Archive for Grudzień, 2019

PÓŁZIMOWISKO 2020

09a

W czasie ferii zimowych tj. od 20.01-31.01.2020r. w Szkole zorganizowane zostanie półzimowisko dla uczniów naszej szkoły. Zapraszam chętnych rodziców do zapisywania swoich dzieci. Zajęcia prowadzone będą w godzinach od 9:00 do 14:00. Dostępna będzie świetlica szkolna przed i po zajęciach tj. od 7:00 do 9:00 oraz od 14:00-16:00. W programie zajęć feryjnych liczne atrakcje – lodowisko, Bajkowa Karina, Kino Gwiazda, Zumba. Uczestnicy objęci zostaną całodziennym wyżywieniem – II śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Całkowity koszt 200 zł za dwa tygodnie półzimowiska. Zgłoszenia do 15 stycznia.

Serdecznie zapraszam

Kierownik półzimowiska
Barbara Jaremko

Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku

SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

DSCF3917

02.12.2019r. został rozstrzygnięty szkolno – przedszkolny konkurs bożonarodzeniowy pt. „Anioł”, natomiast wręczenie nagród odbyło się 19.12.2019r. Konkurs polegał na wykonaniu Anioła w formie przestrzennej. Jego głównym celem było kultywowanie i podtrzymywanie świątecznych tradycji, prezentowanie ozdób bożonarodzeniowych, a także zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu. Technika wykonania prac była dowolna i można było wykorzystać między innymi takie materiały jak: drewno, gips, tkaniny, nici, sznurki, słoma/siano, koronki, tasiemki, guziki itp. Na konkurs wpłynęło 46 prac więc jury miało duży problem z wyborem zwycięzców.  Podczas obrad brano pod uwagę: oryginalność, kreatywność i estetykę wykonania. Wszystkie prace konkursowe były wyeksponowane na wystawie pokonkursowej i zdobiły nasze szkolne korytarze.

Wszystkim uczniom i przedszkolakom biorącym udział w konkursie oraz ich rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wkład pracy. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Organizatorki konkursu: Marta Żukowska i Dorota Mendala Więcej »

JASEŁKA

DSCF4034

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Więcej »

„HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA I WIADOMO, JUŻ ŚWIĘTA”

DSCF3903-1024x768

W naszej szkole też Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc śpiewamy kolędy. 13 grudnia odbył się VI Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.  Szczególnie uczniowie klas młodszych wzięli w nim liczny udział. Znane i lubiane kolędy przeplatały się z mniej znanymi, ale równie pięknymi piosenkami. Jurorom wielką trudność sprawiła ocena wykonań utworów i przyznanie miejsc, ponieważ dzieci wprost zachwyciły swoim śpiewem, a uczniowie z klasy trzeciej również choreografią. Ocenie podlegały walory wokalne, wyczucie rytmu oraz ogólny efekt sceniczny. Więcej »

I PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

IMG_20191211_104927

11 grudnia 2019r. w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie odbył się I Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 11 uczestników. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd, a także możliwość zaprezentowania zdolności wokalnych małych artystów. Uczestników oceniało jury składające się z nauczycieli pracujących w naszej szkole. Więcej »

„SZPIKOWE PACZKI” – DOSTARCZONO

received_574550266672728

W sobotę 07.12.2019r. opiekun Klubu Wolontariatu Pani Marta wraz z wolontariuszami Drużyny Szpiku dostarczyli „Szpikowe Paczki”. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Marta Żukowska

Więcej »

KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ BEZPIECZNY ŚWIAT”

❌❌❌ Stop hejt! Stop przemoc! ❌❌❌

Kochaj, szanuj, nie krzywdź, nie bij! ❤❤❤

79095760_2209246259380883_4869815489947238400_o

10 grudnia 2019r. w Kinie „Gwiazda” odbyło się podsumowanie Kampanii „Biała Wstążka” podczas której m.in. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom miejskiego konkursu plastycznego „Mój bezpieczny świat” zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Uczennica naszej szkoły Milena Małż zajęła II miejsce, natomiast wyróżnienie otrzymała Laura Roguszka.

Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Więcej »

KONKURS PLASTYCZNY „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

20191210_105728

10 grudnia 2019r. w siedzibie Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Kętrzynie miało miejsce  ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom” edycja 2019/2020. Nagrody laureatom wręczył Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie bryg. Szymon Sapieha. Etap powiatowy konkursu został zrealizowany we współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  RP w Kętrzynie oraz Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Kętrzynie. Do konkursu na szczeblu powiatowym wpłynęło 147 prac w 6 grupach wiekowych. Wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Maja Tomko (Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 3, grupa ”Pszczółki”), Julia Tomko (kl. IIIb) oraz Gabriel Chadryś (kl. VIIIa). Wyróżnione prace zostaną przesłane na konkurs szczebla wojewódzkiego.

Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!!! Więcej »

„TRĘDOWATY BO NIEKOCHANY” – WYSTĘP PROFILAKTYCZNY W RAMACH OBCHODÓW KAMPANII „BIAŁA WSTĄŻKA”

biala-wstazka

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest prowadzona w ponad 60 krajach i została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma ona na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Nasza szkoła dołączyła do akcji wystawiając przedstawienie profilaktyczne  pt : „Trędowaty bo niekochany” dla starszych klas szkoły podstawowej.

20191210_092405

Więcej »

MIKOŁAJKI

DSCF3531

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu i Szkole Podstawowej, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci i uczniów dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Wszyscy uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszyscy już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądali na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj i jego Elf pomocnik nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do specjalnie dla Niego przygotowanej sali. Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych dzieci. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Nasi starsi uczniowie również doczekali się spotkania z niesamowitym gościem. A prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale również książki, kredki, instrumenty muzyczne no i przede wszystkim słodycze. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Więcej »

MIKOŁAJKOWY PREZENT PODOPIECZNYM SCHRONISKA W PUDWĄGACH

Zdjęcie główne

Przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie przygotowali podopiecznym Schroniska dla zwierząt w Pudwągach Mikołajkowy prezent. 05.12.2019r. delegacja z „Trójki” przekazała pracownikom Schroniska zebraną karmę oraz rzeczy niezbędne do przetrwania zwierzętom zimy. Szkolny Klub Wolontariatu był koordynatorem akcji „Zwierzęta są jak ludzie, też czują”. Akcja miała na celu nie tylko zbiórkę karmy i rzeczy potrzebnych zwierzętom, ale jej zadaniem było rówież uwrażliwienie naszych uczniów na los bezdomnych psów i kotów. Na zajęciach nauczyciele przeprowadzili z dziećmi krótkie pogadanki na temat odpowiedzialności za swoich pupili, zwrócili uwagę na to, że zwierzęta również mają swoje uczucia i nawet krzywdzone przez swoich właścicieli nie przestają ich kochać. Dodatkowo na lekcjach plastyki uczniowie kl. V-VII tworzyli prace plastyczne nawiązujące to tematu naszej akcji. Prace te zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje Uczniom i ich Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w zbiórkę żywności podopiecznym Schroniska w Pudwągach.

Kochani, bez Was nasza akcja by się nie powiodła. Więcej »

#RAZEM NA ŚWIĘTA

1408x594

Nasza placówka włączyła się już po raz drugi w akcję MEN „Razem na Święta”. W związku z akcją dzieci, nauczyciele i rodzice organizują działania w ramach przedświątecznego wolontariatu:

  1. Zorganizowanie paczek dla dzieci z chorobą nowotworową. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji organizowanej przez Fundację „Drużyna Szpiku” serdecznie dziękujemy w imieniu małych pacjentów.
  2. Wyjazd dzieci  do schroniska zwierząt w Pudwągach. Dostarczenie karmy i zabawek na Dzień Świętego Mikołaja.
  3. Wykonanie kartek świątecznych i obdarowanie nimi naszych rodaków z Kazachstanu, Białorusi, Litwy, Ukrainy.
  4. Zorganizowanie paczki świątecznej w ramach akcji „Wylosuj Anioła”.
  5. Przeprowadzenie kiermaszu ciast, z którego dochód został przeznaczony dla pogorzelców z sąsiedniej miejscowości.

Wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w te i inne działania składamy serdecznie podziękowania.

Opiekunowie Klubu Wolontariatu

WARSZTATY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW, POŚWIĘCONE WYKONYWANIU OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH W KLASIE IA

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż warto więc pomyśleć o ozdobach świątecznych dla swojego domu. Stąd też w dniu 4 grudnia 2019 roku wychowawczyni klasy Ia – Halina Moczyńska zorganizowała „Rodzinne warsztaty ozdób bożonarodzeniowych”.
Mali artyści z rodzicami wykonywali ozdoby świąteczne. Dekorowali styropianowe bombki, ozdabiali lampiony, drewniane Mikołaje, wykonywali ozdoby choinkowe. Powstałe wytwory pracy dzieci i ich rodziców zostały przeznaczone na „Kiermasz świąteczny”, który był zorganizowany 6 grudnia. Powyższe warsztaty były doskonałą okazją do świetnej zabawy i spędzania czasu w rodzinnym gronie oraz niezwykłą lekcją.

Więcej »

VI SZKOLNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

13 grudnia 2019 r. odbędzie się

VI SZKOLNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

Podobny obraz

Zapisy do 10.12.2019 r. u wychowawców (klasy I – III) i u p. B. Graczyk (klasy IV – VIII).

Prosimy o przynoszenie podkładów muzycznych na płytach CD.

Organizatorzy: Barbara Graczyk, Katarzyna Lipska, Dorota Mendala, Krystyna Osiecka

MAM SERCE I NIE ZAWAHAM SIĘ GO UŻYĆ

dual_box_male_serce_w_dloni

STRACILI WSZYSTKO. ZBIÓRKA DLA POGORZELCÓW ZE SŁAWKOWA

9-10. 12 2019r.

Potrzeba dosłownie wszystkiego! Zbiórka ubrań i niezbędnych przedmiotów dla pogorzelców ze Sławkowa.

- ubrania ciepłe na zimę dla chłopców rozmiar XXXL, M oraz L

- ubrania ciepłe na zimę dla dziewczyny rozmiar XXL

- odzież robocza damska rozmiar M/38

-kurta zimowa damska rozmiar M/38

- odzież dla 5 miesięcznej dziewczynki rozmiar 68-72

-odzież dla 4 latki rozmiar 104-110

-odzież dla 8 latki rozmiar 134-140

- czapki, szaliki, rękawiczki

-obuwie rozmiar 25-26 (dziewczęce), 33-34 (dziewczęce), 38 (damskie i męskie), 39 (męskie), 42 (męskie), 40 (damskie)

- meble do pokoi oraz kuchni

Wszystkie dary prosimy zanosić do wychowawców lub do Pana konserwatora do 12 grudnia.

Koordynatorzy: Pani Pedagog i Klub Wolontariatu