Archive for Maj, 2019

ZMIANA DOTYCZĄCA TERMINÓW REKRUTACJI W PRZEDSZKOLACH

ZMIANA ZARZĄDZENIA DOT. TERMINÓW REKRUTACJI W PRZEDSZKOLACH

półkolonia

KM Więcej »

ZAJĘCIA BIBLIOTERAPEUTYCZNE „JAK POKONAĆ ZŁOŚĆ”

All-focusDnia 23 maja w klasie Ib odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci pt. „Jak pokonać złość”. Celem zajęć było poznanie i zrozumienie złości oraz poznanie konstruktywnego sposobu radzenia sobie ze złością. Zajęcia przeprowadziła p. Sylwia Wąsowicz, która poprzez ruch, gestykulację wyjaśniła dzieciom w jaki sposób możemy poradzić sobie ze złością. Młodzi uczestnicy natomiast mieli za zadanie przedstawić na obrazkach emocje o których rozmawiali na zajeciach. Zajęcia zrobiły ogromne wrażenie na całej klasie.  Więcej »

DZIEŃ MAMY I TATY U „PSZCZÓŁEK”

IMG-20190523-WA0008 W dniu 24 maja br. w naszej szkole w grupie Kętrzyńskie Maluszki – Pszczółki odbyło się uroczyste spotkanie z    rodzicami przedszkolaków. Okazją do spotkania był „Dzień Mamy”. Oczywiście nie zapomniano w programie  artystycznym o Tatusiach, którzy dopiero za kilka tygodni będą przyjmować życzenia z okazji swojego święta. Dzieci pod okiem wychowawczyni grupy pilnie przygotowywały się, aby dać popis swoich umiejętności w montażu słowno – muzycznym.  Więcej »

VIII MARSZ GODNOŚCI

marsz 1Dnia 23 maja uczniowie klasy 8a i 8b brali udział w VIII Marszu  Godności Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy razem”, organizowanym przez Warsztat  Terapii Zajęciowej w Kętrzynie przy Mazurskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Od bazyliki św. Jerzego ulicami miasta do amfiteatru przy ul. Kajki przeszedł barwny korowód dający znać mieszkańcom Kętrzyna, że obok  pełnosprawnych są osoby wymagające większej atencji nas wszystkich. Dla naszych uczniów i nie tylko marsz  ten był doskonałą lekcją szacunku i empatii. Więcej »

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

20 maja 2019 roku odbył się XXIV Miejski Konkurs Ortograficzny. Konkurs miał na celu wdrażanie uczniów do świadomego posługiwania się poznanymi zasadami ortograficznymi i interpunkcyjnymi, wyczulanie uczniów na poprawność i estetykę języka polskiego. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Kętrzyn. Naszą szkołę reprezentowali Mistrzowie Ortografii – zwycięzcy konkursu szkolnego z klas III-VIII (po 3 osoby z każdego pionu).

 Wyniki konkursu:

I miejsce – Agata Ożga (kl. VIII B)

III miejsce – Klaudia Pupek (kl. VIII B)

III miejsce – Karol Stefański (kl. VI A)

 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

FINAŁ „SPORTOWEGO PRZEDSZKOLA”

received_2116480651780628Dnia 16.05.2019r. dzieci z grupy „Smerfy” i „Misie” uczestniczyły w  miejskich zawodach sportowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 4 w Kętrzynie pt. „Sportowe Przedszkole”.

W zawodach wzięło udział pięć kętrzyńskich przedszkoli wyłonionych w drodze eliminacji. Celem tego sportowego spotkania było integrowanie grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo w duchu fair play. Przedszkolaki rywalizowały w wielu konkurencjach: rzut piłką do celu, skok w dal, rzut piłką lekarską, wyskok dosiężny, rzut oszczepem oraz biegi. Dzieci zdobyły drugie miejsce i otrzymały  puchar, złote medale, sensoryczne jeżyki oraz upominki w postaci piłek i domina. Ten dzień dostarczył wielu wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci  przedszkolaków i ich Pań. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Więcej »

XII KONKURS MOWY MAZURSKIEJ

MAZURZENIEDnia 16 maja  w Stowarzyszeniu „Konik Mazurski” odbył się  XII KONKURS MOWY MAZURSKIEJ – „MAZURZYMY PO KĘTRZYŃSKU”, w którym w trzech kategoriach wiekowych wzięli udział uczniowie z kętrzyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkolną reprezentację  przygotowaną przez panie – E. Żołnacz, B. Kowalczyk-Pietkiewicz, H. Moczyńską i E. Łukomską stanowiły: Maja Roguszka z klasy 2A, Lena Cichomska z klasy 3, Alicja Tymecka i Antonina Kalinowska z klasy 5B, Laura Roguszka z klasy 6 i Agata Ożga z klasy 8B.  Piękna prezentacja  utworów napisanych w trudnej gwarze mazurskiej przyniosła sukcesy: Mai Roguszka, która zdobyła I miejsce w kategorii klas I- III, Agacie Ożga, która zdobyła I miejsce w kategorii klas VII -VIII i gimnazjum oraz Laurze Roguszka, która zdobyła wyróżnienie. Konkurs uatrakcyjniła  wiązanka  ludowych piosenek mazurskich w wykonaniu  naszego szkolnego chóru pod kierunkiem pani E. Maciak. Więcej »

POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

Agata i Gabrysia1Dnia 15 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbył się II    Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla Młodzieży pt. „Problemy młodych w twórczości Ewy Nowak”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Agata Ożga z klasy 8B i Gabrysia Kołowiecka z klasy 7A.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów z powiatu kętrzyńskiego, którzy  musieli się zmierzyć z zestawem 30 pytań dotyczących 3 pozycji książkowych autorstwa Ewy Nowak. Poziom prac był bardzo wysoki, co doprowadziło do dwóch dogrywek.  Zwycięsko ze wszystkich etapów  wyszła Agata Ożga, która zdobyła I miejsce. Gratulujemy!

AGATA2            Agata dyplom    

Z WIZYTĄ W SEJMIE RP

IMG_20190514_124810W dn. 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły Ola, Nikola, Agata i Karol wzięli udział w „Konkursie wiedzy o sejmie RP”. Konkurs został zorganizowany przez posła na sejm Jerzego Antoniego Gosiewskiego. Celem było zainteresowanie młodzieży i poszerzenie ich wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu rozwiązali test dotyczący zadań i funkcji sejmu i senatu. Za osiągnięcie dobrych wyników i wyróżnień, uczniowie wraz z przygotowującym ich opiekunem p. Dorotą Sterniak, wzięli udział w zorganizowanej przez posła wycieczce do Warszawy w celu zwiedzenia gmachu sejmu. Na koniec poseł Gosiewski zaprosił wszystkich do stołówki sejmowej na obiad.Wycieczka odbyła się w dn. 14 maja. Więcej »

„Z BIEGIEM KROPLI WODY”

10.05.2019r. na Stacji Badawczej Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Mikołajkach odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym pt. „Z biegiem kropli wody”, którego organizatorami byli: Stacja Badawcza w Mikołajkach Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku oraz Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni. Do konkursu zgłoszono 116 prac. Uczniowie naszej szkoły Amelia Kmiecik i Jan Łozowski zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Ponadto wzięli udział w warsztatach przyrodniczych „Ekologia wiosny”. Więcej »

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

IMG_20190509_123131Dziewiątego maja 2019 r.  w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odbyło się podsumowanie X Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Na czym polega cała akcja? Na początku miesiąca uczniowie dowiadują się, którą z lektur z listy należy przeczytać. Robią to w domu lub na zajęciach w bibliotece szkolnej. Na koniec miesiąca piszą test ze znajomości przeczytanej książki, umiejętności wyciągania z niej istotnych informacji i kojarzenia faktów. Zebrane z każdego testu punkty sumują się w skali roku szkolnego i pozwalają na zdobycie wyróżnienia lub nagrody dla samego czytelnika a nawet dla szkoły. To zachęta do poznawania książek spoza standardowego kanonu lektur, wspomaganie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wyzwanie, ponieważ część pozycji książkowych jest wymagająca w stosunku do wieku młodych czytelników.

  Konkurs został podzielony na trzy kategorie wiekowe.

  1. Klasy II- III „Spotkacie nowych przyjaciół”
  2.  Klasy IV-VI „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”
  3.  Klasy gimnazjum i VII-VIII SP „W lustrze książki”

Wzięło w nim udział ok. 7000 uczestników z 245 szkół z Polski i jednej szkoły z Leicester w Wielkiej Brytanii. Przyznano 89 tytułów laureata, 119 tytułów finalisty oraz 167 wyróżnień.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Szkolnymi koordynatorkami konkursu były panie: Halina Moczyńska i Grażyna Wyszkowska.

Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali uczniowie  klasy  III a: Lena Cichomska i Bartek Zawadzki Rymsza, którzy zostali laureatami, Marika Jurczak , Alicja Bepirszcz kl. IV a – finalistki i Agata Ożga kl.VIII b – wyróżnienie.

Nagrodzeni uczniowie i nauczycielki mogli wybrać się po odbiór wspaniałych nagród i krótką wycieczkę po Gdańsku dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców i indywidualnym sponsorom, którym dziękujemy. Więcej »

2019-05-07 Kętrzyn na fali

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „SPOTKANIA Z POEZJĄ” – ELIMINACJE REJONOWE

Dnia 22 kwietnia 2019 r. odbyły się eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją”. W eliminacjach naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Maja Roguszka – kl.II A

Olga Łozowska – kl. VI A

Agata Ożga – kl. VIII B

Agata Ożga zdobyła I miejsce i zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich.

Życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów, a za Agatę trzymamy kciuki.