basię Jaremko i p.Dominikę Marantowicz zajęcia dotyczące „Hejtu, mowy nienawiści i jego negatywnych konsekwencji”, w których wykorzystano prezentacje multimedialne przygotowane przez nauczycielki oraz spot „Dodaj znajomego”. Nauczycielki podkreślały, że nie dawanie przyzwolenia na negatywne zachowania rówieśników, reagowanie na  wszelkie formy dokuczania, wyśmiewania  daje możliwość  przeciwstawiania się temu co złe. Na zajęciach  zwracano także uwagę, jak wiele plusów niosą ze sobą pozytywne, koleżeńskie relacje z innymi.  Najstarszych uczniów uwrażliwiano na to, że budowanie pozytywnego świata, w którym nie będzie miejsca na przemoc, nienawiść leży w ich rękach już dziś. Więcej »

2019-01-16 (2)

Baza wypoczynku 2018/2019 – zima

ZAJĘCIA PRZECIWDZIAŁAJĄCE AGRESJI Z ELEMENTAMI TRENINGU ZASTĘPOWANIA AGRESJI

warsztat2Wraz z początkiem nowego roku 2019 uczniowie klas IV – VI mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności na temat zachowań aprobowanych społecznie. W dniach 4,7,10 i 14 stycznia wzięli udział w zajęciach warsztatowych, których celem jest uczenie zachowań asertywnych jako alternatywnych wobec agresji. Ćwiczenia podczas odgrywania ról zachowań pożądanych społecznie pozwoliły z pewnością na pokazanie uczniom różnych alternatywnych form zachowania, których wykorzystywanie w codziennym życiu z pewnością przyczyni się do rozwijania umiejętności prospołecznych uczniów. Warsztaty poprowadziły Panie (mgr Elżbieta Gzegzuła i mgr Magdalena Fiedorczuk) z Powiatowej Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Kętrzynie, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Więcej »

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

received_385068118921062Grupa Smerfy z oddziału przedszkolnego wzięcia udział w XXVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hasło XXVII Finału:
„Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha”.
Celem było zebranie funduszy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Więcej »

TYDZIEŃ KOLORÓW123

Od 14.01 do 18.01.2019r. w szkole zostanie przeprowadzona akcja antydepresyjna „Tydzień kolorów”. 

Zadaniem uczniów i nauczycieli jest ubranie się na określony kolor:

PONIEDZIAŁEK – NIEBIESKI

WTOREK – CZERWONY

ŚRODA – ŻÓŁTY

CZWARTEK – ZIELONY

PIĄTEK - POMARAŃCZOWY

Zapraszamy uczniów wszystkich klasy do udziału.

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Lektury na styczeń:

klasy II – III

                          Anita Głowińska – „Dziura w gazecie”

klasy IV – VI

Antoni Ferdynand Ossendrowski  – „Mali zwycięzcy

klasy VII – VIII

Agnieszka Stelmaszyk – „Kroniki Archeo. Szyfr Jazona”

ORSZAK TRZECH KRÓLI

66 stycznia 2019 r., wzorem ubiegłego roku ulicami Kętrzyna przeszedł Orszak Trzech Króli. Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców miasta nie zabrakło również uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3. Rodzice z chęcią i zaangażowaniem włączyli się w szkolny korowód. O godzinie 12.30 na plac Armii Krajowej przybyły trzy królewskie orszaki. Wśród nich zielony (azjatycki) na czele z królem Melchiorem.W drodze do betlejemskiej stajenki usytuowanej na schodach ratusza orszak spotykał zarówno świtę Heroda, anioły wskazujące cel, jak i diabły kuszące do zboczenia z trasy. Piękne stroje uczestników, triumfująca nad orszakiem postać smoka, kolorowe korony na głowach mieszkańców ubarwiały rozśpiewane kolędami ulice Kętrzyna. Pochód zakończył się pod miejskim ratuszem, gdzie na orszak czekała Maryja wraz z dzieciątkiem i Józefem. Więcej »

FERIE Z PORADNIĄ

POWIATOWA PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEAGOGICZNA W KĘTRZYNIE

SERDECZNIE ZAPRASZA NA FERIE Z PORADNIĄ

ZAJĘCIA REALIZOWANE W RAMACH AKADEMII ROZWOJU

BLOKI TEMATYCZNE

1.Zajęcia ogólnorozwojowe – uczniowie klas I-III SP
2.„Bawię się, LICZĘ, myślenie ćwiczę”- dzieci przedszkolne (5-6 letnie)
3.Zajęcia socjoterapeutyczne – dzieci przedszkolne
4.„Szanuj siebie i innych”- uczniowie klas VII i VIII oraz Szkół Ponadgimnazjalnych
5.Jak radzić sobie ze stresem – uczniowie klas IV-VIII SP, Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych
6.Zabawy ortografią- uczniowie klas IV-VI SP

Zapisy do 21 stycznia 2019r.:
1. telefonicznie – 89 751-35-36
2. osobiście – Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kętrzynie, ul. Pocztowa 11, parter

ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ

JASEŁKA 2018

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się w  naszej szkole 21 grudnia 2018 r. Uroczystość poprowadzili uczniowie z klasy VI: Olga Łozowska i Karol Stefański. Po przywitaniu gości i wprowadzeniu nas w świąteczny nastrój odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom szkolnego konkursu „Kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych”. Następnie laureaci konkursu zaśpiewali kolędy i pastorałki. Mali artyści za piękne występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Więcej »