Archive for Listopad 19th, 2020

DZIEŃ JEŻA U PRZEDSZKOLAKÓW

10 listopada grupa Pszczółki po raz pierwszy obchodziła przypadający w tym dniu-Międzynarodowy Dzień Jeża. Dzień ten, był znakomitą okazją by uświadomić dzieciom, jak ważną rolę w środowisku pełnią jeże, przybliżenie gatunku objętego częściową ochroną, wskazanie, co  zagraża tym małym zwierzątkom, jak my możemy im pomóc. W czasie zajęć zdalnych dzieci oglądały film przyrodniczy o jeżach, słuchały ciekawostek o ich życiu i zwyczajach, uczyły się zabawy naśladowczo-ruchowej „Jeż”, a także bawiły się przy nagraniu piosenki „A to jeż”. W grupie został także przeprowadzony konkurs plastyczny, którego tematem był oczywiście-jeż. Pszczółki wykonały przepiękne prace, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne i przyrodnicze. Wszystkie konkursowe jeże były oryginalne i bardzo ciekawe. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i książeczkę niespodziankę. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom dzieci z naszej grupy za udostępnienie materiałów do wykonania prac i pomoc dzieciom. Dzień Jeża z pewnością na stałe zagości w kalendarzu świąt w przedszkolu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac wykonanych przez nasze dzieci.