Archive for Grudzień, 2021

received_227284156223949

Magiczny czas… czas dobrych relacji.

snieżek

MAGICZNY ŚWIĄTECZNY CZAS

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „KOLĘDY I PASTORAŁKI SERCEM MALOWANE”

010

 Z przyjemnością ogłaszamy, iż pomimo pandemii i związanych z nią komplikacji, na konkurs wpłynęły prace. Uczestnicy wykazali się dużą  kreatywnością i wyobraźnią. A oto wyniki: Więcej »

,,Nie wisi nam to”- miejska akcja ubierania choinek

WYCIECZKA „PSZCZÓŁEK” DO WIOSKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

,,JASEŁKA” w grupie PSZCZÓŁKI

AKADEMIA KROKIETA I LAMY w grupie ,,Pszczółki”

Grupa przedszkolna Pszczółki od września b.r. aktywnie uczestniczy w zajęciach ruchowych programu AKADEMIA KROKIETA I LAMY. Kolorowe filmy edukacyjne przykuwają uwagę naszych przedszkolaków. Dzięki zabawom ruchowym z głównymi bohaterami Akademii, dzieci nie tylko rozwijają swoją sprawność fizyczną, ale także zdobywają szereg nowych wiadomości na różne tematy. Zajęcia na platformie online są dla naszych podopiecznych nie tylko doskonałą zabawą, ale też nauką. Wszystkie tematy zajęć zostały bowiem opracowane z uwzględnieniem podstawy programowej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.                                                                                                                                                                                                    Ewa Jakoniuk

„DBAJMY O NASZE WODY,BO TO SKARB PRZYRODY”-konkurs rozstrzygnięty!

 

8Dnia 15.12.2021 roku o godz. 9:30 w Ratuszu Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu ekologicznego ogłoszonego przez Gminę Kętrzyn pn „Dbajmy o nasze wody, bo to skarb przyrody ”  realizowanego w ramach projektu pn. „Ochrona i zrównoważone wykorzystywanie wodnych obiektów rekreacyjnych w miastach przygranicznych w Kętrzynie i w Kaliningradzie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Wręczenie nagród połączone było z konferencją i prezentacją prac nagrodzonych uczniów z Kętrzyna i Kaliningradu .prace-dzieci-Sredni-1024x675
Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowali następujący laureaci:

W KATEGORII KLAS I-V :

Klara Billaud (kl. VA) – II miejsce
Natalia Sobieska (II B) – III miejsce
WYRÓŻNIENIA:
Weronika Billaud (kl.VA)
Kacper Kosior (III B)

W KATEGORII KLAS VI-VIII:

Amelia Kmiecik ( klasa VII B) – II miejsce

WYRÓŻNIENIA:
Julia Sadlak (klasa VIA)

Wszystkim laureatom bardzo gratulujemy !

WIZYTA W KONSULACIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

20211214_090940
        14 grudnia udaliśmy się do fabryki bombek, do Konsulatu Świętego Mikołaja.  Najpierw spotkaliśmy się z elfem, który oprowadził nas po muzeum Bombki Kętrzyńskiej, która produkowana jest w naszym mieście od 1946 r. Obejrzeliśmy kolekcję ozdób świątecznych ze  świata. Następnie zobaczyliśmy, w jaki sposób wydmuchuje się bombki, wzięliśmy udział w warsztatach malowania szklanych ozdób. Spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem, który przygotował nam miłą niespodziankę. Super spędziliśmy czas połączony z nauką  wśród pięknie przystrojonych choinkach. Bawiliśmy się wspaniale i poczuliśmy już magię świat.

Więcej »

MIKOŁAJKI W KLASIE II B

6 grudnia jak co roku czekamy na specjalnego gościa – Mikołaja.  Mikołajki to jeden z ulubionych dni w roku nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Tego dnia zwyczajowo obdarowujemy się wzajemnie drobnymi upominkami. Dzień ten, w tym roku był pełen niespodzianek. Upominki , kino… nikt nie zapomni  Mikołajek 2021 roku.
Więcej »

III PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

8 XII 2021r. w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się III Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Do konkursu zgłosiło się 17 dzieci. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Nasze przedszkolaki włożyły wiele serca i trudu, by zaśpiewać jak najlepiej. Jury konkursowe w składzie: p.Ewa Jakoniuk, p.Marzena Sperska i p.Marlena Kasprowicz brało pod uwagę dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu i melodii oraz czystość i poprawność wykonania utworu. Laureatami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Kategoria wiekowa 4-latki:

1 miejsce: Joanna K.

2 miejsce: Maja K.

3 miejsce: Wojciech B.

Wyróżnienia: Tatiana S., Marysia G., Olivia W., Jaś R.

Kategoria wiekowa 5-latki:

1 miejsce: Krzysztof K.

2 miejsce: Kacper T.

3 miejsce: Milena K.

Wyróżnienia: Gabrysia P.

Kategoria wiekowa 6-latki:

1 miejsce: Miłosz P.

2 miejsce: Maja S.

3 miejsce: Kalina Sz.

Wyróżnienia: Roksana G., Igor K., Victor W.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Nie ma bardziej wzruszających kolęd niż te, śpiewane przez dzieci. Dziękujemy zatem uczestnikom za radość i wiele uśmiechu. Gratulujemy dzieciom odwagi i życzymy kolejnych sukcesów. Gorące podziękowania składamy na ręce Rodziców naszych podopiecznych, którzy wspaniale przygotowali swoje pociechy do konkursu. Za sprawą pięknie wyśpiewanych kolęd poczuliśmy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Ewa Jakoniuk

 

CZARY MARY – ANDRZEJKI W II B

Abrakadabra… Czary – mary… 26 listopada w naszej klasie pojawiły się cyganki, czarownice, które przygotowały wróżby
i przepowiadały naszą przyszłość. Czy się wróżby spełnią?, zobaczymy. Po wróżbach były tańce i słodki poczęstunek.

Więcej »

ANDRZEJKI W KLASIE III A

       Czary-mary, wosku lanie, co ma stać się niech się stanie. Oj, dadaże, oj, babaże, niechaj przyszłość się ukaże…
26 listopada, uczniowie klasy 3a, przenieśli się w świat czarów i magii, by poprzez zabawę, poznać i zrozumieć tradycję wróżb w Wigilię św. Andrzeja. Tradycja andrzejkowa znana jest w Polsce od prawie 500 lat. Pierwsze wzmianki na jej temat pojawiły się w 1557 roku. Andrzejki , bo taka jest potoczna nazwa, związane są przede wszystkim z wróżbami, do których niegdyś podchodzono niezwykle poważnie. W dzisiejszych czasach na ogół patrzymy na nie z przymrużeniem oka – są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
Magiczne rekwizyty, wystrój sali, świece, lampy sprawiły, że uczniowie klasy 3a w czarodziejski sposób zmienili się we wróżki, koty, pająki, księżniczki, czy rycerzy, odwiedził nas też Harry Potter,…. jak również liczni sportowcy.  Wszyscy usiedli w kręgu, by przyjazna czarownica przybliżyła im tradycję andrzejkowego wieczoru. Po krótkiej lekcji historii uczniowie przenieśli się w świat wróżb i odpowiedzi na to, co ich czeka w przyszłości. Była numerologia, wróżenie z kart, przekuwanie serduszek z imionami,  poznawanie swojego zawodu, zwierzęcia, które będzie nam  towarzyszyć w życiu,  odczytywanie tego co liczby mówią o danej osobie, i wiele innych przepowiedni. Dobrej zabawie towarzyszył słodki poczęstunek,  muzyka i tańce. A 3 a uwielbia tańczyć!
     Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…. Czary-mary, wosku

Więcej »

UWAGA – KOMUNIKAT

Dotyczy uzupełnienia dokumentów w ramach konkursu „Granty PPGR”. Szczegóły znajdują się w poniższym linku.

http://www.miastoketrzyn.pl/2021/12/uwaga-komunikat-dotyczacy-uzupelnienia-dokumentow-w-ramach-konkursu-granty-ppgr/

MIKOŁAJKOWO OD „ŻUCZKÓW”