Archive for Wrzesień, 2020

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA III B

14 września 2020r. uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią – p. Anetą Chadryś oraz nauczycielami Grażyną Wyszkowską i Małgorzatą Jaświn urządzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło duże ognisko, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Ten dzień był okazją do zbioru ziemniaków, różnych zabaw, wyścigów, a także obserwacji ogrodu oraz  sadu. Degustacja pieczonych ziemniaków sprawiła wszystkim dużo radości, a zajęcia organizowane na świeżym powietrzu były wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci. Więcej »

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2020/21

maraton czytelniczy

Mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych  do udziału w ogólnopolskim konkursie czytelniczym pod nazwą Wielki Maraton Czytelniczy. Przedsięwzięcie po raz kolejny uzyskało Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Przebieg konkursu: od września 2020 r. do marca 2021 roku uczniowie szkół podstawowych, muszą przeczytać wskazane książki. Następnie piszą test konkursowy, składający się z zadań różnej konstrukcji (pytania zamknięte jedno – i wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda-fałsz, rozsypanki wyrazowe, zadania otwarte).

Zdobywcy największej ilości punktów w testach zdobywają odpowiednio tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego. Dla uczniów starszych klas szkół podstawowych to okazja do dobycia punktów na świadectwie.

Dla uczniów, którzy zdobędą najwięcej punktów z niektórych lektur przewidujemy też spotkania z autorem książki w Filii Gdańskiej WiMBP, ul. Mariacka 42, Gdańsk. Więcej »

NIEZWYKŁE SPOTKANIE – IX ODSŁONA NARODOWEGO CZYTANIA

Do niezwykłego spotkania w centrum Kętrzyna przy ławeczce patrona Kętrzyna Wojciecha Kętrzyńskiego doszło 4 września 2020 roku. Spotkali się tam czytający i słuchacze. Lekturą Narodowego Czytania była „Balladyna” J. Słowackiego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W rolę bohaterów „Balladyny” wcieliło się 16 osób znanych z działalności publicznej. Wśród tych 16 osób były uczennice naszej szkoły: Olga Łozowska, Wiktoria Pietkiewicz, Laura Roguszka. Spotkanie uświetniła dr Renata Rozbicka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Opowiedziała o okolicznościach powstania dramatu J. Słowackiego. Odczytany został również list Prezydenta, w którym zachęca do wspólnego obcowania z polską literaturą. Spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze, dopisywała piękna pogoda. Więcej »

PROJEKT „TIK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W KĘTRZYNIE”

W szkole od września 2020 r. do czerwca 2022 r. jest  realizowany projekt współfinansowany z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli wszystkich przedmiotów  w zakresie:

• korzystania z narzędzi TIK (telekomunikacyjnych, informatycznych i komunikacyjnych) zakupionych do szkoły,
  •  włączania narzędzi TIK do nauczania przedmiotowego,
  •  kształtowania i rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów z uwzględnieniem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni poprzez realizację koła informatycznego,
  •  umiejętności uczenia się,
  • uzupełnienia kwalifikacji zawodowych nauczycieli,
  •  wyposażenia szkoły w pomoce dydaktyczne, narzędzia TIK niezbędne do realizacji programów nauczania w szkole z uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości szans kobiet i mężczyzn.

Projekt zakłada komplementarność wsparcia szkoły, nauczycieli i uczniów poprzez realizowanie niżej wymienionych zadań:

1. Dostosowanie pomieszczeń, zakup sprzętu TIK, pomocy dydaktycznych oraz szkolenie z obsługi urządzeń cyfrowych i sprzętu informatycznego, w tym mobilnego zakupionego do szkół w ramach wsparcia EFS.
  2. Podniesienie kwalifikacji/kompetencji nauczycieli.
  3. Realizację zajęć – koła informatycznego.
  4. Wycieczki edukacyjne.

Projektem objętych będzie 76 uczniów klas II –VIII oraz 12 nauczycieli.

Szczegółowy harmonogram udzielania wsparcia w projekcie pn. „TIK w Szkole Podstawowej nr 3 w KętrzynieWięcej »

WITAJ SZKOŁO! – ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Więcej »