Archive for Luty, 2020

LIST GRATULACYJNY

001

BAL KARNAWAŁOWY KL. I – III

20200213_095825

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 13 stycznia 2020 roku.
Na pięknej szkolnej sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Żółwie Ninja, Batmany, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas pląsów na sali było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczniowie z żalem opuszczali salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Więcej »

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

To święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku dla upamiętnienia tragicznej śmierci pięciu studentów uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy zginęli podczas demonstracji 21 lutego 1952 roku domagając się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętnić przywołane wydarzenia, ale przypominać o różnorodności językowej. Język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludności. Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa. Podstawowym przesłaniem tego święta jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury, budowanie porozumienia, pokoju oraz dbałości o wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.

W ramach obchodów tego święta Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła naszych uczniów na KĘTRZYŃSKIE DYKTANDO. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas VI-VIII:

   Oliwia Policha – kl.VI A

   Wiktor Łapuć – kl. VI B

   Olga Łozowska – kl. VII A

   Karol Stefański – kl. VII A

   Łucja Jakubczyk- kl. VIII B

Dla uczczenia święta zorganizowaliśmy w naszej szkole szereg działań promujących Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie przygotowywali plakaty. Można z nich było dowiedzieć się o najczęściej popełnianych błędach językowych w mowie i w piśmie, jak poprawnie zapisać wyrazy pod względem ortograficznym. Plakaty eksponowały również sylwetki mistrzów słowa: J. Kochanowskiego, A. Mickiewicza, W. Szymborskiej, H. Sienkiewicza i O. Tokarczuk. Odbyło się również klasowe czytanie „Pana Tadeusza”, a także prezentacje nawiązujące do tego dzieła. Uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, pisali dyktanda, rozwiązywali krzyżówki ortograficzne. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w naszej szkole w miłej i radosnej atmosferze. Więcej »

DZIEŃ KOTA

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto w przedszkolu – „Światowy dzień kota”.  W tym dniu uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych Misie, Motylki, Pszczółki, Żuczki oraz Biedronki. Przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział we wspólnej zabawie. W tym dniu dzieci zamieniły się w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w konkursach takich jak polowanie na myszkę,  zabawa z chustą animacyjną, koci masażyk, wspólne śpiewanie piosenki „My jesteśmy kotki dwa”, oraz udowodniły, że mleko to nie tylko przysmak kota, ale i wszystkich przedszkolaków – nawet jeżeli trzeba je wypić przez rurkę. Na koniec do dzieci przyszedł gość specjalny pani Daria (mama dzieci z przedszkola) przedstawiła dzieciom swoich milusińskich, piękne koty o imieniu Maniek i Paweł. Koty zaprezentowały się dzieciom w pełnej okazałości. Z kocią dumą puszyły ogony i prężyły grzbiety. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci. Więcej »

001

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Lektury na LUTY 2020

Klasy II – III:  Elżbieta Zubrzycka, „ O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów

Klasy IV – VI:  Krystyna Chołoniewska, „ Miejsca rzeczy zapomnianych

Klasy VII – VIII: Simon Scarrow, „Gladiator. W służbie Cezara.”

LAUREACI I WYRÓŻNIENI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO – Memory Master

19 listopada 2019 roku 23 uczniów klas 4-7 naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie leksykalnym z języka angielskiego. Konkurs jest nowatorskim narzędziem do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów ale przede wszystkim w nowoczesny sposób ( za pomocą aplikacji ) zachęcał ich do zdobycia nowej wiedzy i odświeżenia tej już nabytej.

Laureatem konkursu ze 100 % wynikiem został uczeń klasy 7a – KAROL STEFAŃSKI

Laureatką III stopnia została uczennica klasy 6b – ANTONINA KALINOWSKA

Uczniowie wyróżnieni to : Aleksandra Dunaj, Nella Chrostek z klasy 6 a

Wiktor Łapuć z klasy 6b, oraz Adam Mazurowski z klasy 5 a.

Wszystkim uczniom serdecznie GRATULUJEMY ich wyników.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Elwira Uss i Kamila Kubot. Więcej »

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

20200115_100312

Przed feriami zimowymi klasy I – III brały udział w lekcji z robotyki. Instruktorzy zademonstrowali nam jakie  można zbudować roboty, w jaki sposób można je zaprogramować. Zajęcia były bardzo ciekawe, dlatego niektórzy z naszych kolegów zapisali się na nie. Więcej »

W SALCE DYDAKTYCZNEJ W POWIATOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

20191205_085729

W tym roku szkolnym uczniowie szkół mogą uczestniczyć w zajęciach pierwszej pomocy, zapobieganiu pożarom w przygotowanej specjalnie dla dzieci i młodzieży salce dydaktycznej w Powiatowej Straży Pożarnej. Z wizytą były również klasy III z naszej szkoły.  W czasie zajęć dzieci poznały obowiązki strażaków, sposoby zachowania się podczas pożaru. Przypomniały jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Poznały miejsca, w których przebywają strażacy, gdy nie mają żadnego alarmu. Więcej »

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DSC_1720

Dzień Babci i Dziadka to święto, które obchodzimy co roku w styczniu. Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka kolejnego dnia czyli 22 stycznia. W tych dniach wielu z nas składa życzenia swoim babciom i dziadkom. To wyjątkowe święto, w którym   okazujemy nasz szacunek i miłość  kochanym babciom i dziadkom. W tym roku 17 stycznia, tuż przed feriami, uczniowie klas I – III przygotowały swoim babciom i dziadkom występ na sali gimnastycznej. Były wiersze, piosenki i przedstawienie Jasełek.  Po recytacji, piosenkach nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez nasze  mamy i tatusiów w salach lekcyjnych.  Więcej »

SPOTKANIE Z PANIĄ ELŻBIETĄ WĄSIK

Dnia 4 lutego dzieci z klas I B i III B  udały się do Loży na spotkanie z Panią Elżbietą Wąsik, autorką książki pt.”Ignaśki”. Jest to zbiór bajek dla dzieci i dorosłych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Autorka przeczytała nam kilka wybranych przez siebie bajek. W czytaniu bajek pomagały również dzieci. Z naszej szkoły były to Julia i Lena. Na koniec spotkania dzieci mogły kupić książkę i otrzymać autograf a następnie podziękowały za zaproszenie i spotkanie symbolicznym kwiatkiem. Więcej »

II TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH

cbfe05b4-ff9d-40be-a167-d98635195eae

Drugi tydzień ferii zimowych dobiegł końca. Podczas dwutygodniowej przerwy uczniowie spędzali aktywnie czas wolny. W tym tygodniu również nie brakowało atrakcji oraz zbaw organizowanych przez wychowawców pół-zimowiska. W drugim tygodniu uczniowie kl. I- III udały się do  KCK na warsztaty zielarskie z panią Martą oraz panią Marzeną były ciekawą interesującą lekcją , zabawą oraz zagadką dla najmłodszych. Dzieci mogły poznać róże zioła których jeszcze nie znały a można wykorzystywać w różnych potrawach. Wykazały się umiejętnością segregacji roślin jadalnych od niejadalnych. Chętnie uczestniczyły w zajęciach np: wykonaniu woreczków zapachowych do swoich domów. Natomiast starsza grupa pod opieką pana Radka udała się na warsztaty graficzne. Nie zabrakło również atrakcji takich jak : lodowisko – które okazało się hitem tej zimy, bajkowa kraina, zumba , kręgle oraz kino Gwiazda – bajka pt” Królewna śnieżka i fantastyczna siódemka”. Wychowawcy w tym tygodniu również wykazali się zdolnościami organizatorskimi m.in organizowane były gry i zabawy przy muzyce pod kierunkiem pani Marty, pan Radek zajął się zajęciami sportowymi, natomiast pani Marzena zajęciami plastyczno – manualnymi. Wychowawcy współorganizowali również wspólne zajęcia w celu integracji grup oraz urozmaicenia czasu wolnego.

Więcej »