OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA…

LicharewaOd lat uczniowie naszej szkoły opiekują się grobem Zofii Licharewej i Eugeniusza Gałdziewicza. Przynoszą kwiaty, zapalają znicze, wykonują prace porządkowe. Niegdyś grób Zofii Licharewej został zaadoptowany przez szkołę jako miejsce godne szczególnej pamięci. Zofia Licharewa to założycielka Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Po wojnie była jedną z pierwszych mieszkanek Kętrzyna. Od 1945-1947 roku pracowała w miejscowym referacie kultury, gdzie zabezpieczała wartościowe przedmioty z przeszłości miasta – relikty kultury i sztuki. W 1946 roku organizowała Muzeum w Kętrzynie. Dzięki Licharewej ocalały mury obronne starego miasta. Jest autorką monografii – „Kętrzyn. Z dziejów miasta i powiatu”. 22 czerwca uczniowie klasy V A i V B wykonywali prace porządkowe wokół grobu Zofii Licharewej.

Both comments and pings are currently closed.