Archive for Wrzesień, 2020

NIEMIECKIE WYNALAZKI TECHNICZNE

Niemcy są przykładem kraju, który znany jest z dokonań nie tylko ekonomicznych ale przede wszystkim technicznych. Wynalazki  techniczne  stały się tematem konkursu na prezentację multimedialną (film do 2 minut  lub pokaz slajdów), który odbył się pod koniec września. Udział w konkursie wzięli uczniowie klasy 8 a, którzy przedstawili ciekawostki i historię naukowych dokonań np.  z dziedziny motoryzacji, techniki, gospodarstwa domowego itp.

I MIEJSCE  Karol Stefański

II MIEJSCE Olga Łozowska

III MIEJSCE Kacper Sadlak

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!! Więcej »

HISTORYCZNA EKSPOZYCJA W BASZCIE

IMG_20200929_105802abc

W dn. 29.09 trzy klasy z naszej szkoły- 4a, 4b i 6b pod opieką nauczycielki historii p. Doroty Sterniak uczestniczyły w otwarciu ekspozycji historycznej „W średniowiecznej kuchni”. Na zaproszenie muzeum kętrzyńskiego uczniowie naszej szkoły udali się do wyremontowanej baszty przy ul. Traugutta, gdzie mieli przyjemność wziąć udział w pokazach kuchni średniowiecznej i zjeść upieczonego w glinianym piecu placka. Następnie wysłuchali pogadanki pani dr Alicji Dobrosielskiej z UWM na temat potraw i sposobu przygotowywania posiłków w średniowieczu. Więcej »

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 wrzesnia

Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.  W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Od 21 do 25 września na zajęciach języka niemieckiego i języka angielskiego odbywały się specjalne lekcje. Uczniowie klasy 2a przygotowali flagi krajów europejskich, a dziewczęta z klas 7 a i 7 b przygotowały gazetkę ścienną zachęcającą do nauki języków obcych.Wykonywanym zadaniom towarzyszyła zabawa językiem angielskim i niemieckim oraz przekonanie, że warto uczyć się języków obcych. Więcej »

„ŻUCZKI” I BOHATERON

BOHATERON-A4-SZKOLY

 

W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole kolejny już, piąty raz, bierze udział w akcji „Kartka dla Powstańca”. Akcja ta stanowi część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię”, w ramach której realizowany jest projekt „BohaterON w grupie „Żuczki””. Celem projektu jest edukowanie młodych pokoleń, wzmacnianie tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych i budowanie wrażliwości społecznej. Projekt przeznaczony jest do realizacji w różnych grupach wiekowych. Dla najmłodszych przeznaczona jest akcja „Kartka dla Powstańca”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysyłanie im symbolicznej wielkiej kartki. Koordynatorem akcji jest Pani Marta Żukowska.

PROJEKT „TIK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W KĘTRZYNIE”

programy-regionalne-fundusze-europejskie

INFORMACJA O NABORZE NAUCZYCIELI

DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
PN. „TIK  w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie”

Ogłasza się nabór uczestników – nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3  im. Marii Zientary – Malewskiej do uczestnictwa w szkoleniach w ramach projektu pn. „TIK  w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 2: „Kadry dla gospodarki”, Działanie 2. 2 „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów”, Poddziałanie 2.2.1  „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów – projekty konkursowe”. Więcej »

1 DZIEŃ JESIENI

168-1024x768

22 września dzieci z Oddziałów Przedszkolnych powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Z tej okazji, każda grupa wykonała pracę plastyczną pt. „Jesienny liść” oraz uczestniczyła w zorganizowanych przez swoje Panie grach i zabawach, śpiewaniu piosenek i uczeniu się wierszyków o jesiennej tematyce, jak też poznawaniu lub przypomnieniu sobie kolorów, jakimi Jesień maluje świat przyrody, zwiastując tym samym swoje nadejście.. Korzystając z uroków pięknej pogody, nasze przedszkolaki bawiły się również na świeżym powietrzu i szukały  oznak jesieni w szkolnym otoczeniu. Wszystkim dopisywał dobry humor, a  poprzez zabawę, dzieci miały możliwość poznania nowych i utrwalenia posiadanych już wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Wykonywanie prac plastycznych z kolei stanowiło okazję nie tylko zwrócenia uwagi dzieci na barwy i walory estetyczne, lecz także stworzyło możliwość kształtowania zarówno ich spostrzegawczości i wrażliwości na otaczający świat, jak też poczucia przynależności do grupy i bycia jej ważną częścią. Więcej »

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA III B

14 września 2020r. uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią – p. Anetą Chadryś oraz nauczycielami Grażyną Wyszkowską i Małgorzatą Jaświn urządzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło duże ognisko, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Ten dzień był okazją do zbioru ziemniaków, różnych zabaw, wyścigów, a także obserwacji ogrodu oraz  sadu. Degustacja pieczonych ziemniaków sprawiła wszystkim dużo radości, a zajęcia organizowane na świeżym powietrzu były wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci. Więcej »

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2020/21

maraton czytelniczy

Mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych  do udziału w ogólnopolskim konkursie czytelniczym pod nazwą Wielki Maraton Czytelniczy. Przedsięwzięcie po raz kolejny uzyskało Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Przebieg konkursu: od września 2020 r. do marca 2021 roku uczniowie szkół podstawowych, muszą przeczytać wskazane książki. Następnie piszą test konkursowy, składający się z zadań różnej konstrukcji (pytania zamknięte jedno – i wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda-fałsz, rozsypanki wyrazowe, zadania otwarte).

Zdobywcy największej ilości punktów w testach zdobywają odpowiednio tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego. Dla uczniów starszych klas szkół podstawowych to okazja do dobycia punktów na świadectwie.

Dla uczniów, którzy zdobędą najwięcej punktów z niektórych lektur przewidujemy też spotkania z autorem książki w Filii Gdańskiej WiMBP, ul. Mariacka 42, Gdańsk. Więcej »

NIEZWYKŁE SPOTKANIE – IX ODSŁONA NARODOWEGO CZYTANIA

Do niezwykłego spotkania w centrum Kętrzyna przy ławeczce patrona Kętrzyna Wojciecha Kętrzyńskiego doszło 4 września 2020 roku. Spotkali się tam czytający i słuchacze. Lekturą Narodowego Czytania była „Balladyna” J. Słowackiego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W rolę bohaterów „Balladyny” wcieliło się 16 osób znanych z działalności publicznej. Wśród tych 16 osób były uczennice naszej szkoły: Olga Łozowska, Wiktoria Pietkiewicz, Laura Roguszka. Spotkanie uświetniła dr Renata Rozbicka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Opowiedziała o okolicznościach powstania dramatu J. Słowackiego. Odczytany został również list Prezydenta, w którym zachęca do wspólnego obcowania z polską literaturą. Spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze, dopisywała piękna pogoda. Więcej »

PROJEKT „TIK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W KĘTRZYNIE”

W szkole od września 2020 r. do czerwca 2022 r. jest  realizowany projekt współfinansowany z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli wszystkich przedmiotów  w zakresie:

  • korzystania z narzędzi TIK (telekomunikacyjnych, informatycznych i komunikacyjnych) zakupionych do szkoły,
  •  włączania narzędzi TIK do nauczania przedmiotowego,
  •  kształtowania i rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów z uwzględnieniem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni poprzez realizację koła informatycznego,
  •  umiejętności uczenia się,
  • uzupełnienia kwalifikacji zawodowych nauczycieli,
  •  wyposażenia szkoły w pomoce dydaktyczne, narzędzia TIK niezbędne do realizacji programów nauczania w szkole z uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości szans kobiet i mężczyzn.

Projekt zakłada komplementarność wsparcia szkoły, nauczycieli i uczniów poprzez realizowanie niżej wymienionych zadań:

  1. Dostosowanie pomieszczeń, zakup sprzętu TIK, pomocy dydaktycznych oraz szkolenie z obsługi urządzeń cyfrowych i sprzętu informatycznego, w tym mobilnego zakupionego do szkół w ramach wsparcia EFS.
  2. Podniesienie kwalifikacji/kompetencji nauczycieli.
  3. Realizację zajęć – koła informatycznego.
  4. Wycieczki edukacyjne.

Projektem objętych będzie 76 uczniów klas II –VIII oraz 12 nauczycieli.

Szczegółowy harmonogram udzielania wsparcia w projekcie pn. „TIK w Szkole Podstawowej nr 3 w KętrzynieWięcej »

WITAJ SZKOŁO! – ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

DSCF4242

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Więcej »