LEKCJA POKAZOWA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

316551923_135874279259664_7143793090435312440_n
Ważnym aspektem pracy nauczycieli jest umiejętność dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. To nie tylko obowiązek i konieczność, ale przede wszystkim chęć pomocy i współpracy.
W ramach podnoszenia jakości pracy szkoły i dzielenia się własnymi doświadczeniami 23 listopada lekcję pokazową w oddziale przedszkolnym zorganizowała Pani Marta Szadziewska, wychowawca grupy Żuczki. 4-5-latki uczestniczyły w lekcji, której tematem było – Rozwijanie kompetencji matematycznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod dydaktycznych.
Wieloletnia praktyka dydaktyczno-wychowawcza i doświadczenie, zdobyte w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego pozwoliło p. Marcie podzielić się z zaproszonymi gośćmi swoimi pomysłami, wiedzą, różnorodnymi metodami i formami pracy z dziećmi.
Celem zajęć było utrwalenie nazw i wyglądu podstawowych figur geometrycznych, rozwijanie intuicji geometrycznej, a także stwarzanie sytuacji edukacyjnych, motywujących dzieci do manipulowania figurami geometrycznymi. ,,Żuczki” sumiennie pracowały nad swoimi zadaniami, zgodnie ze sobą współpracowały oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Bez problemu kodowały, pracowały w grupach innowacyjnymi metodami i ćwiczyły orientację przestrzenną.
Jesteśmy z Was bardzo dumni!
W lekcji pokazowej uczestniczyła p. Dyrektor Ewa Stadnicka, nauczycielka matematyki p. Barbara Groch, nauczyciele wychowawcy z klas I-3: p. Krystyna Osiecka, p.Halina Moczyńska, p.Elżbieta Łukomska, p. Aneta Chadryś, p.Roksana Małek, a także zaproszone nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego Malinka w Kętrzynie. Serdecznie dziękujemy Paniom za przybycie, cenne rady i wskazówki.
Lekcja pokazowa przeprowadzona przez p. Martę to bardzo ciekawe i inspirujące doświadczenie.
Gratulujemy!

Both comments and pings are currently closed.