Archive for Wrzesień 4th, 2020

PROJEKT „TIK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W KĘTRZYNIE”

W szkole od września 2020 r. do czerwca 2022 r. jest  realizowany projekt współfinansowany z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli wszystkich przedmiotów  w zakresie:

• korzystania z narzędzi TIK (telekomunikacyjnych, informatycznych i komunikacyjnych) zakupionych do szkoły,
  •  włączania narzędzi TIK do nauczania przedmiotowego,
  •  kształtowania i rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów z uwzględnieniem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni poprzez realizację koła informatycznego,
  •  umiejętności uczenia się,
  • uzupełnienia kwalifikacji zawodowych nauczycieli,
  •  wyposażenia szkoły w pomoce dydaktyczne, narzędzia TIK niezbędne do realizacji programów nauczania w szkole z uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości szans kobiet i mężczyzn.

Projekt zakłada komplementarność wsparcia szkoły, nauczycieli i uczniów poprzez realizowanie niżej wymienionych zadań:

1. Dostosowanie pomieszczeń, zakup sprzętu TIK, pomocy dydaktycznych oraz szkolenie z obsługi urządzeń cyfrowych i sprzętu informatycznego, w tym mobilnego zakupionego do szkół w ramach wsparcia EFS.
  2. Podniesienie kwalifikacji/kompetencji nauczycieli.
  3. Realizację zajęć – koła informatycznego.
  4. Wycieczki edukacyjne.

Projektem objętych będzie 76 uczniów klas II –VIII oraz 12 nauczycieli.

Szczegółowy harmonogram udzielania wsparcia w projekcie pn. „TIK w Szkole Podstawowej nr 3 w KętrzynieWięcej »