Archive for Styczeń 22nd, 2019

XXII FESTIWAL JASEŁEK W BAZYLICE ŚW. JERZEGO W KĘTRZYNIE

20190119_154145Dwa dni tj. 18-19.01.19 r. odbywały się w Bazylice św. Jerzego prezentacje przedstawień jasełkowych. Festiwal od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku zaprezentowały się 34 zespoły w kilku kategoriach. Były przedszkola, szkoły podstawowe z Kętrzyna i okolic,-Mrągowa, Bisztynka, Srokowa, szkoła średnia „Feniks” Karolewo oraz grupy pozaszkolne i terapeutyczne. W piątek naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły : Oddział Przedszkolny- gr. I i III pod kierunkiem pani Marty Mierzwickiej i pani Joanny Kołowrockiej -Kot  oraz „Gwiazdeczki z Trójeczki” z  klasy II „a” i II „b” pod kierunkiem pani Barbary Graczyk i Pani Roksany Małek. Oba zespoły zajęły wysokie II miejsce.

W sobotę naszą szkołę zaprezentował  zespół „Asy z Trójasy” czyli uczniowie z klasy V „a”, V „b”, VI „a” i  VII „b” pod kierunkiem ks. Łukasza Kiecy oraz pani Roksany Małek. Zespół zajął I miejsce. Każda z grup w ciekawy sposób przedstawiła historię narodzin Jezusa. Więcej »

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

IMG_0536

W styczniu wszystkie grupy przedszkolne zorganizowały uroczyste koncerty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Celem spotkań było:

- wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym;

- uczenie szacunku do osób starszych;

- integracja społeczności przedszkolnej- dzieci, nauczycieli, babć i dziadków;

- stworzenie miłej atmosfery;

- prezentowanie umiejętności wokalnych, recytatorskich, tanecznych.

W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach pamiętamy o nich i dajemy im moc wzruszeń i radości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładkach grup.