Archive for Styczeń 6th, 2019

ORSZAK TRZECH KRÓLI

66 stycznia 2019 r., wzorem ubiegłego roku ulicami Kętrzyna przeszedł Orszak Trzech Króli. Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców miasta nie zabrakło również uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3. Rodzice z chęcią i zaangażowaniem włączyli się w szkolny korowód. O godzinie 12.30 na plac Armii Krajowej przybyły trzy królewskie orszaki. Wśród nich zielony (azjatycki) na czele z królem Melchiorem.W drodze do betlejemskiej stajenki usytuowanej na schodach ratusza orszak spotykał zarówno świtę Heroda, anioły wskazujące cel, jak i diabły kuszące do zboczenia z trasy. Piękne stroje uczestników, triumfująca nad orszakiem postać smoka, kolorowe korony na głowach mieszkańców ubarwiały rozśpiewane kolędami ulice Kętrzyna. Pochód zakończył się pod miejskim ratuszem, gdzie na orszak czekała Maryja wraz z dzieciątkiem i Józefem. Więcej »