Archive for Październik 4th, 2019

„DO KRAINY WIEDZY DRZWI WAM OTWIERAMY” – UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I

FB_IMG_15702971180305490

W dniu 4 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Zientary –Malewskie w Kętrzynie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas I – p. Halina Moczyńska oraz p. Roksana Małek.  Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów. Podczas akademii uczniowie klasy I „a” i  I „b” z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Pierwszoklasiści zauroczyli zebranych ciekawym układem tanecznym. Po programie artystycznym dyrektor szkoły pani Ewa Stadnicka uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Na zakończenie uroczystości odśpiewano pieśń  szkoły oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. Więcej »

PRACOWNICY SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W PUDWĄGACH Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W KĘTRZYNIE

PART_1570207648558-1024x768

04.10.2019r. przedszkolaków odwiedzili pracownicy Schroniska w Pudwągach,  Pani Iwona, Sylwia i Pan Radek. Naszym gościom towarzyszyły trzy przyjaźnie nastawione pieski: Luna, Maciek i Doli. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych i uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki z grupy „Motylki”, „Pszczółki”, „Misie” dowiedziały się co to jest schronisko. Pani Iwona opowiedziała dzieciom o psich i kocich zwyczajach oraz ich potrzebach. Dowiedziały się również, jak należy postępować w kontakcie z obcymi zwierzętami. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat prawidłowego opiekowania się pupilami w domu. Chętnie opowiadały o swoich zwierzętach. Z zaangażowaniem i przejęciem dzieci mówiły o pomocy zwierzakom mieszkającym w schronisku, o zbliżającej się zimie, a co za tym idzie ciepłymi kocykami, poduszkami czy kołderkami na mroźne dni. W Szkole Podstawowej nr 3 od lat działa koło wolontariatu. W ciągu roku szkolnego przeprowadzane są zbiórki i kiermasze charytatywne z których dary przekazywane są potrzebującym. Więcej »

Z UŚMIECHEM CI DO TWARZY – ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

4 października – w piątek, w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie obchodzono Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. Organizatorem tego dnia była pani Asia – wychowawca grupy ,,Misie”, która już od rana  wręczała każdemu dziecku żółtą, uśmiechniętą buźkę. Przygotowała specjalnie na tę okazję pokrojoną w plasterki cytrynę, którą każdy odważny przedszkolak musiał zjeść i ,,uśmiechnąć się” szeroko. Dzieci robiły także zdjęcia z emotkami, które zakrywały twarz. Po obiedzie przedszkolaki odwiedziły również nauczycieli w szkole, by zarazić ich swoim uśmiechem. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień, który powinien jak najczęściej gościć na twarzach naszych przedszkolaków i pracowników szkoły. Więcej »