Archive for Październik, 2019

„ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ”

30 października, dzień przed Świętem Wszystkich Świętych i Zmarłych, klasy III udały się na Cmentarz Komunalny. Głównym celem wyjścia było zapalenie zniczy przy grobie Zofii Licharewej, która w 1946 organizowała Muzeum w Kętrzynie zlokalizowane wówczas w budynku dawnego więzienia (między ratuszem a kościołem św. Katarzyny). Dzięki Licharewej ocalały mury obronne starego miasta, które miały być rozebrane na cegłę. Zofia Licharewa skończyła swoją pracę zawodową w lutym 1964 jako kustosz założonego przez siebie Muzeum. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie również zapaliliśmy znicze. Więcej »

OJCZE ŚWIĘTY PAMIĘTAMY

DSCF2840

W tym roku szkolnym inaczej niż zwykle chcieliśmy uczcić Dzień Papieski. Zamiast apelu, 21 październia 29 uczniów z klas 4-6 wzięło udział w quizie dotyczącym pontyfikatu Jana Pawła II. W ten sposób upamiętniliśmy wybór pierwszego Polaka, kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie za pomocą telefonu komórkowego odpowiadali na 18 pytań w quizie internetowym Kahoot.

Wcześniej na tablicach korkowych zostały wywieszone prace plastyczne pt: „Jan Paweł II” a na ławkach, na korytarzu głównym zostały wyłożone albumy o Janie Pawle II, które uczniowie mogli oglądać i czytać informacje o naszym Rodaku. Więcej »

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI

All-focus

30 października klasa IIb udała się pod pomnik pamięci, aby oddać hołd Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom – Obrońcom Ojczyzny 1939 – 1956. Wspólnie z wychowawczynią p. Anetą Chadryś uczniowie klasy II pamięć o Polakach uczcili minutą ciszy oraz zapalili światełko pamięci. Więcej »

PROMYK ENERGII

20191007_105150-768x1024

7 października klasy III wzięły udział w prelekcji na temat odnawialnych źródeł w aspekcie ochrony atsmofery i klimatu pod hasłem: „SŁOŃCE NIE WYSTAWIA RACHUNKÓW”. Najważniejszym urządzeniem dydaktycznym tego pokazu była Mobilna Platforma Edukacyjna OZE. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji o ochronie środowiska, ekologii, zagadnień fizycznych i przyrodniczych. Zdobyta wiedza uczniów została utrwalona pytaniami sprawdzającymi, a najbardziej aktywny uczeń: Daniel Jodko, otrzymał upominek.

Więcej »

KLASY II ODWIEDZIŁY KUBUSIA PUCHATKA W GWARKU

DSCF3175

29 października klasy II odwiedziły Kubusia Puchatka w Gwarku. Razem z Tygryskiem i Prosiaczkiem wyruszyły na spotkanie z mieszkańcami Stumilowego Lasu. Ich zadaniem było między innymi: zbudowanie chatki dla Kłapouchego, pielęgnowanie ogródka Królika, oraz brykanie z Tygryskiem. Po trudach w Stumilowym Lesie dzieci posiliły się ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka jakim jest miodek.  Więcej »

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH – PAŹDZIERNIK 2019

Bez tytułu

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w tym roku odbywa się pod hasłem: WYOBRAŹ SOBIE …

Nasza biblioteka przygotowała dla uczniów szereg konkursów, w których mogli wykazać się swoimi talentami, zainteresowaniami i wyobraźnią. Więcej »

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

20191024_102057

W nawiązaniu do Święta Zmarłych w dniu 24.10.2019 roku uczniowie klasy I „a” i I „b”  odwiedzili pobliski cmentarz w Kętrzynie. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy, tak i w tym dniu dzieci zapaliły symboliczne światełka na grobie. Dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie. W szkole staramy się uczyć okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazać, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Dzisiejszy dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń, którymi chętnie się dzielili po powrocie do szkoły. Więcej »

KONKURS PLASTYCZNY „KOLOROWA JESIEŃ”

IMG_20191010_094620

„Kolorowa jesień” w pracach plastycznych przedszkolaków

10 X 2019r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – „Kolorowa jesień” zorganizowanego w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Zadaniem konkursowym było wykonanie ciekawej pracy plastycznej obrazującej naszą piękną kolorową jesień. Na konkurs wpłynęło 27 pomysłowych prac wykonanych różnymi technikami z użyciem rozmaitych materiałów plastycznych i przyrodniczych. Drobnymi upominkami i dyplomami nagrodzono starania wszystkich dzieci, które wykonały prace i przedstawiły m.in. kolorowe, jesienne drzewa, zwierzęta zamieszkujące lasy, kolorowe pejzaże, barwne wydzieranki. Więcej »

WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS PIERWSZYCH

DSCN9936

18 października 2019 r. uczniowie klas: 1 „a” i 1 „b” razem z wychowawcami  wybrali się na wycieczkę do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze k. Giżycka. W czasie wycieczki pod hasłem „Minionkowe psoty” uczniowie poznali Minionki we własnej osobie i sprawdzili czym tak naprawdę zajmują się małe stworki, gdy nie grają w filmie. Dzieci odwiedziły także laboratorium szalonego naukowca, zbudowały rakietę, zagrały w przygodową grę detektywistyczną oraz bawiły się na kolorowych dmuchańcach. Na końcu odnalazły skarb w Stumilowym Lesie i otrzymały minionkowe niespodzianki. Przygody dzieci zostały utrwalone na pamiątkowych zdjęciach. Więcej »

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

20191010_134714

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny po góralsku. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za trud wkładany w ich edukację oraz złożyli życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Podczas akademii dzieci zaprezentowały swoje talenty muzyczne oraz aktorskie. Za bardzo przyjemny występ w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły podziękowała p. dyrektor Ewa Stadnicka, przyznając nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi, życząc dalszych sukcesów. Więcej »

CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST

30 września odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny dla uczennicy naszej szkoły, która w wyniku wybuchu butli gazowej straciła z całą swoją rodziną dach nad głową.  Z całego kiermaszu oraz od ludzi dobrego serca udało się nam zebrać 2002zł. Cały kiermasz został prowadzony przez rodziców klasy IIb, którzy z własnej woli  zaangażowali się w pomoc.  Wszystkim wychowawcom klas jak również rodzicom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wsparcie finansowe.

 Wychowawczyni klasy IIb Aneta Chadryś

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Lista lektur na październik:

KL. II – III „Spotkacie nowych przyjaciół”

Wioletta Piasecka „Faustynka”

KL. IV – VI „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

Marcin Szczygielski, „Klątwa dziewiątych urodzin”

KL. VII – VIII „W lustrze książki”

Lauren Wolk  „Rok, w którym nauczyłam się kłamać” 

„NOWE ZE STAREGO” – SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY

DSCF2691

Dn. 7 października 2019r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego – „Nowe ze starego” zorganizowanego w klasach I – III Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Zadaniem konkursowym było wykonanie ciekawej pracy przestrzennej z odpadów. Na konkurs wpłynęło 27 pomysłowych prac wykonanych z różnych materiałów. Wśród prac były samochody, roboty, skarbonka, aparat fotograficzny, laptop, gitara, statek, huśtawka, struś i wiele innych. Uczniowie popisali się pomysłowością i kreatywnością.  Drobnymi upominkami nagrodzono starania wszystkich dzieci, które wykonały prace.

I miejsce zajęli uczniowie: Julia – kl. IIa, Maciej K. – kl. Ia, Maja O. – kl. Ia, Kacper K. – kl. Ib

II miejsce: Igor G. – kl. Ia, Oliwia M. – kl. Ia, Michał – kl. IIa

III miejsce: Borys S. – kl. Ia, Juliusz C. – kl. Ia, Weronika P. – kl. Ia, Diana – kl. IIa Więcej »

ŚWIĘTO TABLICZKI MNOŻENIA

plakat-1W tym roku szkolnym 4.10.2019 obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia można było sprawdzić swoją wiedzę na dwa sposoby. Pierwszy z nich polegał na losowaniu przykładów z działaniami na korytarzu szkolnym. Za poprawne wypełnienie losu komisja konkursowa przyznawała odznaki eksperta. Na koniec dnia za największą liczbę odznak uczniowie otrzymywali drobne słodkości ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Dodatkowo na lekcjach matematyki zorganizowano klasowe turnieje tabliczki mnożenia. Zostały one przeprowadzone przy pomocy nowoczesnych technologii informatycznych. Rozgrywki cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni przez swoich nauczycieli matematyki.  Więcej »

„DO KRAINY WIEDZY DRZWI WAM OTWIERAMY” – UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I

FB_IMG_15702971180305490

W dniu 4 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Zientary –Malewskie w Kętrzynie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas I – p. Halina Moczyńska oraz p. Roksana Małek.  Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów. Podczas akademii uczniowie klasy I „a” i  I „b” z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Pierwszoklasiści zauroczyli zebranych ciekawym układem tanecznym. Po programie artystycznym dyrektor szkoły pani Ewa Stadnicka uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Na zakończenie uroczystości odśpiewano pieśń  szkoły oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. Więcej »