Archive for Maj, 2022

WYCIECZKA UCZ. KL. 4A DO MALBORKA – SZLAK ZAMKOWYCH TAJEMNIC ORAZ DINO PARK

IMG_20220530_110749

W poniedziałek 30.05.2022r. uczniowie z klasy 4a uczestniczyli w wycieczce do Malborka – Szlak zamkowych tajemnic oraz Dino Park. W wyjeździe brały udział trzy dziewczynki z klasy 7b. Pobyt w Malborku uczniowie rozpoczęli od zwiedzania zamku wraz z przewodnikiem. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę. Kolejnym etapem wycieczki był Dino Park pełen wyzwań i tajemnic: ścieżka edukacyjna z ruchomymi dinozaurami, mini zoo, park linowy Malborkstones, laserowy tor przeszkód, bombery, wioska jaskiniowców, kino 5D. Wróciliśmy wieczorem trochę zmęczeni, ale zadowoleni. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki pełniły: p. E. Maciak i p. D. Mendala. Przez cały pobyt wspierał grupę pilot wycieczki p. Krzysztof. Więcej »

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „TAJEMNICZE URODZINY”

kptu

W czerwcu bieżącego roku SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY IM. ŚW. JANA PAWŁA II W KĘTRZYNIE obchodzi swoje 75-lecie. W związku z obchodzonym jubileuszem placówka zorganizowała VI edycję konkursu plastycznego „Tajemnicze Urodziny”.  Zaproszenie do konkursu przyjęło sześć szkół podstawowych z powiatu kętrzyńskiego. Na konkurs wpłynęło 80 kart urodzinowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 kl. I- III

II miejsce – Hanna Archutowska (kl. Ia)

III miejsce – Kacper Barcikowski (kl. IIb) i Szymon Woda (kl. IIb)

kl. IV- VIII

III miejsce – Weronika Billaud (kl.Va) i Klara Billaud (kl.Va)

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie.

Gratulujemy osobom nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. Więcej »

„MAZURZENIE PO KĘTRZYŃSKU”

MPK

19 maja 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbył się konkurs mowy mazurskiej. Organizatorem „Mazurzenia po Kętrzyńsku” było Stowarzyszenie Konik Mazurski. Dzieci ze szkół podstawowych recytowały i czytały wybrane utwory w gwarze mazurskiej. Uczestników wydarzenia przywitał zastępca burmistrza Maciej Wróbel. Z całego cyklu warsztatów o historii Mazur powstał Słownik Gwary Mazurskiej Malowany Ręką Dziecka. Całość uroczystości uświetnił występ chóru z SP3 w Kętrzynie. W kategorii klas I-Ill pierwsze miejsce zajął Kacper Kosior uczeń klasy 3 b. W kategorii klas lV-VIll pierwsze miejsce zajęła Maja Roguszka uczennica klasy 5 a. Gratulujemy !!!
Więcej »

2121212

zebranie_pierwszaki_logo

 

Drodzy Rodzice

Podajemy do wiadomości listę kandydatów przyjętych  do klas I

na rok szkolny 2022/2023 z podziałem na klasy:

KLASA I A rok szkolny 2022-2023

KLASA I B rok szkolny 2022-2023

Jednocześnie serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie z rodzicami

w dniu 07.06.2022r. godzina 16:00 stołówka szkolna

Drodzy Ósmoklasiści!

eg8

Życzymy Wam, aby osiągnięte wyniki stały się

 przepustką do dalszej edukacji.

Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam

wiary we własne siły i możliwości, a podczas egzaminów towarzyszy Wam

spokój i skupienie.

Zrealizujcie wszystkie swoje marzenia i cele.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

 im .Marii Zientary Malewskiej

                                                   Ewa Stadnicka

wraz z Radą Pedagogiczną

DZIEŃ MAMY I TATY w gr. PSZCZÓŁKI

Dzień Mamy i Taty to najpiękniejsze dni w roku. 20 maja b.r. dzieci z grupy Pszczółki przygotowały swoim Rodzicom niespodziankę: Dzień Mamy i Taty na sportowo. Główne hasło spotkania brzmiało: ,,Dziś impreza na sportowo, Mamo, Tato, żyjcie zdrowo”. Głównym celem spotkania było połączenie uroczystości z promowaniem zdrowego stylu życia poprzez zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Na początku dzieci zaprezentowały część artystyczną. Podczas jej trwania niejednej Mamie łzy spłynęły po policzkach. Jak się nie wzruszyć, gdy nasze pociechy śpiewają:,,Mamo, Mamusiu ma, całym sercem Kocham Cię, gdy się bawię i gdy śpię, kiedy smaczny obiad jem, nawet wtedy mocno Kocham Cię…” W dalszej części spotkania odbył się turniej sportowy w którym uczestniczyły nie tylko dzieci, ale i nasi Rodzice. Obok niesamowitych zmagań sportowych i wesołych układów tanecznych, dzieci podarowały Rodzicom coś niezwykłego- dużo uśmiechu, radości i niesamowitych wrażeń ze wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych podopiecznych za poświęcony czas, aktywny udział w zabawach i przygotowanie poczęstunku. Drodzy Rodzice życzymy Wam dużo siły, wytrwałości, cierpliwości i czerpania jak największej radości z wychowywania Waszych skarbów. A dzieci prosimy by zapamiętały na zawsze słowa śpiewanej dziś piosenki” ,,Ja kocham Mamę nie tylko od święta, ja kocham zawsze, bo o mnie pamięta. A przede wszystkim, że mnie urodziła, gdy byłam głodna, to zawsze karmiła…”. Pamiętajmy, że ”dom to nie tylko sufit, ściany, ale przede wszystkim dom, to serce Mamy…”. Najlepszym prezentem dla Mamy jest Wasza obecność i to, jak jesteście grzeczni, mili i pomocni. Więcej »

AUDYCJE MUZYCZNE W PAŃSTWOWEJ SZKOLE MUZYCZNEJ I STOPNIA W KĘTRZYNIE

W dniach 17  i 19 maja b.r. dzieci z najstarszych grup przedszkolnych i klas 1-3 wraz z wychowawcami uczestniczyły w audycjach muzycznych w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kętrzynie. Spotkania odbyły się w ramach ”Drzwi otwartych” tejże szkoły i były wspaniałym wydarzeniem muzycznym. Na pięknie udekorowanej scenie wystąpili przedstawiciele poszczególnych klas i zaprezentowali nam różnorodny repertuar muzyczny, zapoznając najmłodszych słuchaczy z brzmieniem nowych instrumentów muzycznych. Mieliśmy okazję, by wysłuchać na żywo dźwięków  gitary klasycznej, akordeonu klawiszowego i guzikowego, fortepianu, skrzypiec, saksofonu, klarnetu i wiolonczeli. Wśród grających młodych muzyków rozpoznaliśmy także uczniów naszej ,,Trójeczki”. I tak na akordeonie pięknie zagrała nam Lenka J., uczennica kl.3 b, na fortepianie świetnie zagrał Kornel B. z kl. 3 b, wspaniałą grę na saksofonie zaprezentowali Juliusz C. z kl. 3a  i Łukasz W. z kl. 4. Naszym starszym kolegom i koleżankom serdecznie gratulujemy umiejętności pięknej gry na instrumentach i podziwiamy, że potrafią połączyć naukę w obu szkołach jednocześnie. Wszystkim grającym dzieciom życzmy czerpania jak największej radości z rozwijania swoich muzycznych pasji. Wszystkich wrażliwych na dźwięki muzyki i chętnych do gry zachęcamy do udziału w rekrutacji do PSM i badaniach przydatności do szkoły, które odbędą się już w najbliższych dniach 24 i 28 maja w PSM I st w Kętrzynie. Więcej »

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dzień Życzliwości to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Na ścianach naszej szkoły zaświeciły „słoneczka życzliwości”, których promyki propagowały hasła: „Bądź miły”, „Uśmiechaj się”, ”Bądź życzliwy”, „Bądź szlachetny”, „Spraw, by ktoś dzięki tobie się uśmiechnął”, „Używaj słów proszę, dziękuję, przepraszam”, „Dziel się z innymi”, „Bądź uprzejmy”, „Pomagaj innym”. Pojawiły się też pozytywne życzenia, myśli, cytaty w formie kartek. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko Nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

KIBICUJEMY NA MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOREK

Dnia 12 maja klasy 5a, 5b i 7a udały się wraz ze swoimi wychowawcami na Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w piłce siatkowej na halę widowiskowo-sportową do ZS nr 1 z OI w Kętrzynie. Mogliśmy obserwować tam grę na bardzo wysokim poziomie zespołów siatkarskich z całej Polski. Doświadczyliśmy również niesamowitej atmosfery kibicowania: bębny, klekotki, śpiewy i tańce… to coś, z czym nie spotykamy się na co dzień. Każdy, kto lubi dawkę mocnych, sportowych emocji, musi koniecznie zawitać na mistrzostwach! Rozgrywki trwają do niedzieli 15 maja.

Więcej »

KONKURS „PORTRET MOJEJ MAMY”

280271112_938868983464576_3338926113913466368_n

PÓŁKOLONIA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W KĘTRZYNIE 1.08.22r. – 12.08.22r.

półkolonie

Zgłoszenia uczestników do 23 czerwca 2022r. W załączniku przesyłam kartę na półkolonię.

Wpłaty proszę kierować na nr kont do 23 czerwca (potwierdzenie wpłat proszę dołączyć do karty zgłoszeniowej).

  1. Za wyżywienie w kwocie 200 zł na konto 02 1240 5598 1111 0000 5022 4892 z dopiskiem wyżywienie półkolonia 2022, imię nazwisko dziecka klasa i szkoła
  2. Za dodatkowe atrakcje 50 zł na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie 24 8851 0008 3005 0508 4181 0001 z dopiskiem półkolonia 2022, imię nazwisko dziecka klasa i szkoła.

Kierownik półkolonii: Barbara Jaremko

Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku

PRZYSTAN kolonie 2022

Wpłaty  proszę kierować na konto:

67 1240 5774 1111 0000 5725 1130


KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU

RUSZA REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Drodzy Rodzice
W związku z 12 wolnymi miejscami w przedszkolu na rok szkolny 2022/23
w dniach 09 – 13.05.2022
ROZPOCZYNA SIĘ REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DLA ROCZNIKÓW 2016, 2017, 2018
Tak, jak w pierwszym postępowaniu rekrutacyjnym, prosimy o złożenie wniosku wraz z wymaganymi dokumentami do 13.05.2021 r., do godz. 15.00.
Dokumenty do pobrania  umieszczone są w zakładce REKRUTACJA/rekrutacja do przedszkola.
WAŻNE!
• Do 23 maja zostanie podana lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
• Od 24 maja do 27 maja rodzice składają oświadczenie potwierdzenia woli
• Do 2 czerwca zostanie podana lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych z podziałem na grupy

„SZKOLNY PROJEKT DLA KLIMATU”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Zientary-Malewskiej przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Szkolny Projekt dla klimatu”. Wizyta w kętrzyńskim Urzędzie Miasta była jednym z działań zmierzających do realizacji założeń projektu i osiągnięcia zamierzonych efektów.

Naszym celem jest pogłębianie wiedzy na temat ochrony środowiska, promowanie działań i postaw proekologicznych, przybliżenie mieszkańcom zagadnień z zakresu gospodarki odpadami, a także ochrona i zapobieganie dewastacji środowiska. W imieniu społeczności szkolnej cel naszej wizyty tłumaczyła Burmistrzowi Panu Ryszardowi Niedziółce Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Kornelia Celińska z klasy 8b.

Biorąc udział w konkursie pragniemy pozyskać dla naszej szkoły nagrodę pieniężną, którą chcemy przeznaczyć na zakup gier i książek o tematyce ekologicznej. Będzie to okazja to utworzenia kącika ekologicznego w bibliotece szkolnej. Dzięki temu uczniowie nabędą umiejętności służących samodzielnemu zdobywaniu wiedzy, a także wyszukiwania informacji dotyczących środowiska z różnych źródeł.

Panu Burmistrzowi wręczyliśmy torby ekologiczne wielokrotnego użytku uszyte przez nasze babcie, mamy i ciocie w ramach szkolnego projektu ekologicznego „Drugie życie zasłon”.

Nasz kolejne działanie to „Ekologiczny Dzień Dziecka w SP3”. Mamy nadzieję, że zarówno władze miasta jak i lokalna społeczność wezmą udział w naszej zabawie. Więcej »