Archive for Maj, 2021

NASZA SZKOŁA I PRZEDSZKOLE ZWYCIĘZCAMI ROWEROWEGO MAJA

Dnia 30 maja w Kętrzyńskim Amfiteatrze odbyło się oficjalne zakończenie kampanii „ROWEROWY MAJ”.  Z rąk burmistrza oraz wiceburmistrza miasta Kętrzyn najaktywniejsi uczestnicy otrzymali nagrody. Nasza szkoła mogła pochwalić się zdecydowanie najliczniejszą, bo aż 28-osobową reprezentacją uczniów klas 1-8, którzy uzyskali 100%-ową frekwencję przejazdów. Najaktywniejszą klasą w naszej szkole okazał zespół 4a pani Eweliny Kopyczyńskiej, natomiast w oddziałach przedszkolnych grupa 4L a. Rywalizacja również toczyła się na poziomie międzyszkolnym i tu „Trójka” nie miała sobie równych. Z dużą przewagą pokonaliśmy reprezentacje innych szkół podstawowych oraz przedszkoli, zajmując w obu kategoriach 1 miejsce! Gratulujemy wszystkim uczestnikom ich aktywności i już teraz gorąco zachęcamy uczniów do udziału w kampanii za rok! Więcej »

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2021

20210521_130122

W tym roku Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem: „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Celem programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Nasza biblioteka zorganizowała spotkanie przedszkolaków z grupy Motylki z panią bibliotekarką Grażyną Wyszkowską , na którym dzieci dowiedziały się jak  wygląda i pracuje szkolna biblioteka. Starsze klasy w ramach Tygodnia Bibliotek wzięły udział konkursach czytelniczych. Klasa piąta zmierzyła się z testem sprawdzającym ich wiedzę na temat mitologii greckiej . Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a byli to : Lena Cichomska, Bartek Zawadzki-Rymsza i Hubert Łapuć.

Klasy trzecie  zmierzyły się w konkursie czytelniczym „Z baśniami za pan brat”. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z twórczością największych baśniopisarzy Ch. H. Andersena, braci Grimm i Ch. Perraulta. I miejsce zajęła Julia Piworowicz, II Maria Nykiel a III Hania Kawczyńska. Więcej »

KOCHAMY WAS – DZIEŃ MAMY I TATY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Dzień Mamy i Taty gr. Żuczki


Dzień Mamy i Taty gr. Pszczółki

Szanowni Rodzice

W związku z powrotem ucz. kl. IV-VIII do nauki w trybie stacjonarnym, proszę o telefoniczne potwierdzenie do 31.05.2021r. chęci korzystania przez dziecko z obiadów wydawanych w stołówce szkolnej.

                                                                                                                                           Intendentka szkolna

Telefon kontaktowy: 513211741

ZAKOŃCZENIE KAMPANII „ROWEROWY MAJ”

IMG_20210524_094332

Dnia 24 maja 2021 r. zakończyła się w naszej szkole kampania Rowerowy Maj. Wzięło w niej udział 74 uczniów klas 1-8 oraz 8 nauczycieli. Zadaniem uczestników było wykonanie przejazdu do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach lub deskorolce (w przypadku nauki stacjonarnej). W trybie zdalnego nauczania, za aktywne podróże uznawało się przejazdy do dowolnego celu, które trwają minimum 30min. Więcej »

SZKOLNY KONKURSU CZYTELNICZY „Z BAŚNIAMI ZA PAN BRAT”

20210521_130307

Dzieciństwo nierozerwalnie kojarzy się z bajkami. Magiczny świat najpiękniejszych baśni to coś, co warto podarować każdemu dziecku. Spróbujmy sobie sprecyzować samo pojęcie baśni. Co to jest? Baśnie to nic innego jak historie, których cechą charakterystyczną jest występowanie nierzeczywistych elementów. Bardzo często w baśniach można znaleźć echo dawnych przekonań i wierzeń. W ramach innowacji pedagogicznej, którą realizują Panie Aneta Chadryś oraz Grażyna Wyszkowska uczniowie zapoznawali się z utworami Andersena, braci Grimm i Perreaulta. Dzięki temu czytanie baśni stało się doskonałym treningiem wyobraźni. Razem ze swoimi niesamowitymi postaciami i biegiem zdarzeń, jest znakomitą pożywką dla dziecięcej kreatywności. Z okazji tygodnia bibliotek szkolnych uczniowie klas trzecich przystąpili do Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Z baśniami za pan brat”. Mieli do rozwiązania test przygotowany przez Panią Grażynę Wyszkowską. W miłej atmosferze sprawdzili swoją wiedzę na temat baśni znanych pisarzy. Więcej »

KAROL STEFAŃSKI LAUREATEM KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

1695

Dnia 19.05.2021r. odbył się Finał Lokalnej Edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży, a także przeciwdziałanie przemocy i agresji oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Nagrody laureatom konkursu wręczyli: Burmistrz Miasta Kętrzyn Pan Ryszard Henryk Niedziółka oraz kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętrzynie Pani Marzena Utko. Spotkanie uświetnił występ Katarzyny Dresner oraz zespołu „Mini Jedyneczki” pod kierunkiem Pani Doroty Gwardy, a także pokaz sztuk walk przygotowany przez Adama Fijałkowskiego.

Wśród zacnego grona znalazł się również uczeń naszej szkoły Karol Stefański.

Karol osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. Reprezentuje klasę/szkołę w konkursach i olimpiadach, aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz szkoły, klasy, miasta, środowiska. Przykładnie spełnia obowiązki szkolne, samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia. Zawsze punktualny i zdyscyplinowany, prezentuje wysoką kulturę osobistą, odpowiedzialny za powierzone obowiązki jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych. Jest także członkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu, bierze udział w różnych akcjach charytatywnych i podejmuje działania na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. Karol jest również członkiem samorządu klasowego oraz zastępcą przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Niezmiernie cieszy nas sukces Karola, któremu serdecznie gratulujemy

i życzymy oczywiście kolejnych sukcesów! Więcej »

LAPBOOKI UCZNIÓW KL. III B

1619428358008Drogocenną rzeczą w naszej nauczycielskiej pracy jest sposób w jaki przekażemy uczniom wiedzę. Jednym z takich sposobów, który przedstawiłam w swojej innowacji pedagogicznej jest stosowanie metod aktywizujących. To one pobudzają uczniów do działania i lepszego przyswajania zdobytych umiejętności. Wspaniałym natomiast narzędziem zachęcającym do działania jest tworzenie lapbooków. Jest to książka wykonana przez ucznia we współdziałaniu z nauczycielem jak również rodzicem. W klasie każdy lapbook wykonany przez uczniów na wspólny temat może być inny. Nic nas nie ogranicza. Uczniowie mogą wykazać się różnorodnością pomysłów i rozwiązań.  Podczas zajęć edukacyjnych wspólnie z uczniami stworzyliśmy własne lapbooki w oparciu o baśnie, natomiast w domu uczniowie razem z rodzicami przygotowali lapbooki w oparciu o lekturę pt. Pinokio”. Zanim dzieci zabrały się do pracy mieli możliwość uczestniczyć online w spektaklu teatralnym „Pinokio”. W taki oto sposób mogłam zrealizować jeden z najważniejszych celów mojej innowacji pedagogicznej a mianowicie uatrakcyjnienie zajęć poprzez samodzielne pogłębianie wiedzy na dany temat oraz umiejętność przedstawiania zdobytej wiedzy.
Więcej »

GRY STOLIKOWE

Współczesny nauczyciel wciąż szuka nowych rozwiązań, chcąc zapewnić uczniom jak najbardziej atrakcyjny i efektywny sposób uczenia się. W tym celu często łączy się edukację z rozrywką, dzięki czemu uzyskuje się idealny klimat sprzyjający uczeniu się przez doświadczenie. Powszechnie wiadomo, że dzieci uczą się swobodnie poprzez zabawę, która pozostaje ich główną aktywnością. Wówczas uczeń nie odczuwa przymusu nauki, a rozwija się zarówno poznawczo, jak i społecznie, emocjonalnie i często fizycznie. Niewątpliwie do działań tych możemy zaliczyć gry planszowe, stanowiące zarówno świetną rozrywkę, jak i aspekt edukacyjny i wychowawczy. W tym roku po raz pierwszy mogliśmy oglądać zmagania uczniów klas 1 – 3 w rozgrywkach stolikowych tj. „Kółko i krzyżyk” oraz  „Warcaby”. Była to niesamowita rywalizacja, podczas której każdy dał z siebie jak najwięcej, aby uzyskać wysoki wynik. Więcej »

TOGŁOSZENIEERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022


Więcej »

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

185945832_1996199137202584_7117633875245469939_n

„Każde dziecko o tym wie,

chcesz być zdrowy – ruszaj się.

Sport to bardzo ważna sprawa,

są reguły, jest zabawa…”

            „Sport to zdrowie”- pod tym hasłem 12 maja br. w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Uczestnikami sportowych zmagań były dzieci z grupy ,,Pszczółki”. Przedsięwzięcie to miało na celu nie tylko zintegrowanie grupy, ale też naukę sportowej rywalizacji w duchu fair play i popularyzowanie sportu, jako formy aktywnego wypoczynku. Podczas zawodów panowała niezwykła atmosfera. Dzieci rywalizowały w wielu konkurencjach, m.in. biegach, skokach, rzutach do celu, przeciąganiu liny. Wszystkie dzieci włożyły wiele serca i wysiłku w swoje działania, a każda nowa konkurencja budziła wśród najmłodszych wielkie emocje. Dziś nie było przegranych. Każdy przedszkolak został wyróżniony i nagrodzony medalem, a także nagrodą. Zwycięzcami w poszczególnych konkurencjach zostali:

Dziewczynki: 1 miejsce- Zosia N., 2 miejsce- Gaja K., 3 miejsce- Kalina Sz.

Chłopcy: 1 miejsce- Miłosz M., 2 miejsce-Tomasz W., 3 m.- Dominik K.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom naszych podopiecznych za przygotowanie dzieci do turnieju. Szczególne podziękowania przekazujemy Rodzicom Miłosza i Kaliny za przygotowanie nagród niespodzianek dla uczestników dzisiejszego sportowego święta. Więcej »

18346

FINAŁ „WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO”

Tegoroczny „Wielki Maraton Czytelniczy” organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę im. J.C. Korzeniowskiego dobiegł końca. Wzięło w nim udział 309 szkół. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7752 uczniów z województw mazowieckiego, pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego. Młodzi czytelnicy co miesiąc czytali wyznaczoną przez organizatorów książkę, by potem rozwiązać test.

Nasi uczniowie przystąpili do tego konkursu po raz trzeci. Maja Roguszka została laureatką w kat. klas IV-VI, Nina Gembal i Aleksandra Stefańska otrzymały wyróżnienia.

Gratulujemy sukcesu zarówno wyróżnionym, jak i wszystkim czytelnikom naszej szkoły, którzy wzięli udział w kilkumiesięcznych zmaganiach.

POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE DO KLAS I

Drodzy Rodzice

W związku z wolnymi miejscami do klas I na rok szkolny 2021/2022

w dniach 14 – 23.05.2021

ROZPOCZNIE SIĘ REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

(zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym – Zarządzenie Nr 26/2021 z dnia 26.01.2021r.)

Tak, jak w pierwszym postępowaniu rekrutacyjnym, prosimy o złożenie wniosku wraz z wymaganymi dokumentami w terminie 14-23.05.2021 r. do godziny 15:00. Poniżej umieszczone są dokumenty do pobrania, które wypełnione należy dostarczyć do szkoły ( w kopercie lub koszulce – zabezpieczone przed wysunięciem się dokumentów) i w związku z sytuacją epidemiczną w kraju pozostawić w skrzynce podawczej w holu szkoły. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny do placówki (89) 752-32-71

Formularz-rekrutacyjny-szkola (1)

Formularz-rekrutacyjny-spoza-obwodu-szkoa

Przewodnicząca komisji rekrutacyjnej

Marta Żukowska

MotoMajówka 2021 – AKCJA CHARYTATYWNA DLA KRZYSIA

received_367509921345596

Już po raz trzeci nasz Klub Wolontariatu reprezentowany przez Panią Martę Żukowską i jej wychowanków wsparł MotoMajówkę – akcję charytatywną, tym raz na rzecz małego Krzysia chorego na białaczkę limfoblastyczną. 8 maja do Barcian zjechali motocykliści z Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji „MotoMasuria”, którego członkiem jest również Pani Marta. Były licytacje, kiermasz ciast, grill, konkursy i loteria fantowa organizowana przez Drużynę Szpiku. Była też możliwość oddania krwi, zostania dawcą szpiku. Ogromne podziękowania należą się rodzicom z grupy „Żuczki” za przekazanie ciast na licytację oraz osobisty wkład w MotoMajówkę. Tata małego Wojtka zorganizował przejazd swoim własnym kabrioletem. Zebrany dochód w kwocie 12 107, 36 zł został przekazany na leczenie Krzysia.

DZIĘKUJĘ w imieniu własnym oraz Drużyny Szpiku

183940900_1858377477645427_774210172086725354_n

Zapraszam do obejrzenia małej fotorelacji.

Marta Żukowska

Więcej »