Archive for Wrzesień, 2019

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W piątek 27 września „Żuczki” i „Biedronki” wraz z paniami udały się na niezapomnianą wycieczkę. A wszystko to z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Gdzie byliśmy??? Odwiedziliśmy Kętrzyńską Stadninę Ogierów. Tam czekało nas niemało atrakcji! Mieliśmy okazję zobaczyć mnóstwo niezwykłych koni oraz wysłuchać historię powstania stadniny. Ponadto mieliśmy możliwość przesiewania owsa oraz pogłaskania kucyków. Zabawa z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka odbyła się w urokliwym klimacie wokół ogniska. Zabawa była świetna! Bardzo dziękujemy Panu Jerzemu, dyrektorowi stadniny za miłe przyjęcie i wspaniałe zorganizowanie czasu. Na pewno jeszcze dłuuugo będziemy wspominać naszą super wycieczkę! :-)

PODCHODY JĘZYKOWE Z OKAZJI EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

Z inicjatywy Rady Europy we współpracy z Komisją Europejską dzień 26 września obchodzony jest jako Europejski Dzień Języków.  Coraz bardziej postępująca globalizacja powoduje, że wzrasta potrzeba znajomości języków obcych. Znajomość jedynie języka angielskiego jest już niewystarczająca.   Dlatego w ramach obchodów tego Dnia w naszej szkole, nauczycielki j. angielskiego p. Elwira Uss, p. Kamila Kubot i j. niemieckiego p. Sylwia Oleksiak zorganizowały grę językową – PODCHODY JĘZYKOWE. W grze wzięli udział uczniowie głównie z klas siódmych i szóstych. Po podliczeniu punktacji zwycięzcami okazały się uczennice z klasy VII a: Nina Gembal, Marta Jakubczyk, Olga Łozowska i Wiktoria Pietkiewicz. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

BYĆ PRZEDSZKOLAKIEM TO FAJNA RZECZ

24 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm uchwałą z 13 września 2013 r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka. Świętowanie Dnia Przedszkolaka miało na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Od samego ranka dzieci mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich. Nauczycielki starały się jak najbardziej uatrakcyjnić ten dzień. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, sportowych rywalizacji, malowania buziek, konkursów plastycznych i wesołych tańców. Dzieci po zabawach na świeżym powietrzu miały przygotowane słodkie niespodzianki w salach. Był oczywiście też tort.  Radosny nastrój udzielił się wszystkim. Czekamy na kolejne obchody w przyszłym roku. Więcej »

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019 POD HASŁEM „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”

20190920_091206

Dnia 20.09.2019r. została przeprowadzona akcja Sprzątanie Świata – Polska 2019 pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. W tym roku posprzątam mój kawałek Polski! Teren objęty sprzątaniem przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kętrzynie to teren wokół szkoły, boisko szkolne, zieleń na zapleczach budynków wielorodzinnych przy ul. Chopina, Ogrodowej, pasy zieleni wzdłuż ulic Bydgoskiej, Dworcowej, Kraszewskiego, Limanowskiego, Tuwima, Brzechwy, Kochanowskiego, Norwida, Orzeszkowej, Konopnickiej, Granicznej oraz teren przy murach obronnych, ulice: Gałczyńskiego, Staromiejska, Zjazdowa, Struga, Krótka, Cukrownicza, Zatorze.

W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Więcej »

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2019/2020

Nasza szkoła ponownie przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego organizowanego przez Prezydenta Miasta Gdańsk i Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Uczestnicy konkursu co miesiąc czytają wyznaczoną książkę z której napiszą test sprawdzający znajomość treści i zrozumienie problematyki lektury.

Lista lektur na wrzesień:

- dla uczniów kl. I – III:

Justyna Bednarek „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”

- dla uczniów kl. IV – VI:

Selma Lagerlof „Cudowna podróż”

- dla uczniów kl. VII – VIII

Paweł Beręsewicz „Kiedy chodziłem z Julką Maj” Więcej »