Archive for Marzec 4th, 2019

ŻYWA LEKCJA HISTORII

20190301_120201W piątek 1 marca obejrzeliśmy w szkole kolejną żywą lekcję historii w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Jacka Ordowskiego. Tematem lekcji, w związku ze stuleciem państwa polskiego,  byli polscy bohaterowie narodowi,  odznaczający się odwagą i męstwem, walczący za swą Ojczyznę – Polskę. Postacie, które zostały przybliżone uczniom to m.in. Zawisza Czarny, Jan  III Sobieski, Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski. Podczas prezentacji bohaterów, Jacek Ordowski przybliżył uczniom elementy uzbrojenia i umundurowania, które zmieniały się na przestrzeni wieków. Daniel, Bartek, Dawid i Kacper prezentowali zarówno swoje talenty wojskowe, jak i umundurowanie i broń- m.in. hełm z przyłbicą, skrzydła husarza czy broń palną. Po pokazie, jak zwykle, chętni uczniowie mogli wypróbować broń czy przymierzyć hełm, co widać na zdjęciach. Więcej »

PROJEKT EDUKACYJNY „TAJEMNICZE ZWIERZĘTA” REALIZOWANY W GRUPIE MISIE I SMERFY

DSC_0456Projekt realizowany był w terminie 25-28.02. 2019

Cel główny:
Wykorzystywanie i tworzenie okazji do pogłębienia wiadomości na temat dinozaurów oraz budzenia zaciekawienia otaczającym światem, jego prehistorią

Organizowanie i obchodzenie takich nietypowych dni, jest mega satysfakcjonujące, bo dzieci uwielbiają takie odskocznie od typowych, programowych zajęć, ale i mega wyczerpujące dla nauczyciela ;) Jednak to zmęczenie rekompensuje uśmiech na twarzy dziecka, a siły regeneruje drzemka po powrocie do domu :D

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji w zakładce grup Smerfy i Misie oraz w zakładce realizowane projekty w przedszkolu.