Archive for Luty, 2019

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

IMG_20190222_08191421 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji  obyły się w naszej szkole lekcje, konkursy i zajęcia mające na celu  zwrócenie uwagi na poprawność językową, kulturę i historię naszego języka ojczystego.  Uczniowie klas ósmych czytali na lekcjach języka polskiego epopeję narodową „Pana Tadeusza”, klasy czwarte przygotowały plakaty promujące święto języka ojczystego, siódmoklasiści bawili się frazeologizmami, młodsze klasy próbowały swoich sił w układaniu rymowanek, których bohaterami były postaci z bajek. Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na zabawne opowiadania z trudnościami ortograficznymi: klasy IV- V  pisały teksty zawierające jak najwięcej wyrazów  z „rz”, klasy VI-VII wyrazy z „ż”. Komisja w składzie : p. Joanna Szawkowska i p. Grażyna Wyszkowska wybrały najciekawsze prace.

I miejsce zajęli: S. Milewska, M. Gogolińska, L. Towarnicka, D. Cabaj, L. Szoska, J. Piworowicz – kl. I-III; Antonina Kalinowska i Janek Łozowski kl. IV-V, K. Stefański i W. Pietkiewicz – kl.VI-VII. Więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

DSC_0438Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w dniu 15 lutego 2019 roku obchodziły „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu przedszkolaki przebierały się za kota, zakładając uszy, maski oraz uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowanie twarzy, układanie kocich puzzli, odgadywanie z jakiej bajki pochodzą koty, rozwiązywanie tematycznej krzyżówki o kotach i śpiewanie kocich piosenek. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji w zakładkach grup.

WIELKI  MARATON  CZYTELNICZY

Lektury na luty:

klasy II – III

Suwalska Dorota – „Iwo z Nudolandii”

klasy IV – VI

Riordan Ric, Percy Jackson – „Złodziej pioruna” (t.1)

klasy VII – VIII

Wieczorek Dorota -  „Jesień magii”

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA

DSCF0415Dnia 11 lutego odbyło się podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2018/2019. Klasy I – VIII zgromadziły się na krótki apel,  na sali gimnastycznej, gdzie Pani dyrektor Ewa Stadnicka wręczyła słodkie nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki, nie opuścili żadnego dnia nauki -  mają 100% frekwencję. Uczniowie z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem otrzymali stypendia naukowe. Zostały także wręczone dyplomy klasom II i III za konkurs Snapsik MEN oraz nagrody rzeczowe uczniom wyróżnionym w konkursie „Dotknij mój świat”

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów i zabaw. To czas świętowania, zabawy i wielkiego ucztowania. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami. Podczas wtorkowego poranka – 5 lutego, odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów klas I – III, bal karnawałowy. Zabawa ta jest okazją do wspólnych pląsów . W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną: wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, króliczków , kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animatorów, ze Szkoły Tańca „Zatańcz z Klasą” która nikomu nie pozwoliła się nudzić. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez animatorów.

PLAN NA PONIEDZIAŁEK

plan zajęć 04.02.2019 aktualizacja 02.02.2019