Archive for Styczeń, 2021

29 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – GRAMY Z GŁOWĄ

144426499_249920349989233_6669123071391128732_n

31 stycznia odbył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30 Wolontariuszy w których skład wchodzili nauczyciele, rodzice oraz dzieci z naszej szkoły wyruszyło na teren naszego miasta, aby rozpocząć zbiórkę na rzecz „Laryngologii, Otolaryngologii i Diagnostyki Głowy”. Do akcji włączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Szczególnie w tak trudnym czasie otworzyliśmy nasze serca na potrzeby innych!!!!! Zebraliśmy łącznie 17 656,33. Z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym w tak ogromne przedsięwzięcie jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Możemy być z siebie dumni, że dołożyliśmy naszą cegiełkę do ratowania ludzkiego życia.

20210131_163940

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

„Prawdziwym bogactwem człowieka jest całe dobro jakie czyni dla świata”

20210126_120206

Serce na plastikowe  nakrętki stanęło przed naszą szkołą. Opiekę nad tym „dziełem” będzie sprawować Szkolno-Przedszkolny Klub Wolontariatu. Na ręce Pani Marty Żukowskiej, Joanny Kołowrockiej – Kot oraz Anety Chadryś przekazał je we wtorek pan Daniel Kowalczyk, właściciel firmy „Zakład Kowalsko-Ślusarski Kowalczyk” wraz z Panem Mariuszem Chadryś, tatą naszego przedszkolaka, który w ramach wolontariatu przyczynił się do stworzenia tego „dzieła” (za co bardzo dziękujemy). Nakrętki do serduszka mogą wrzucać wszyscy zainteresowani. Nasi uczniowie oraz dzieci z przedszkola proszeni są o podanie zebranych kilogramów wychowawcom oraz wykonanie pięknęgo zdjęcia. Więcej »

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM WALENTYM

uid_c3fee00ca0b0f8273b42fc674272f8821475060013120_width_1920_play_0_pos_0_gs_0_height_1080

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM WALENTYM :)

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALETNYNKOWEJ ZBIÓRKI SŁODYCZY DLA PODOPIECZNYCH

DPSW KĘTRZYNIE

Zbieramy: musy owocowe, pakowane ciastka,

Miejsce zbiórki:

Oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 przynoszą dary do wychowawców, klasy 4-8 do Pani Doroty Mendala.

Zbiórka trwa do 08.02.2021r.

Wszelkich informacji udziela Pani Marta Żukowska oraz Pani Dorota Mendala.

JASEŁKA W KL. I B – TEATRZYK CIENI

Każdego roku braliśmy udział w Festiwalu Jasełek organizowanym przez Akcję Katolicką przy parafii świętego Jerzego. Niestety w tym roku nie możemy tego zrealizować. W związku z całą sytuacją uczniowie klasy I b nagrali z pomocą rodziców teatrzyk cieni. Zapraszamy do obejrzenia wybranych nagrań.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Dzisiaj świętuj razem z nami,

Bo dzień Babci i Dziadka dziś mamy!

Dajmy im życzeń moc,

Uśmiechów naszych i buziaków cały kosz!

Zdrówka, szczęścia i radości,

Zrozumienia, pomyślności,

Bądźcie dalej tak kochani,

Nie zmieniajcie się i bądźcie już zawsze tacy sami!”

Babcia i dziadek – to osoby, które w życiu każdego człowieka odgrywają bardzo ważną rolę, bo to właśnie oni pocieszą, utulą i to tylko u nich spędza się najwspanialsze wakacje.

Dni 21 i 22 stycznia, na które przypada świętowanie, to szczególna okazja, aby podziękować Babci i Dziadkowi za trud włożony w wychowanie oraz opiekę. Aby uhonorować to święto, dzieci odpowiednio wcześniej przygotowują piosenki, wierszyki oraz występy. Nawet niewielki gest i wysiłek włożony w życzenia i spędzenie czasu z Dziadkami w ich dniu ma dla nich ogromne znaczenie. Każda Babcia i Dziadek bardzo docenia, kiedy wnuczek pamięta o ich święcie. Dzięki temu mogą poczuć się kochani, potrzebni oraz ważni. Więcej »

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

139844586_186487489876188_8073627598406030444_n

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. W oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie, wszystkie grupy postanowiły uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci w tym dniu bawiły się z pluszowym Kubusiem, grały w gry i układały puzzle związane z bohaterem książki „Kubuś Puchatek”. Przedszkolaki od rana brały udział w zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych oraz chętnie zapoznały się z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku. Następnie dzieci posłuchały opowiadania, oglądały bajki i kolorowały obrazki z Kubusiem Puchatkiem. Na zakończenie odśpiewaliśmy naszemu solenizantowi gromkie „100 lat”. Dzień upłynął nam w radosnej zabawie z mieszkańcami Stumilowego Lasu. Więcej »

POWRÓT DO SZKOŁY UCZNIÓW KL. I – III

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki od 18.01.2021r. do szkół wracają uczniowie klas 1-3. Pozostali uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym.