Archive for Styczeń, 2020

I TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH

7c72adca-9bf6-42cd-95cd-8c028bf116f1

Już tradycją staje się, iż dzieci uczestniczące w półzimowisku nie mogą nudzić się w wolnym czasie. Tegoroczny pierwszy tydzień ferii minął w sposób interesujący
i pełen atrakcji. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Odbywały się w godzinach 9:00-14:00.Uczestnicy spędzali wolny czas w zorganizowany sposób. Doskonalili naukę jazdy na łyżwach na miejskim lodowisku, oglądali film w Kinie „Gwiazda” pt. „Urwis”, zdobywali umiejętności taneczne podczas zajęć „Zumba”,odwiedzili rodzinny salon zabaw „Bajkowa Kraina” oraz party studio „Kameleon”. Ponadto podczas zajęć z wychowawcą Pani Marzenka służyła swoją pomocą w zajęciach plastycznych. Dzieci pod jej kierunkiem wykonały pracę „Dom moich marzeń” z wykorzystaniem pasteli oraz wazony i kwiaty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pod kierunkiem Pana Radosława chłopcy mogli doskonalić swoje umiejętności sportowe. Rozegrano w duchu fair play mecze piłki nożnej. Natomiast Pani Marta odpowiedzialna była za organizację turnieju gier planszowych. Podczas całego półzimowiska zapewniono również opiekę świetlicy w godzinach 7:00 – 9:00 oraz 14:00 – 16:00. Nad opieką uczestników i realizacją zaplanowanego programu czuwa Pani Barbara – kierownik ferii. O tym jak świetnie bawili się wszyscy świadczą zdjęcia zamieszczone poniżej. Więcej »

XXIII FESTIWAL JASEŁEK

received_196129301540122

Dnia 17.01.2020r. w Bazylice Św. Jerzego w Kętrzynie odbył się XXIII Festiwal Jasełek. Tym razem nasze przedszkole reprezentowały grupy ,,Misie” i „Żuczki w  występnie przygotowanym przez nauczycielki grupy (M. Żukowska, J. Kołowrocka – Kot). Dzieci za piękny występ otrzymały nagrody – zestaw mikrofonów dla grupy  oraz drobne upominki dla każdego dziecka. Po występie czekał na nich słodki poczęstunek  przygotowany przez organizatorów.  Starania przedszkolaków zostały docenione przez  Jury Festiwalu – otrzymaliśmy II miejsce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Więcej »

POKAZ HISTORYCZNY „POLSKA WOJNA OBRONNA 1939R. RZECZ O HUBALU”

IMG_20200116_115837ABC

W dn. 16.01.2019r. w naszej szkole po raz kolejny, na zaproszenie Pani Doroty Sterniak – nauczycielki historii, zaprezentował swój program historyczny Pan Jacenty Ordowski. Tym razem opowiedział nam o II wojnie światowej, a zwłaszcza o wojnie obronnej Polski i oporze stawianym przez Polaków wobec niemieckiego agresora.

Podczas pokazu uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu ciekawostek dotyczących bitew polskiej wojny obronnej oraz ideologii faszystowskiej. Poznali sylwetkę majora H. Dobrzańskiego ps. HUBAL, który dowodził działaniami partyzanckimi, podejmowanymi po kapitulacji państwa polskiego.

Jak zwykle były interesujące scenki z udziałem naszych uczniów oraz prezentacja rekwizytów – mundurów oraz karabinów z okresu II wojny światowej. Więcej »

KLASA 5B NA LODOWISKU MIEJSKIM

IMG_20200116_095341

W dn. 16.01 klasa 5 b wraz z wychowawczynią Panią Dorotą Sterniak i nauczycielem wspomagającym Panią Eweliną Kopyczyńską odwiedziła lodowisko miejskie. Niektórzy po raz pierwszy mieli na nogach łyżwy, inni świetnie się już na nich poruszali. Pogoda dopisała, trening przed feriami wypadł doskonale. Miejmy nadzieję, że uczniowie będą szlifować swe łyżwiarskie umiejętności podczas ferii. Z pewnością to świetna alternatywa dla gier komputerowych i telefonu komórkowego. Więcej »

NIEBIESKI CZWARTEK

pngtree-blue-hello-thursday-word-art-pink-purple-gradient-lettering

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z czwartego dnia kolorowego tygodnia

CZERWONA ŚRODA

depositphotos_44196669-stock-photo-happy-wednesday

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzeciego dnia kolorowego tygodnia

ZIELONY WTOREK

depositphotos_98396860-stock-photo-good-morning-tuesday-on-abstract

Fotorelacja z drugiego dnia kolorowego tygodnia:

ŻÓŁTY PONIEDZIAŁEK

23029a791c35ab251d73a73fd5aaeebd

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z PIERWSZEGO DNIA KOLOROWEGO TYGODNIA

28 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – WIATR W ŻAGLE

20200112_111333

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Koordynatorzy: Marta Żukowska, Barbara Jaremko, Barbara Graczyk

Tydzień kolorów

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

,,W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!…’’

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. 07.01.2020r. był dniem wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. Tego dnia od rana w przedszkolu słychać było wesołą muzykę. Wystrój sali, jak i korytarza: balony, serpentyny, kolorowe bibułki wprowadzał dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. W balu uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych: Misie, Motylki, Pszczółki, Żuczki i Biedronki. Dzieci miały okazję wspólnie zintegrować się podczas wspólnej zabawy. W tym dniu wszyscy przenieśliśmy się do ,,krainy bajek’’. Na balu można było spotkać żabkę, motylka, biedronkę, wróżkę, księżniczkę, syrenkę, rycerza, pirata, strażaka, policjanta oraz wiele innych ciekawych postaci. Tematem przewodnim był ,,Muzyczny pociąg dookoła świata”, a całą imprezę poprowadził Animator wraz z wesołym klaunem. Po prezentacji strojów rozpoczęła się zabawa taneczna przy rytmicznej muzyce, przeplatana zabawami i korowodami. Największy zachwyt wywarł na przedszkolakach pokaz baniek mydlanych. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Chwilą relaksu była pamiątkowa sesja zdjęciowa. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Więcej »