Archive for Marzec 14th, 2019

LEKCJE DORADZTWA ZAWODOWEGO W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY

IMG_20190311_130836Klasy 8a i 8b w dn. 11 i 12 marca wraz ze szkolnym doradcą zawodowym p. Dorotą Sterniak  na lekcje doradztwa  zawodowego udały się do Powiatowego Urzędu Pracy. W urzędzie p. Elżbieta Rypina przeprowadziła z uczniami zajęcia o tematyce „Lokalny i ponadlokalny rynek pracy”. Pracownica PUP omówiła cele funkcjonowania instytucji, proponowane przez urząd formy pomocy osobom bezrobotnym, wyjaśniła komu przysługuje status osoby bezrobotnej i co to jest rynek pracy. Prowadząca przekazała również uczniom ważne informacje tzw. barometr zawodów. Uczniowie dowiedzieli się dla których  zawodów jest najwięcej propozycji pracy na rynku lokalnym i ponadlokalnym oraz które zawody nie cieszą się zapotrzebowaniem pracodawców. Są to niezwykle ważne informacje, które uczniowie powinni wziąć pod uwagę wybierając ścieżkę kształcenia i zawód. Więcej »