Archive for Luty, 2019

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

DSC_0438

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w dniu 15 lutego 2019 roku obchodziły „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu przedszkolaki przebierały się za kota, zakładając uszy, maski oraz uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowanie twarzy,  układanie kocich puzzli, odgadywanie z jakiej bajki pochodzą koty, rozwiązywanie tematycznej krzyżówki o kotach i śpiewanie kocich piosenek. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji w zakładkach grup.

WIELKI  MARATON  CZYTELNICZY

Lektury na luty:

klasy II – III

Suwalska Dorota – „Iwo z Nudolandii”

klasy IV – VI

Riordan Ric, Percy Jackson – „Złodziej pioruna” (t.1)

klasy VII – VIII

Wieczorek Dorota -  „Jesień magii”

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA

DSCF0415Dnia 11 lutego odbyło się podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2018/2019. Klasy I – VIII zgromadziły się na krótki apel,  na sali gimnastycznej, gdzie Pani dyrektor Ewa Stadnicka wręczyła słodkie nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki, nie opuścili żadnego dnia nauki -  mają 100% frekwencję. Uczniowie z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem otrzymali stypendia naukowe. Zostały także wręczone dyplomy klasom II i III za konkurs Snapsik MEN oraz nagrody rzeczowe uczniom wyróżnionym w konkursie „Dotknij mój świat”

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów i zabaw. To czas świętowania, zabawy i wielkiego ucztowania. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami. Podczas wtorkowego poranka – 5 lutego, odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów klas I – III, bal karnawałowy. Zabawa ta jest okazją do wspólnych pląsów . W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną: wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, króliczków , kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animatorów, ze Szkoły Tańca „Zatańcz z Klasą” która nikomu nie pozwoliła się nudzić. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez animatorów.

PLAN NA PONIEDZIAŁEK

plan zajęć 04.02.2019 aktualizacja 02.02.2019