Archive for Marzec, 2022

WARSZTATY W KONIKU MAZURSKIM

20220330_112927

Stowarzyszenie Kulturalne „Konik Mazurski” w ramach XIII Konkursu „Mazurzenie po Kętrzyńsku”  organizuje warsztaty, z których z chęcią skorzystaliśmy. W czasie warsztatów  dzieci poznały dawne życie Mazurów, zobaczyły dawniej używany sprzęt domowy: tarę, żelazko, kołowrotek, magiel. Dowiedziały się, jak Mazurzy żyli bez telewizji, telefonów komórkowych.  Mogły również zobaczyć jak dawniej wykonywane były chodniczki (dywaniki). W drugiej części spotkania dzieci otrzymały kartki z wypisanym mazurskim słowem, które zobrazowali dowolna techniką. Z prac plastycznych zostanie utworzony „słownik gwary mazurskiej” malowany ręka dziecka.

Więcej »

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIA Z POEZJĄ” – WRĘCZENIE NAGRÓD

002

Więcej »

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

WhatsApp Image 2022-03-28 at 11.52.19

„PSZCZÓŁKI” POEZJĄ WITAJĄ WIOSNĘ

Dnia 23.03.2022r. w grupie ,,Pszczółki” odbył się I Przegląd Poezji pt.: ,,POEZJĄ WITAMY WIOSNĘ”. Celem przeglądu było popularyzowanie poezji dziecięcej, kszałtowanie umiejętności recytatorskich, zachęcanie do występów, prezentacja umiejętności dzieci, rozbudzanie zainteresowania przyrodą. ,,Pszczółki” wspólnie z rodzicami wybrały i nauczyły się wierszy o tematyce wiosennej. Mali artyści spisali się znakomicie. Pszczółki chętnie recytowały przygotowane na spotkanie wiersze polskich autorów. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem słuchały swoich kolegów i koleżanek. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę niespodziankę. Tematyka wiosenna dominowała nie tylko w wierszach, ale i w pięknych strojach przedszkolaków. Na zakończenie przeglądu odbył się pokaz mody wiosennej. Cieszymy się, ze dzieci chętnie recytują wiersze, rozwijają swoje pasje i zdolności. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom naszych podopiecznych za zaangażowanie, pomoc w nauce wierszy, a także za przygotowanie pięknych kostiumów.  Wychowawczynie grupy ,,Pszczółki”- Ewa Jakoniuk i Marzena Sperska

INFORMACJA – REKRUTACJA ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Lista kandydatów przyjętych biorących udział w rekrutacji do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie na rok szkolny 2022/2023 dostępna jest w zakładce REKRUTACJA/REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH W REKRUTACJI – DO KLAS I

LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH W REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2022/23 - DO KLAS I
Drodzy rodzice, prosimy zapoznać się z  listą zakwalifikowanych  i niezakwalifikowanych kandydatów do klas I. Lista znajduje się w zakładce REKRUTACJA/ REKRUTACJA DO KL. I
Rodzice dzieci zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2022/23 do klas I zobowiązani są o potwierdzenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia do dnia 08.04.2022r.
Druk oświadczenia dostępny jest również w zakładce REKRUTACJA/ REKRUTACJA DO KL. I
Przewodnicząca zespołu ds. rekrutacji: Marta Żukowska

Nasi uczniowie w stolicy

277255372_336723668483346_8820563472490777295_n

W piątek 25 marca 2022 r. uczniowie z klas VI, VII i VIII naszej szkoły wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad dziećmi sprawowali: Pan Maciej Duczek, Pani Aneta Chadryś i Pani Małgorzata Jaświn. Pierwszym punktem wycieczki było spotkanie z panią przewodnik na starówce Warszawy, która pokazała nam niezwykłe zakątki, przekazała ciekawe informacje w sposób zrozumiały dla każdego ucznia. Następnie udaliśmy się pod Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza. W drodze do Łazienek Królewskich pani przewodnik opowiedziała o  Sejmie i Senacie, których nie mogliśmy zobaczyć na żywo z powodu obostrzeń. Po dotarciu do Łazienek uczniowie zwiedzili – Belweder, letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podobała się wszystkim fontanna oraz ławeczka, która grała muzykę Chopina. Duże wrażenie zrobiły wiewiórki, które skakały z drzew i z wielkim zaufaniem podchodziły do uczniów, z rąk których zabierały orzechy. Jednym z ciekawszych punktów naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Przechodząc przez tunel można było usłyszeć odgłosy bombardowania. Pozwoliło to lepiej zrozumieć co czuli ludzie podczas tych strasznych chwil. Wystawione były tam modele samolotów z czasów II wojny światowej oraz broń, co szczególnie zainteresowało chłopców. Wizyta w muzeum doskonale uzupełniła wiedzę, jaką uczniowie zdobyli w szkole. Ostatnią atrakcją, która dała wiele radości dzieciom była Stacja Grawitacja. Każdy spróbował swych sił na trampolinach, ściance wspinaczkowej, torach przeszkód czy grach interaktywnych. Wielu uczestników wycieczki podjęło próbę przejścia parku linowego, który okazał się wielkim wyzwaniem. Podróż minęła nam w miłej atmosferze. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do domu.

Więcej »

STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

W dniach 6-15 grudnia 2021 roku,  41 uczniów  klas 2-3 naszej szkoły brało udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym – STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA dla klas 2 – 3 organizowanym  przez Firmę Edukacyjną „ORZEŁ”
Tegoroczny projekt dla klas 2 i 3 obejmował zakres edukacji czytelniczej, ortograficznej, matematycznej i plastycznej.
W konkursie czytelniczym „Abecadło” uczniowie klas 2 i 3 musieli wykazać się znajomością treści utworów literackich ze zbioru wierszy Juliana Tuwima
Konkurs ortograficzny „Ortografek” – sprawdzał znajomość reguł ortograficznych: u-ó; ż-rz; h-ch.
Konkurs matematyczny „Plusik” – to zabawa dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 40 i 100.
Konkurs plastyczny „Plastuś – uczniowie wykonywali pracę plastyczną na wybrany przez siebie temat:
1) pocztówka świąteczna
2) zakładka
3) akwarium
4) maska karnawałowa

Wyniki STYPENDIADY WCZESNOSZKOLNEJ zostały przysłane 17 marca 2022 r. i przedstawiają się następująco:
Konkurs ortograficzny „Ortografek” 

Klasy II
wyróżnienie:  Agata Drózd  kl. 2 a

Klasy III
I  miejsce – LAUREAT – Aleksandra Stefańska kl. 3 a

Konkurs matematyczny „Plusik” 

Klasy II
III miejsce  – LAUREAT – Piotr Karpiński  kl. 2 a
III miejsce  – LAUREAT – Antoni Anczewski  kl. 2 a
III miejsce  – LAUREAT – Martyna Lech  kl. 2 a
III miejsce  – LAUREAT – Lena Siwek  kl.2 a
wyróżnienie: Igor Jurczak  kl. 2 b

Konkurs plastyczny „Plastuś” 

Klasy III
II miejsce  – LAUREAT – Borys Gałązka  kl. 3 b ( zakładka)
II miejsce  – LAUREAT – Zofia Anczewska   kl. 3 b (maska)
wyróżnienie:     Dagmara Gotowska kl. 3 a (pocztówka)

                Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy!!!

Więcej »

ZAJĘCIA W GALERII „KONIK MAZURSKI”

Dnia 23.03.2022 roku uczniowie klasy III a wybrali się do Galerii” Konik Mazurski” na warsztaty plastyczne : Wielkanocne ozdoby. Miały one formę ćwiczeń i zabaw plastycznych , uwzględniając kreatywność , indywidualizm i swobodę wypowiedzi w twórczości plastycznej dziecka oraz różnorodność rozwiązań plastycznych.
Każdy uczeń otrzymał styropianowe jajko, materiały niezbędne do wykonania  wielkanocnych ozdób. Mając do dyspozycji  różnorodność materiałów m.in.: koronki, włóczkę, cekiny, szpilki,  kolorowe wstążki, naklejki, pisaki. Uczniowie pod okiem pań z galerii stworzyli własnoręcznie  piękne ozdoby, które zabrały do domu. Będą wspaniałą dekoracją wielkanocnego stołu.

Więcej »

KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIA Z POEZJĄ”

„SPOTKANIA Z POEZJĄ”

Dnia 18 marca 2022 r. odbyły się szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z poezją”. Wzięło w nich udział 42 uczniów. Byli to uczniowie w dwóch grupach wiekowych: klasy I – III i IV – VI.
Celem konkursu było: kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji; stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji i prozy dziecięcej; artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.
Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, a na ich ocenę miały wpływ następujące elementy: wymowa i intonacja, interpretacja, dobór i znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami, a wśród zwycięzców znaleźli się:

KLASY I – III
I miejsce – Maria Cyrulik, klasa 2a
II miejsce ex aequo – Aleksandra Dżus, klasa 2a, Hubert Luśnia, klasa 1b
III miejsce miejsce ex aequo – Lena Siwek, klasa 2a, Julian Ciborski, klasa 3a

WYRÓŻNIENIA:

1. Zofia Leder – klasa II b
2. Oliwia Machnowska – klasa II b
3. Aleksandra Stefańska – klasa III a
4. Lena Osińska – klasa III a
5. Adam Filipski – klasa III a
6. Pola Pniewska – klasa III b.

KLASY IV – VIII

I miejsce – Maja Roguszka, klasa 5a
II miejsce ex aequo – Paweł Hałuszka, klasa 4a, Antonina Kalinowska, klasa 8b
III miejsce miejsce ex aequo – Karolina Wlizło, klasa 4b,

WYRÓŻNIENIA:

1. Lena Cichomska klasa 6a
2. Alicja Bepirszcz klasa 7a
3. Aleksandra Dunaj klasa 8a
4. Maria Jakowicz, klasa 8b

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły, za które bardzo dziękujemy.

 

 

 

TRÓJECZKA JEST MEGA

Kwiecień miesiącem współpracy z Kętrzyńskim Centrum Wolontariatu. 8 kwietnia oddział przedszkolny będzie podsumowywał miejską „Akcję Jajo”. Poniżej zdjęcia z przygotowań, które obserwowała również Kętrzyńska Telewizja Kablowa. Dzień później czyli 9 kwietnia delegacja naszej młodzieży wraz z nauczycielami wezmą udział w Międzynarodowym sadzeniu lasu po hasłem „Solidarni z Ukrainą” . Drzewka będziemy sadzić w Wilczy Szaniec, Wolfsschanze, Lasy Państwowe . Swój udział potwierdziły delegacje z Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie, Harcerze z Horagwi Wileńskiej oraz Młodzieżowa Drożyna Pożarnicza z Czech. Jednak na tym nie koniec. 

Marta Żukowska

1 kwietnia – Dzień bez plecaka

276173582_4970690893017186_8769456373099387283_n

1 Dzień Wiosny w naszej szkole

276201637_337144711565236_6298281827303564619_n

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Czekamy na nią  z niecierpliwością, wypatrujemy pierwszych cieplejszych dni, słońca i śpiewu ptaków. Po chłodach zimy jesteśmy zmęczeni grubymi ubraniami, krótkimi dniami, szarością i brakiem słońca. Nic więc dziwnego, że pierwszy dzień wiosny jest przez wszystkich tak entuzjastycznie świętowany. Również w naszej szkole ten dzień był wyjątkowy. Rada Rodziców  zorganizowała w ten piękny słoneczny dzień wiele atrakcji naszym uczniom. Każda klasa była ubrana w kolorowe koszulki ,dzięki którym powstało pamiątkowe zdjęcie w formie tęczy. Uczniowie wykonali klasowe zdjęcie w wiosennej foto-ramce, ubrali Marzannę swoją ozdobą a w ramach słodkiego poczęstunku każdy uczeń otrzymał gałkę lodu.  Dzień Wiosny spędziliśmy  w naprawdę ciekawy sposób , choć na chwilę rezygnując  z siedzenia nad książkami. W końcu, kto z nas nie chciałby w tak piękną pogodę udać się do lasu czy nad rzekę?

Więcej »

Marzenia należą wyłącznie do nas

276316598_340089168160461_7807811342812790023_n

Życzenie takie poważne mam

By każdy człowiek marzenia swe miał.

By chciał codziennie wszystkimi siłami

Wzbijać się w górę marzeń skrzydłami

Co niosą radość, skryte pragnienia.

Chciej wzbijać się w górę, lecieć, unosić

Oto tak bardzo chciałam Cię prosić.

Naszych marzeń nikt nam nie zabierze. Rzeczywistość bywa różna, często dzieje się coś, na co nie mamy do końca wpływu. Z marzeniami jest inaczej. To my je tworzymy i nikt nie może wpływać na ich kształt. W marzeniach możemy być wielką gwiazdą, podróżować do najbardziej odległych zakątków kuli ziemskiej, przeżywać przygody, które  pewnie nigdy by się nie wydarzyły, spotkać miłość swojego życia. Uczniowie klasy VII b na jednej z lekcji wychowawczej  mieli okazję zmierzyć się z własnymi marzeniami do których droga nie zawsze jest prosta. W formie plakatu wykonali wizualizację swych marzeń. Wychowawca  użył takich słów – „Wystarczy tylko podjąć pierwsze kroki, aby przybliżyć się do celu. To marzenia nakręcają nas do działania, do zmiany na lepsze. Dlatego warto marzyć!” Więcej »

Wiosenna niespodzianka grupy Pszczółki