Archive for Listopad, 2019

„NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ” „WYŁĄCZ PALENIE”

 Program wychowawczo – profilaktyczny

„Nie pal przy mnie, proszę” „Wyłącz palenie”

SAVE_20191205_203945

Program realizowany był w czasie trwania zajęć szkolnych w październiku i listopadzie. Realizacją objęte były wszystkie klasy naszej szkoły. W klasach 0-3 odbyły się pogadanki, na których dzieci uczyły się, co to jest zdrowie, jak o nie dbać, co należy robić, aby być zdrowym, jak prosić dorosłych, o to by dbali o zdrowie dzieci. Uczniowie w tych klasach wykonali przepiękne i mocno poruszające prace na temat dwóch światów widzianych ich oczami: Świat kolorowy i świeży bez palenia oraz świat, w którym nie ma czym oddychać. Wszystkie prace można było obejrzeć na I piętrze w naszej szkole. Wszystkie zajęcia w tych grupach były zakończone krzyżówką, którą dzieci bardzo chętnie rozwiązywały.

W klasach 4-8 został przedstawiony edukacyjny film „Nie spal się na starcie”. Młodzi znani ludzie pokazali uczniom w wymowny sposób, jaki wpływ ma palenie papierosów na zdrowie, kondycję, finanse, urodę, powietrze i jak bardzo często kończy się to negatywnie dla życia.

Program przyczynił się do tego, że w uczniach wzrosła świadomość potrzeby dbania o swoje zdrowie i nauczył ich, że trzeba zwracać uwagę dorosłym, aby nie palili w obecności dzieci i także dbali o swoje zdrowie.

Dziś zadbaj o zdrowie, byś nie musiał o nim marzyć, gdy będziesz w niemocy.

(Pliniusz Starszy)

https://www.youtube.com/watch?v=bXlUbaKfyzI Więcej »

Z WIZYTĄ W PRZYSTANI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

21 listopada klasy IIIa i III b oraz dwoje dzieci z grupy Żuczków, wyruszyły na wycieczkę do Pięknej Góry, na spotkanie ze świętym Mikołajem. Po dotarciu na miejsce, mając trochę czasu, udaliśmy sie do Minii Zoo. Pogłaskaliśmy osiołka i umówieni wcześniej z Elfem, wróciliśmy do Przystani Świetego Mikołaja. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. jedna grupą opiekował się ElF Bajeczka, druga grupą – Elf Fryzjer. Jak zwykle w Gwarku, przygotowano wiele atrakcji. Był basen z piłeczkami, nadmuchiwane igloo, pokój lodowy, gdzie posilismy się wata cukrową. Był pokój zagdek i własnoręczne wykonanie gwiazdki, zaczarowanym pisakiem. Na koniec nie mogło zabraknąć spotkania z gospodarzem tego magicznego miejsca- Mikołaja. Czas w Gwarku minął nam bardzo szybko i niestety musieliśmy wracać do Kętrzyna. Wycieczka była super!

Więcej »

LEKCJE W-F NA BASENIE

20191016_111642-1024x768

W każdą środę, od października, uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły, biorą udział w lekcjach wychowanie fizycznego na basenie. Pływanie znakomicie wpływa na zdrowie i sylwetkę. Ruch w wodzie poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki, wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę. Naukę pływania prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Marta i Pan Maciej, którzy posiadają uprawnienia instruktora pływania. Podczas zajęc uczniowie poznają zasady obowiązujące na pływalni, oswajają się z wodą, ćwiczą z przyrządami ułatwiajacymi naukę pływania. Niedługo poznają techniki pływackie. Więcej »

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U PRZEDSZKOLAKÓW

received_561109034461372

25 listopada swoje święto obchodzi miś, mięciutka pluszowa zabawka, która jest przyjacielem dzieci. Miś jest symbolem tego, co dobre i wartościowe. Pomaga w troskach i smutkach, a także jest niezastąpiony przy zasypianiu dzieci. W przedszkolu Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo wyjątkowo. W tym roku organizatorem tego szczególnego dnia była Pani Aneta Mila, która z zaangażowaniem przygotowała ten specjalny dzień dla wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje pluszowe misie. Impreza rozpoczęła się wyrecytowaniem przez dzieci wiersza Jana Brzechwy „Oto miś”, a następnie chętnie zaprezentowały i opowiedziały o swoich pluszakach. Pani Aneta zapoznała przedszkolaków z historią pluszowego misia, po czym wszyscy wzięli udział w zabawie integracyjnej przy piosenkach „Jadą, jadą misie” i „Aaa kotki dwa”. W zabawie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale także ich pluszaki. Odbyły się też konkursy i quizy wiedzy o misiach, w których podopieczni mogli się pochwalić znajomością i wiedzą na temat niedźwiadków. Każda grupa przedszkolna układała obrazek misia z puzzli, wykazała się spostrzegawczością i szybkością w wyszukiwaniu elementów układanki, co było również dla nich świetną zabawą. Wielką radość sprawiło dzieciom szukanie słodkiej niespodzianki, idąc po śladach niedźwiadka, bo przecież w takim dniu nie może zabraknąć słodkości, tak uwielbianych przez misie. Cała zabawa zakończyła się Misioteką Misia Jacka. Dzieci wspólnie uczestniczyły w tańcach przy piosenkach przedszkolnych. Dzień Pluszowego Misia jest okazją do kreatywnego spędzenia czasu, a także poznania bajek i opowiadań przez przedszkolaków. Więcej »

LEKCJA DORADZTWA ZAWODOWEGO W CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO

IMG_20191122_093235

W dn. 22.11.2019r. klasa 7a wraz z p. Dorotą Sterniak w ramach zajęć doradztwa zawodowego  odwiedziła Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Wojska Polskiego. Uczniowie obejrzeli miejsca, gdzie odbywają praktyki uczniowie uczący się w Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie. W CKP „praktykują” m.in. przyszli mechanicy samochodowi, budowlańcy, elektrycy, informatycy i ekonomiści. Ilość urządzeń, narzędzi i innego niezbędnego do praktyk sprzętu zrobiła wrażenie na uczniach naszej szkoły, którzy za rok będą musieli podjąć decyzję o wyborze szkoły i zawodu. Więcej »

SZKOŁA DO HYMNU-DYPLOM


DYPLOM

„ĆWIERĆLAND”

22  listopada odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych i ich rodziców pod hasłem „Ćwierćland”. Miało ono na celu zintegrowanie rodziców i dzieci, pogłębienie więzi emocjonalnej dzieci z rodzicami oraz radość ze wspólnej zabawy.

Zabawa „Ćwierćland” jest znakomitym przykładem angażowania nawet dużych grup do wspólnej pracy, kształcenia kreatywności w różnych obszarach, co pozwoliło każdemu uczestnikowi być użytecznym i wpływać na efekt pracy zespołu. Uczestników zabawy, drogą losową dzieliliśmy na 4 grupy-landy przydzielając im jeden z 4 kolorów:  zielony, niebieski, żółty i czerwony. Następnie wszystkie grupy otrzymywały jednakowe zadania, do których wykonywania mobilizowała  rywalizacja. Na szczęście zakończenie bajki prowadziło do refleksji nad koniecznością harmonii, łączenia się, wyciszenia antagonizmów, likwidacji barier. Zabawa posiada uniwersalne przesłanie. Wszyscy dobrze się bawili. Więcej »

WSPIERAMY NADIĘ

IMG_20191115_104249[1]     

Kochani, dnia 14 listopada 2019r. odbył się kiermasz ciast dla przeuroczej młodej kobietki, potrzebującej wsparcia – Nadii Sz. Z pomocą wielu wspaniałych, młodych osób z naszej szkoły, zebraliśmy kwotę w wysokości 2514 zł., która ma pomóc jej w rehabilitacji oraz leczeniu.

      Na szczególne wyróżnienie za zaangażowanie w prace związane z akcją zasłużyli: Wiktoria – pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia, Laura, Nina, Kuba i Karol z 7a; Ada, Ola i Wiktoria z 8a oraz Maja z 3a. Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom naszej szkoły za aktywny udział oraz cudownym rodzicom za wsparcie finansowe, pyszne smakołyki i pomoc w działaniach.

     Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników akcji od Nadii i całej jej rodziny. Więcej »

KARTKI DLA RODAKA

20191112_121258

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas I-III i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 brały udział w ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Rodaka”. Odpowiedzialne za przebieg akcji były panie Halina Moczyńska oraz Joanna Kołowrocka-Kot. Uczniowie naszej placówki samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonały przepiękne kartki świąteczne dla naszych rodaków z Kazachstanu, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Belgii, Obwodu Kaliningradzkiego, Gruzji. Łotwy i Armenii. Finał akcji przerósł oczekiwanie opiekunów. Dostarczono aż 115 pięknych, kolorowych kartek. Wierzymy, że spodobają się naszym Rodakom i sprawią im wiele radości! Więcej »

„ZAGROŻENIA DLA MIESZKAŃCÓW MAZURSKICH JEZIOR I RZEK”

75127997_1382153871948487_118672424584609792_n

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy Ia: Maja i Filip Osieccy, Oliwia Milewska oraz uczennica klasy Vb – Magdalena Wieczorkowska zostali laureatami konkursu plastycznego „Zagrożenia dla mieszkańców mazurskich jezior i rzek” organizowanego przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działającej przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Uczniowie uczestniczyli w oficjalnej Gali wręczania nagród, które odbyło się 15 listopada br. w Ekomarinie w Giżycku. Serdecznie gratulujemy. Więcej »

„PIĄTKA ZA SEGREGACJĘ” – KAMPANIA INFORMACYJNO – EDUKACYJNA MINISTERSTWA ŚRODOWISKA

„Piątka za segregację” to kampania informacyjno – edukacyjna Ministerstwa Środowiska, w której mówimy o korzyściach wynikających z segregacji odpadów. 14 listopada klasa IIb przeprowadziła lekcję otwartą dla nauczycieli pt. „Dlaczego warto segregować śmieci?”. Celem zajęć było rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci. Na wstępie został odczytany list, który skierowała do nas Pani Ziemia. Kolejnym etapem była praca plastyczna związana z segregacją odpadów wykonana według własnego pomysłu. Końcowym etapem była segregacja śmieci we właściwym koszu. Każdy uczestnik poradził sobie rewelacyjnie z ostatnim zadaniem. Pani Ziemia na pewno jest z Nas dumna, gdyż każdy już wie jak należy segregować odpady. Więcej »

NASTROJOWO I PATRIOTYCZNIE

DSCF3218

Tradycyjnie, narodowe święto niepodległości obchodziliśmy w szkole bardzo uroczyście. Uczniowie i przedszkolaki przyszli w tym dniu do szkoły ubrani na galowo, szkolne korytarze ozdobione zostały  patriotycznymi dekoracjami.  Na 2 lekcji odbył się apel, którego gospodarzem była klasa 5 b przygotowana  przez  p. Dorotę Sterniak. Uczniowie, wspomagani przez szkolny chór, w montażu słowno-muzycznym  przedstawili najważniejsze fakty związane z odzyskaniem  niepodległości  przez Polskę w 1918r. Patriotyczne  wiersze  przeplatały się z informacjami historycznymi i pieśniami wojennymi. Mimo nietypowych warunków, na korytarzach panował podniosły i uroczysty nastrój.

Chór szkolny, przygotowywany przez p. Ewę Maciak, zaśpiewał wzruszające pieśni historyczne „Rota”, „Pierwsza kadrowa”, „Piechota” i „My I Brygada”. O stronę plastyczną imprezy, jak zawsze,  zadbała p. Dorota Mendala.  Uroczystość uświetniło wykonanie przez kl. 5 b przy akompaniamencie akordeonu pieśni „Hej, hej ułani”, za co dziękujemy  p. Kasi Lipskiej.

Dopełnieniem podniosłego nastroju w tym dniu były rozbrzmiewające na korytarzach szkolnych podczas przerw historyczne wojenne pieśni.

Więcej »

Załącznik 1 - ZaproszenieDzieciUcząRodziców

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców”.

W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców”. Więcej »

PREZYDENT RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ GRATULUJE PRZEDSZKOLAKOM

Obraz (3)20191106_171434