Archive for Marzec, 2020

REKRUTACJA

 Harmonogram  – rekrutacja rok 2020-2021


FORMULARZE REKRUTACYJNE NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Deklaracja kontynuacji pobytu w przedszkolu 2020-2021

Formularz rekrutacyjny do oddziałów przedszkolnych 2020-2021

Oświadczenie woli rodzica przedszkole 2020-2021

FORMULARZE REKRUTACYJNE NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DO KLASY I

Formularz rekrutacyjny dla kandydata rekrutującego się do obwodowej szkoły podstawowej

Formularz rekrutacyjny dla kandydata rekrutującego się do szkoły podstawowej spoza obwodu szkoły

Oświadczenie woli
Więcej »

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE – REALIZOWANE ZDALNIE

Dnia 31.03.2020 roku uczennica Julia P. kl  II a  oraz uczeń Juliusz C. z kl. I a wykonali prace plastyczne. Pierwsza praca nawiązuje do zbliżających, się Świąt Wielkanocnych ” Baranek”. Natomiast druga praca nawiązuję do  Wiosny , która zawitała do nas tydzień temu. Obie prace zachwycają oryginalnością i pomysłowością dzieci. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w prace razem z dziećmi.

Tekst -Marzena Kolenda

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE – REALIZOWANIE ZDALNIE

IMG_20200331_180951

Kolejny dzień pracy w świetlicy za nami. Dziś uczeń  kl.Ia  JULIUSZ C. wykonał jaskółkę techniką orgiami. W wykonaniu pracy pomógł tata.  ADASIOWI  F. z kl.Ia  w wykonaniu jaskółki pomogła mama. Wydawać by się mogło, że niektóre nazwy technik plastycznych  o nazwach brzmiących obco takich jak m.in origami,  rolka po papierze toaletowym,  mogą zniechęcać do podejmowania pracy twórczej. Pomimo tego Julek i Adam  podjęli to wyzwanie.

Tekst – Marzena Kolenda

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE – REALIZOWANE ZDALNIE

 

 

Dnia 30.03.2020 roku uczeń kl IA ADAM F. wykonał przestrzenną pracę „ MÓJ CZWORONOŻNY PRZYJACIEL”. Do wykonania pracy wykorzystał puszki, kapsle, kabelki i wiele innych. Praca sprawiła uczniowi wiele radości, rozwijając wyobraźnię i zdolności manualne. W zadanie zaangażowała się również mama – pani Joasia.

W tym dniu pracę wykonał również JULIA P. uczennica kl. II A -  ZAKŁADKA DO KSIĄŻEK . Wykazała,się kreatywnością oraz zdolnościami manualnymi. Zakładka wykonana przez Julię przedstawiała tematykę Wielkanocną. Zostały wykorzystane takie materiały jak:  spinacze, sznurki, wstążki, kredki i wiele innych. Czytanie staje się o wiele przyjemniejsze jeśli mamy odpowiednią zakładkę, a szczególnie we własnym wykonaniu. Czytanie pobudza wyobraźnię, rozwija oraz uczy. Dziękuję również mamie pani Monice za zaangażowanie i pomoc.

Kolejną prace wykonała  KAROLINA W. uczennica kl.II b  -  KRZYŻÓWKOWE ŚWIETLICOWE SZALEŃSTWO. Dziękuję mamie p. Sylwi za zaangażowanie. Kolejną pracę wykonała Urszula H . uczennica kl I B – ZAJĄC  Z  ROLEK . Dziękuję mamie za pomoc i zaangażowanie.

Tekst  - Marzena Kolenda

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE- REALIZOWANE ZDALNIE

IMG_20200327_184737Obraz (4)

Miłym akcentem  zakończył się tydzień pracy. Juliusza C. z kl I a podjął wyzwanie wykonania pracy -” COŚ Z NICZEGO”. Uczeń wykazał się inwencją twórczą, pomysłowością, wykorzystał farby, pudełka od jajek. Stworzenie tak ciekawej pracy wzbogaciło osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, to wszystko dzięki sztuce.Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A 4 i kredki, ale wiele możliwości stworzenia czegoś z niczego. Również praca Adam F kl. I a WIOSENNE GNIAZDKO- rysuj po linii zasługuje na uznanie. Praca została wykonana staranie, kolorowo. Dziękuję mamom obu uczniów za pomoc w realizacji zadań świetlicowych.

Tekst  - Marzena Kolenda

 

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE – REALIZOWANE ZDALNIE

IMG_20200326_171328Obraz (2)

Nasi ŚWIETLICZANIE  wykonują wiele prac plastycznych i przesyłają na pocztę mailową. Nauczyciele świetlicy szkolnej, panie Marzena i Iwona przesyłają dzieciom wiele ciekawych linków, które nie tylko uczą dzieci przez zabawę, ale również rozwijają zdolności manualne, recytatorskie, ruchowe.  Przykładowe strony internetowe dla dzieci to:

miastodzieci.pl.,oliloli- newelife.com  – 130 pomysłów na zabawy z dzieckiem w domu, rysowanie symetryczne ponad 70 wzorów do pobrania,

eduzabawy.com – Wielkanoc – dokończ obrazek karty pracy.

Ciastolina, jak zrobić w domu ciastolinę jak paly- doh? yotube.com.

Wierszyki dla dzieci przedszkolnych do recytacji. Rymowanki do pobrania – eduzabawy.com

i wiele innych, które uczniowie oraz rodzice otrzymują codziennie.

Poniżej przestawiam kilka przykładowych prac dla chętnych dzieci. Oczywiście z przesłanych linków mogą wybrać prace wg własnych upodobań. Teraz czekamy na wasze prace.

Dziękuję uczniom za wykonane prace : Juliuszowi C. kl I a, Adamowi F. kl I a , Julii R. kl I b, oraz Szymonowi K. ,IV za zaangażowanie się w realizacji ćwiczeń. Dziękujemy również rodzicom.

Więcej »

WARSZTATY WIELKANOCNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 REALIZOWANE ZDALNIE

90655450_2895664387138283_7596037567242305536_nŚwięta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne atrakcji i zwyczajów, które warto przekazywać młodszym pokoleniom. Tak też stało się w naszej szkole. 21 marca 2020r. Pani Aneta Chadryś i Pani Roksana Małek przeprowadziły zdalne warsztaty wśród uczniów klas I – IV z naszej szkoły. Każdy uczestnik, który zgłosił się na stronie Librus otrzymał gotowe materiały do wykonania prac związanych z tradycją świąt. Wszyscy stworzyli piękne dzieła tj. kury, zające wielkanocne. W szczególny sposób podziękowania przesyłamy rodzicom, którzy dali nam okazję do zdalnego spędzenia czasu w tym gorącym okresie przedświątecznym. Uczestnictwo w naszych warsztatach dało możliwość współdziałania rodziców i dzieci, oraz stworzyło warunki do rozwoju kreatywności i twórczości naszych dzieci.

Więcej »

PRZEDSZKOLAKI W AKCJI „ZDROWO I SPORTOWO” W DOMU

IMG_20200318_190146Zdrowo i Sportowo to akcja, której głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci. Pokazuje dzieciom, jak ważny jest ruch fizyczny dla naszego organizmu, ile przynosi radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie. Zachęcamy rodziców opiekunów, dzieci do aktywności w ramach akcji „Dzieci Trenują w Domu”, której celem jest przybliżenie wszelkich aktywności sportowych bazując na materiałach dostępnych w domu.

Zdrowoisportowo.edu.pl

 


DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU

received_209622050384315

Szanowni rodzice wszystkich naszych przedszkolaków w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek. Zdjęcia z realizacji zajęć można przesyłać do Pani Marty Żukowskiej (marta.zukowska05@gmail.com) lub na Messenger. Pełna relacja z zajęć pojawi się na stronach grup. Więcej »

CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA – MATERIAŁY DLA KLAS 8

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 – rozwiązania! Zapraszamy już od 16 marca na stronę www.cke.gov.pl

DRODZY UCZNIOWIE!

Jeśli nie zdążyliście lub zapomnieliście wypożyczyć książek z biblioteki, możecie część z nich znaleźć w bezpłatnych bibliotekach internetowych:

https://wolnelektury.pl/

https://lektury.gov.pl/

https://polona.pl/

Pod poniższym linkiem znajdziecie bardzo obszerną listę bibliotek cyfrowych, repozytoriów, archiwów i muzeów cyfrowych w Polsce:

http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-polsce/ Więcej »

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY – DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU

GrafikaDoZamieszczenia

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE!

W dniach 16 – 25 marca szkoła będzie nieczynna. Nie oznacza to jednak, że jest to okres feryjny. Apelujemy o niewychodzenie z domu i wykorzystanie czasu na utrwalanie wiedzy. Nie pozostawiamy Was samych  – jesteśmy z Wami myślami. Nauczyciele, za pośrednictwem dziennika elektronicznego, będą wysyłali linki do portali edukacyjnych, karty pracy, materiały dodatkowe, informacje o różnych zadaniach.  Prosimy o codzienne logowanie się w Librusie. Istnieje możliwość wysyłania wiadomości do poszczególnych nauczycieli – będą oni na nie odpowiadać na bieżąco.  Ósmoklasiści – pamiętajcie o czekających Was egzaminach.  Z wirtualną pomocą nauczycieli z pewnością świetnie się do nich przygotujecie.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i apelujemy, by nie zmarnować tego czasu.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie

2020-03-13 Apel-młodzież

„JAK WSPIERAĆ SAMODZIELNOŚĆ DZIECKA”

20200306_165421a

„Pierwszym aktem dziecka, potwierdzającym świadomość jego własnej niezależności, jest jego obrona przed tymi, którzy próbują mu pomóc.”

                                                                                        Maria Montessori

„Zostaw, bo wylejesz”, „nie dotykaj, bo stłuczesz”, „daj, ja to zrobię lepiej, szybciej, dokładniej” – stale słyszy dziecko. Czy ciągle pomagając dzieciom lub wyręczając je w różnych sprawach, spowodujemy, że staną się samodzielne? Na takie pytanie w piątek 6 marca rodzice uczniów klasy II b szukali odpowiedzi uczestnicząc w warsztatach tematycznych pt. „Jak wspierać samodzielność dziecka”, przygotowanych przez panią Anetę Chadryś. Celem tego spotkania było uwrażliwienie rodziców na znaczenie samodzielności dzieci dla ich przyszłości oraz poznanie sposobów wspierania  samodzielności dzieci.  Rodzice bardzo intensywnie pracowali w zespołach, a każde zadanie było dla nich nie lada wyzwaniem.  Samodzielność jest potrzebą rozwojową każdego dzieckaPoprzez podejmowanie prób i gromadzenie doświadczeń, stopniowo opanowuje ono niezbędne w życiu umiejętności, rozwija swoje możliwości, poznaje własną odrębność i kształtuje tożsamość.
Więcej »