Archive for Październik, 2019

20191010_134714

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny po góralsku. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za trud wkładany w ich edukację oraz złożyli życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Podczas akademii dzieci zaprezentowały swoje talenty muzyczne oraz aktorskie. Za bardzo przyjemny występ w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły podziękowała p. dyrektor Ewa Stadnicka, przyznając nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi, życząc dalszych sukcesów. Więcej »

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Lista lektur na październik:

KL. II – III „Spotkacie nowych przyjaciół”

Wioletta Piasecka „Faustynka”

KL. IV – VI „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

Marcin Szczygielski, „Klątwa dziewiątych urodzin”

KL. VII – VIII „W lustrze książki”

Lauren Wolk  „Rok, w którym nauczyłam się kłamać”

ŚWIĘTO TABLICZKI MNOŻENIA

plakat-1W tym roku szkolnym 4.10.2019 obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia można było sprawdzić swoją wiedzę na dwa sposoby. Pierwszy z nich polegał na losowaniu przykładów z działaniami na korytarzu szkolnym. Za poprawne wypełnienie losu komisja konkursowa przyznawała odznaki eksperta. Na koniec dnia za największą liczbę odznak uczniowie otrzymywali drobne słodkości ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Dodatkowo na lekcjach matematyki zorganizowano klasowe turnieje tabliczki mnożenia. Zostały one przeprowadzone przy pomocy nowoczesnych technologii informatycznych. Rozgrywki cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni przez swoich nauczycieli matematyki.  Więcej »

„DO KRAINY WIEDZY DRZWI WAM OTWIERAMY” – UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I

FB_IMG_15702971180305490

W dniu 4 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Zientary –Malewskie w Kętrzynie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas I – p. Halina Moczyńska oraz p. Roksana Małek.  Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów. Podczas akademii uczniowie klasy I „a” i  I „b” z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Pierwszoklasiści zauroczyli zebranych ciekawym układem tanecznym. Po programie artystycznym dyrektor szkoły pani Ewa Stadnicka uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Na zakończenie uroczystości odśpiewano pieśń  szkoły oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. Więcej »

PRACOWNICY SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W PUDWĄGACH Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W KĘTRZYNIE

PART_1570207648558-1024x768

04.10.2019r. przedszkolaków odwiedzili pracownicy Schroniska w Pudwągach,  Pani Iwona, Sylwia i Pan Radek. Naszym gościom towarzyszyły trzy przyjaźnie nastawione pieski: Luna, Maciek i Doli. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych i uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki z grupy „Motylki”, „Pszczółki”, „Misie” dowiedziały się co to jest schronisko. Pani Iwona opowiedziała dzieciom o psich i kocich zwyczajach oraz ich potrzebach. Dowiedziały się również, jak należy postępować w kontakcie z obcymi zwierzętami. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat prawidłowego opiekowania się pupilami w domu. Chętnie opowiadały o swoich zwierzętach. Z zaangażowaniem i przejęciem dzieci mówiły o pomocy zwierzakom mieszkającym w schronisku, o zbliżającej się zimie, a co za tym idzie ciepłymi kocykami, poduszkami czy kołderkami na mroźne dni. W Szkole Podstawowej nr 3 od lat działa koło wolontariatu. W ciągu roku szkolnego przeprowadzane są zbiórki i kiermasze charytatywne z których dary przekazywane są potrzebującym. Więcej »

Z UŚMIECHEM CI DO TWARZY – ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

4 października – w piątek, w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie obchodzono Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. Organizatorem tego dnia była pani Asia – wychowawca grupy ,,Misie”, która już od rana  wręczała każdemu dziecku żółtą, uśmiechniętą buźkę. Przygotowała specjalnie na tę okazję pokrojoną w plasterki cytrynę, którą każdy odważny przedszkolak musiał zjeść i ,,uśmiechnąć się” szeroko. Dzieci robiły także zdjęcia z emotkami, które zakrywały twarz. Po obiedzie przedszkolaki odwiedziły również nauczycieli w szkole, by zarazić ich swoim uśmiechem. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień, który powinien jak najczęściej gościć na twarzach naszych przedszkolaków i pracowników szkoły. Więcej »