Archive for Luty 18th, 2021

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

1456

Od kilkunastu lat 17 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Kota. To międzynarodowe święto, ustanowione ponad 30 lat temu we Włoszech. Jegocelem jest uwrażliwienie społeczeństwa na kocie sprawy, w tym także na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom. Jest to także dzień, na który z pewnością czekają wszyscy ci, którzy mają w domu kota.

Z okazji tego święta uczniowie napisali prace, których bohaterami są nasi ulubieńcy. Prezentujemy nagrodzone prace w szkolnym konkursie literackim.

1346„Radioaktywny kot” 

  Pewnego dnia kocur o imieniu Piorun wybrał się w poszukiwaniu nowego domu, ponieważ jego tymczasowe miejsce zamieszkania zostało perfidnie zniszczone. W dzień chodził po ulicach i łąkach szukając pożywienia, a w nocy spał u innych kotów lub przy koszach na śmieci.

   Któregoś dnia Piorun ujrzał pewien pustostan, w którym postanowił zamieszkać. Gdy wszedł do niego, poczuł dziwny, piekący w nozdrza zapach, który unosił się w całym budynku. Na ścianach widać było różnokolorowe plamy i równania chemiczne. Piorun zastanawiał się, co to znaczy. Gdy wdrapał się na drugie piętro, zobaczył tabliczkę z napisem „Pracownia chemiczna”. Wiedział już, że ten pustostan to tak naprawdę opuszczone labolatorium chemiczne. To wyjaśniałoby, dlaczego znajduje się na samym końcu miasta. Więcej »